Устаткування для виробництва керамзитобетонних блоків, ціна

Сьогодні одним з основних трендів для підприємців-початківців стала організація міні-виробництв. Керамзитобетонні блоки є одним з найбільш затребуваних на ринку товарів, який застосовується в будівництві. Цей матеріал замовляють як приватні особи, так і будівельні фірми. Його виробництво не вимагає дорогого устаткування і спеціальних знань. Частково верстати для виготовлення керамзитобетонних блоків можна виготовити в домашніх умовах, а ціна комплектуючих для цієї мети досить низька.

Якщо говорити про професійний рівень бізнесу з середніми обсягами поставок будматеріалу, то варто приготуватися до вагомих витрат на оренду приміщень під цех. Якщо придбати верстат для виробництва цегли в домашніх умовах, то можна не побоюватися подібних обмежень, однак і товарообіг буде істотно відрізнятися.

Порада: до закупівлі обладнання укладіть попередню угоду про збут продукції або знайдіть клієнтів, яким ви могли б продати готові вироби. При відкритті міні-виробництва керамзитобетонних блоків ключовою проблемою стає саме збут продукції, оскільки поріг входу в цей бізнес досить низький, як і в випадку з виготовленням цвяхів. Таким чином, для тих, у кого є потенційні клієнти, все значно спрощується. Попередня оцінка ринку дозволяє істотно спростити подальший розвиток бізнесу.

Технологія виробництва керамзитобетонних блоків

Все керамзитобетонні блоки представляють собою суміш піску, керамзиту, цементу, пластифікатора і води.В залежності від передбачуваних пропорцій, буде випускатися керамзитобетон різного типу:

  • Теплоізоляційний блок;
  • Конструкційний блок;
  • Конструкційно-теплоізоляційний блок.

Сама технологія відрізняється деякими змінами складу. Якщо додати більшу кількість цементу, то можна отримати конструкційний блок. Його сферою застосування є створення несучих стін, оскільки такі керамзитобетонні блоки характеризуються високими показниками міцності і жорсткості. Якщо в приміщенні необхідно забезпечити збереження тепла, то кращими будуть конструкційно-теплоізоляційні типи вироби. Цей вид включає позитивні якості інших типів і створюється з використанням вихідних продуктів в об’ємній частці 30% піску, 60% керамзиту, 10% цементу, а також 8% води. Теплоізоляційні блоки, як випливає з назви, відрізняються упором на збереження тепла, проте це негативно позначається на їх міцності.

Першим етапом технологічного процесу є створення суміші. Для цього використовується бетономішалка. Підібравши компоненти в необхідних пропорціях, відправляємо їх в змішувач. Відразу варто відзначити, що пісок бажано використовувати керамзитовий, а сам керамзит повинен складатися з фрагментів дрібної фракції, розміри якої не перевищують 10 мм. Добавка, яку можна буде використовувати в якості пластифікатора, являє собою звичний для будівельних матеріалів портландцемент. Для виготовлення керамзитобетонних блоків підійде марка М500.

Варто відзначити, що безпосередньо в бетономішалку першої заливається вода. Потім засипається керамзит, після якого вводиться пісок без припинення перемішування. При досягненні однорідності складу вводиться цемент, а після нього пластифікатор. Важливо, щоб всі компоненти рівномірно перемішалися. Підсумкова суміш повинна містити помірну кількість вологи, а при стисканні рукою формуватися. Якщо форма після механічного впливу не зберігається, вологість суміші надлишкова.

Після створення готової суміші необхідно залити її в форму. Для отримання більш якісної упаковки дрібнодисперсних частинок блоки форм попередньо поміщаються на вибростанок. У металеву матрицю завантажується отримана керамзитобетону суміш. Після заповнення ємності потрібно плавно наростити потужність вибростанка. При необхідності суміш додається в форму, а її надлишки знімаються за допомогою вирівнюючого. В результаті виходить блок заданої форми без пустот і нерівностей на поверхні виробу. Потім форми відправляються на сушку.

Цей етап вимагає 2 дні мінімум. Для висушування керамзитобетонних блоків необхідно помістити форми в спеціальне приміщення, температура в якому буде підтримуватися на стабільному рівні. Фактично необхідно забезпечити прогрів цієї камери до 50-60 градусів. Через дві доби можна витягти з форми підсушений блок. Після цього бажано залишити його на відкритому повітрі. На це буде потрібно ще близько 10-14 днів. Тільки тоді блок повністю затвердіє і зможе використовуватися як будівельний матеріал.

