Устаткування для виробництва гумової крихти, ціна

Одним з варіантів організації виробництва на дому є виробництво гумової крихти. Сьогодні даний напрямок досить перспективно, а сама ніша, незважаючи на низький поріг входження, не відрізняється надмірною зайнятістю. На території СНД кількість конкурентів в цій сфері залишається відносно невеликим, що виключає ймовірність монополізації навіть частини ринку. Якщо ж говорити про регіони, то варто відзначити досить велику розпорошеність постачальників, що відкриває перспективи в місцях, віддалених від точок виготовлення гумової крихти. Попит на цю продукцію продовжує стійко зростати, а сфера її застосування неухильно розширюється.

Виготовлення гумової крихти, подібно іншим виробничим сферам, сильно залежить від каналів збуту. Попит на неї неухильно зростає, що дозволяє при правильній організації бізнесу реалізувати цей товар в необхідних обсягах. Дане виробництво не вимагає високої кваліфікації і не потребує застосування високотехнічного обладнання. Залежно від наявних обсягів інвестицій, термін окупності може коливатися в межах від 0,5 до 2 років. Існують різні фактори і ризики, здатні знизити ефективність бізнесу, але є і можливість збільшення його привабливості для інвестора.

Виробництво гумової крихти

В першу чергу варто провести розрахунок для визначення оптимального обсягу виробництва. Чим він нижчий, тим менше оборот і довше окупність, однак при надмірних обсягах випуску гумової крихти можна опинитися банкротом. Для прийняття рішення необхідно спиратися на кілька факторів. В першу чергу потрібно оцінити обмеження, що накладаються існуючими бюджетом проекту. Яка кількість коштів є на особистих рахунках, скільки можна отримати у банку в якості кредиту, яку суму готові надати інвестори?

Суть в тому, що випуск гумової крихти дає можливість обрати фактично будь-який обсяг випуску продукції за рахунок гнучкості технології та обладнання (порівняйте з обладнанням для виробництва керамзитобетонних блоків). Виходячи з наявних умов краще підібрати найбільш оптимальний варіант або поєднати два напрямки на одній території при наявності капіталу і надмірного простору.

Старт можна зробити з невеликими обсягами. Згодом можна спорудити великомасштабний завод з випуску гумової крихти сумарною площею в кілька тисяч «квадратів». Варто розуміти, що для такого проекту буде потрібно підготувати приблизно кілька десятків мільйонів рублів. Обслуговувати такий гігант зможе ряд регіонів, у нього вийде претендувати на одне з лідируючих місць в своєму напрямку в усій країні. Не всі мають у своєму розпорядженні подібними сумами. Тому часто найбільш прийнятним буде мінімальний варіант, який дозволить налагодити перші поставки в найкоротші терміни, а потім плавно перейти до розширення власних потужностей.

Важливо усвідомлювати і ємність ринку. Якщо в регіоні мало споживачів товару або вже присутні конкуренти, то вона зменшується іноді на досить велику величину. Звичайно, для тих, хто має в своєму розпорядженні достатньо великий капітал, можна збільшити виробництво і налагодити роботу з великим оптовим замовником навіть в іншому регіоні, а прибуток забезпечити за рахунок великих оборотів продукції при невеликій націнці. В окремих випадках можна забезпечити виготовлення приблизно 2,5 тонн гумової крихти щодня, щоб зацікавити такого споживача. Для умов високої конкуренції необхідно або відкривати міні-завод в іншому регіоні, або відмовитися від цього напрямку. Наприклад, можна замінити виробництво гумової крихти на бізнес з Китаєм з перепродажу дешевих речей.

У будь-якому випадку попередні маркетингові дослідження провести необхідно. Оцінивши канали поставок, збуту і конкуренцію, можна скласти плани на кілька років. При цьому починати найчастіше вигідно з малого цеху, а потім замовляти додаткові лінії устаткування. Бажано максимально опрацьовувати різні варіанти, щоб при зіткненні з деякими складнощами оперативно відреагувати на перешкоди і вирішити відповідні питання без будь-яких фінансових втрат.

Ціна обладнання для виробництва гумової крихти

Якщо організовувати лінію, що дозволяє випускати гумову крихту з продуктивністю в 600 кг / год, то для цього знадобиться наступне обладнання:

 • Бортовирезной верстат — 250-280 тисяч рублів;
 • Верстат для обробки бортових кілець — 290-315 тисяч рублів;
 • Лентонарезной верстат — 325-360 тисяч рублів;
 • Чіпсонарезний верстат — 360-430 тисяч рублів;
 • Шредер для подрібнення гуми в комплекті з прямим транспортером — 2,6-2,75 млн рублів;
 • Роторна дробарка — 650-700 тисяч рублів;
 • Вібросепаратор в комплекті з фільтром, циклоном і витяжкою — 360-400 тисяч рублів;
 • Сепаратор магнітний в комплекті з двома ковшовими транспортерами — 320-370 тисяч рублів;
 • Вібропневмокомплекс з ковшовим транспортером — 350-380 тисяч рублів;
 • Сито вібраційне в комплекті з ковшовим транспортером — 315-340 тисяч рублів;
 • Електрообладнання — 290-340 тисяч рублів.