Створення цеху для виробництва керамзитобетонних блоків

Одним з найважливіших моментів у питанні організації виробництва керамзитобетонних блоків є вибір відповідного приміщення. Воно повинно бути досить великим, щоб вмістити все необхідне обладнання. Крім цього, в ньому буде потрібно організувати окремий простір для зберігання готової продукції, а також бажано мати спеціальне приміщення, відведений для первинної сушки.

Обов’язково має бути присутня кімната, в якій буде перебувати персонал. Переодягатися і обідати необхідно за межами основного виробничого простору. Також потрібна кімната для розміщення системи безпеки, загального контролю процесу функціонування лінії. Повинні бути санвузли, кабінет медика для забезпечення термінової допомоги в разі виникнення травм у працівників. Крім цього, бажано мати окрему парковку.

Всі різні по функціональності зони бажано розмістити в окремих приміщеннях. Кожне з них має бути забезпечено системою опалення. Оскільки зими в Росії досить холодні, обійтися без гарної системи опалення буде вкрай складно. Ще один важливий момент — наявність водопроводу з каналізацією. Це вкрай необхідно не тільки для забезпечення комфортних умов роботи, але і для отримання джерела води, яка входить до складу керамзитобетонний суміші. Також не можна обійтися без електрики, яке забезпечує роботу всіх верстатів і потрібний рівень освітлення.

Окремо варто зупинитися на приміщенні для сушіння. Це може бути досить компактна кімната — все залежить від потужності виробничої лінії. Приміщення повинно бути герметично, що дозволить істотно знизити витрати на електрику. До того ж внутрішня обробка обов’язково повинна бути вогнетривкої. Все це вимагає певних витрат, тому дізнайтеся, де можна заробити багато грошей, щоб знизити кредитне навантаження на свій бізнес.

Порада: для економії можна скористатися вогнестійкими матеріалами. Наприклад, взяти спеціальну штукатурку або гіпсокартон. Це дозволить розмістити нагрівальні елементи під стінами без побоювання випадково влаштувати пожежу.

Добре буде організувати їдальню або кімнату, в якій працівники зможуть спокійно приймати їжу. Це особливо важливо для випадків, в яких до виробництва залучаються понад сотні людей. Для тих, хто має намір відкривати досить великий бізнес з випуску керамзитобетонних блоків, в кожну зміну буде потрібно залучити близько 30 чоловік, що призводить до необхідності наявності їдальні площею мінімум 12 кв.м.

Гардеробна також повинна містити досить простору для розміщення особистих шафок працівників. Також важливо розділити їх на чоловічу і жіночу. Забезпечення системи безпеки і підготовка для працівника охорони окремого приміщення також грають важливу роль. Установка камер спостереження в цеху не потребує багато коштів, але допоможе уникнути ситуацій, пов’язаних з крадіжкою будівельних матеріалів. Аналогічні заходи бажано передбачити для кімнати готових блоків, а також прохідний і парковки.

Устаткування для керамзитобетонних блоків — ціна

Мінімальний набір полягає в бетономішалці і вибростанках. Уже при наявності цих двох пристроїв можна виробляти керамзитобетонні блоки. Бетономішалку варто вибирати великого обсягу, щоб забезпечити максимальне завантаження наявних форм. Вартість бетономішалок відповідного розміру становить 10-15 тисяч рублів. Це дозволяє при необхідності розширення закупити нову бетономішалку для забезпечення роботи додаткових вибростанках. Останні знаходяться приблизно в тій же ціновій категорії.

Таким чином, мінімальні витрати на обладнання складуть близько 20-30 тисяч рублів. Це дозволить випускати близько 200 блоків за кожну зміну і відмінною підійде для старту з невеликим капіталом. Обслуговувати один вибростанок і бетономішалку зможуть два робочих. Технологія виробництва лего-цегли відрізняється ще більшою простотою, тому на неї варто звернути увагу, якщо витрати на створення лінії з випуску керамзитобетонних блоків здадуться високими.

Порада: звертайте увагу на вібратор і необхідну для нього потужність електромережі, напруга. Запитка може здійснюватися від 220 В або 360 В. Переконайтеся, що умови електропостачання в виробничому приміщенні підходять для конкретного випадку. Щоб забезпечити більше зручностей при виїмці з форми готового продукту, на дно матриці потрібно покласти металеву пластину, разом з якою блок буде відправлятися для просушування.

Варто розуміти, про які саме обсяги продукції йде мова при роботі з одним вибростанках. Для сушки 200 блоків потрібно досить простора камера, а з урахуванням того, що там вироби залишатимуться протягом двох діб, варто забезпечити простір для 600 блоків мінімум. Фактично при використанні трьох верстатів за кілька днів можна зробити досить будматеріалу для побудови зовнішнього стінового каркаса будинку площею в 100 «квадратів».

На ринку присутні і досить просунуті автоматизовані лінії з виготовлення керамзитобетонних блоків. Середня вартість якісних продуктів цього сегмента становить 500 тисяч рублів. Можна прискорити роботу за рахунок автоматичної подачі суміші в матрицю вибростанка. За зміну вона дозволяє виготовити близько 1,2 тисячі блоків.

Вартість 6 верстатів і бетономішалок, які зможуть забезпечити аналогічний рівень продуктивності, складе мінімум 120 тисяч рублів, що істотно дешевше, однак вимагає більше робочих для обслуговування і велику площу цеху. Розумно буде почати зі звичною пари бетономішалка-вибростанок, а потім поступово розширюватися. У підсумку можна зібрати на автоматизовану лінію або продати кілька б / у виробничих пар для звільнення місця в цеху і зниження витрат капіталу на нове обладнання.

Транспортування керамзитобетонних блоків в камеру сушки від вибростанках можна проводити за допомогою візка. Вона ж буде використовуватися для відправки блоків на склад через дві доби інтенсивного видалення вологи. Як бачимо, для роботи не потрібно кваліфікований персонал, що відкриває широкі можливості найму, а значить, дозволить обійтися досить низькою заробітною платою. В окремих випадках при гострій нестачі коштів можна працювати самостійно, а після початку продажів найняти робітників. Виробництво керамзитобетонних блоків може розглядатися як один з видів бізнесу з низьким порогом входу.

Єдиним важливим вимогою до претендентів на робоче місце в разі цього напрямку виробництва є відсутність шкідливих звичок і залежностей. Це особливо критично для тих, хто з яких-небудь причин не розміщує в цехах камери і не наймає охорону для контролю сумлінності працівників. Рівень освіти в виробництві керамзитобетонних блоків не грає великої ролі.

Якщо ж набирати персонал для роботи з автоматизованою лінією, то бажано знайти хоча б одного досвідченого оператора, який не обов’язково буде працювати на вас, але хоча б зможе навчити робочих тонкощам експлуатування дорогих верстатів. Як правило, на подібних лініях працюють люди віком близько 35 років, тому організувати передачу досвіду молодшим новачкам досить важливо.

Порада: добре себе зарекомендувала практика набору учнів. У цьому випадку один верстат обслуговують і професіонали, і новачки. Після повноцінного навчання можна переводити останніх на нову лінію при розширенні виробництва. Таким чином, вдасться уникнути збоїв в роботі і знизити кількість аварійних зупинок і простоїв верстатів.

Крім робочих для обслуговування обладнання, бажано найняти кілька людей для контролю якості що випускаються блоків. Вони повинні будуть проводити огляд кожного блоку на наявність механічних пошкоджень, а також інших дефектів. Для зазначеної роботи найбільш підходящими будуть жінки, оскільки вони відрізняються більшою старанністю і акуратністю. Ще одним важливим моментом є доставка продукції споживачеві. Якщо на початковому етапі можна обійтися без своєї служби доставки, то при досить активній роботі з замовниками та забезпеченні великого обороту вона буде потрібно обов’язково.

Для цієї мети підійде невелика вантажівка, який вже міг бути в експлуатації. До нього будуть потрібні 2 вантажника, а також водій з правом водіння авто відповідної категорії і деяким досвідом роботи. Для вантажників важлива фізична витривалість і сила. Для спілкування з клієнтами можна створити міні call-центр і заповнити його операторами для відповідей на найчастіші запитання потенційних клієнтів. Важливо, щоб вони розбиралися в тематиці.

Окупність устаткування для виробництва керамзитобетонних блоків

В першу чергу важливо запам’ятати, що для досить великого бізнесу обладнання буде не єдиною статтею витрат. Оренда великого приміщення може вимагати значних вкладень. Якщо говорити про мінімальні показниках, то 1 квадратний метр виробничо-складського приміщення можна зняти приблизно за 6-8 тисяч рублів.

Для цеху буде потрібно близько 100 кв.м, для кімнати-сушарки — 50 кв.м, для складу — 100 кв.м. Плюс деякий простір займуть санвузол, кімната для харчування і роздягальня. Виходити варто з необхідності близько 300 кв.м. Таким чином, це на мінімумі складе 180 тисяч рублів за рік, тобто місячна оплата — 15 тисяч рублів. На зазначеній території можна вільно розмістити 3 пари з бетономішалок і вибростанках, тобто разові витрати безпосередньо на обладнання для виготовлення керамзитобетонних блоків складуть 60 тисяч рублів.

Додаткове обладнання для приміщень обійдеться ще в 200-300 тисяч рублів. Тобто сумарні витрати будуть на рівні 500-550 тисяч рублів. Також буде потрібно закупити сировину. Це ще близько 200 тисяч рублів. Три пари мішалок і вибростанках дозволять виробляти близько 600 блоків з керамзитобетону протягом 1 зміни. Ціна однієї одиниці готового продукту становить приблизно 18-22 рубля, в яких близько половини є прибуток. При вартості в 20 рублів за зміну виготовлятиметься продукція на суму в 12 тисяч рублів, що за 20 трудових днів в місяць дасть дохід в 240 тисяч рублів.

На заробітну плату буде йти приблизно 120 тисяч рублів, ще 15 тисяч рублів — на оренду. Залишок складе 105 тисяч рублів. З розрахунку витрат в 700 тисяч устаткування для виробництва керамзитобетонних блоків окупиться за 6,5 місяців. Якщо ж організувати зміни так, щоб робочих днів виходило 30 за рахунок розширення штату, то термін окупності зменшиться.

Нюанси продажу керамзитобетонних блоків

Кожен товар для отримання прибутку необхідно продати. Процес реалізації керамзитобетонних блоків не настільки простий, як може здатися. Суть в тому, що на окремих територіях відзначається досить висока конкуренція. Навіть якщо на момент відкриття бізнесу ніша була вільна, немає гарантій, що незабаром не з’являться аналогічні лінії.

Маркетингова стратегія для цього бізнесу починається саме з організації власної служби доставки. Цей момент можна підкреслити в рекламі, оскільки часто будівельні компанії готові кілька переплатити, але не витрачати час на пошуки транспорту, який зможе доставити блоки до місця робіт. На вітчизняному авторинку можна знайти УАЗ з бортами за 450-500 тисяч рублів, вантажопідйомність якого перевищує 1 тонну.

Порада: в разі обмеженого капіталу можна укласти угоду з місцевою компанією вантажних перевезень. В ідеалі це дозволить витрачати менше коштів, ніж за стандартним тарифом, на правах постійного клієнта. Важливо знати, чи є вільні авто, щоб не давати клієнту помилкових надій при максимальній завантаженості партнерського вантажного таксі.

Продовжуючи тему партнерства, вельми вигідно укласти угоду з компанією-забудовником на регулярну поставку керамзитобетонних блоків. Багато хто йде на це, оскільки закуповувати матеріали за оптовими цінами значно вигідніше. Виробникові це гарантує певний стабільний обсяг продажів. Знижка для постійного клієнта, як правило, фіксується на рівні в 5-10%, що дозволяє задовольнити обидві сторони.

Збережіть статтю в 2 кліка:

На основі всіх даних про виробництво керамзитобетонних блоків можна зробити висновок, що це досить вигідний і прибутковий бізнес, який відмінно підійде навіть для підприємців-початківців. Відзначимо, що розрахунок вартості оренди проводився на основі пропозиції в Москві, тобто в регіонах на відкриття такої справи знадобиться менша сума коштів. Якщо потрібно більш швидка окупність, то оціните найприбутковіший бізнес для початківців. Також цікавим варіантом є виробництво бахіл. Невеликі вкладення і широка сфера застосування дозволяють отримувати високий прибуток від реалізації цього товару.

Ссылка на основную публикацию