При цьому важливо розуміти, що висота приміщення повинна становити не менше 5 метрів, тоді як сумарна площа для обладнання, здатного забезпечити такі обсяги виробництва, повинна перевищувати 150 квадратних метрів.

Порада: для економії окреме обладнання можна придбати з рук, проте бажано відмовитися від б / у транспортерів, якщо ви не можете строго проконтролювати їх стан. Цей елемент технологічної лінії може вийти з ладу в найбільш невідповідний момент і викликати простий всього обладнання. Навіть якщо той чи інший б / у апарат поставляється продавцем разом з конвеєром, придбайте новий і відразу встановіть.

Технологія виробництва гумової крихти

Сама гумова крихта випускається з використанням в якості сировини покришок, що виробили ресурс використання. Таке виробництво можна назвати утилізаційних, тому матеріали для переробки можна знайти відносно швидко і за досить низькою вартістю. Багато просто викидають застарілі себе шини, тому при грамотній рекламній політиці можна отримати їх зовсім безкоштовно з оплатою виключно доставки на свій склад від власників, а при достатній підприємливості та розглянути переробку відходів як бізнес.

Для виробництва можна використовувати практично будь-які пневматичні камери і покришки. Наявність тканинних або металевих волокон в їх складі не стане перешкодою. Серед технології виготовлення гумової крихти найбільш поширеними є подрібнення ударно-хвильовим методом і механічна обробка. Перший спосіб є більш сучасний підхід, однак другий більш широко поширений. Суть в тому, що лінія виготовлення гумової крихти ударно-хвильовим подрібненням вимагає використання більш дорогого устаткування.

Плюсами в даному випадку будуть зменшення енерговитрат і займаного обладнанням простору. Подібне обладнання для випуску гумової крихти прекрасно підійде для виробництв середнього та великого розміру, але використання технології з механічним подрібненням більш переважно за рахунок зниження вартості та, як наслідок, збільшення економічної доцільності.

Бізнес-план виробництва гумової крихти

Організувати виготовлення гумової крихти можна при відносно невисоких обсягах капіталу. Найбільш прості технологічні лінії займають близько 60 квадратних метрів, потребують підведенні електромережі, в якій забезпечено стабільну напругу в 380 В, а також всього в двох людей персоналу для обслуговування обладнання в одну зміну. Для організації безперервної роботи знадобляться не менше 8 найманих працівників.

Важливо врахувати й інші моменти, серед яких необхідність в складських приміщеннях для вихідної сировини і готового продукту. При цьому перший повинен бути приблизно в 4 рази і більше перевищувати другий, виходячи з практичних міркувань. Якщо говорити про точні цифри, то варто орієнтуватися на 200 і 50 «квадратів» мінімум.

Для утримання лінії виробництва, яка забезпечить вироблення 100 кг / ч гумової крихти, потрібно:

 • Обладнання та сировина — 70-150 тисяч доларів в залежності від виробника і віддаленості від продавця до місця організації техлініі;
 • Проведення експертиз та отримання сертифікатів якості — 2 тисячі доларів;
 • Оренда складів — 3-8 тисяч доларів в залежності від регіону і умов;
 • Зарплата для всього персоналу 5-10 тисяч доларів (наймані робітники для обслуговування лінії і співробітники відділу продажів).

Сумарно маємо 80-170 тисяч доларів з розрахунку на перший місяць. Далі залишаться витрати на сировину і заробітну плату, до них може додатися реклама та витрати на інші потреби. В ідеалі виручка стане покривати всі витрати відразу, але бажано мати запас капіталу для забезпечення роботи лінії. Якщо такі витрати надмірно високі, розгляньте найприбутковіший бізнес для початківців. Можливо, інший напрямок профінансувати буде трохи простіше. Варто розуміти, що для лінії, яка дозволяє випускати 500 кг / ч гумової крихти, одні тільки витрати на обладнання можуть перевищувати 1,5 млн доларів, а можуть і обійтися в 10 разів дешевше.

Як правило, чим більше потужність, тим вище супутні витрати, але при покупці всієї технологічної лінії можна істотно заощадити. В цілому, чималу допомогу підприємцям-початківцям можуть надати книги про бізнес. У сільській місцевості складно знайти виробничі приміщення потрібних площ і характеристик, виникнуть проблеми з поставками сировини і відвантаженням гумової крихти через складнощі з інфраструктурою. Інша ситуація складається з міні-заводом з переробки молока.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Можна підвищити економічну ефективність свого виробництва, якщо випускати не тільки гумову крихту, але використовувати її частина для створення готової продукції, наприклад, гумової плитки. Зрозуміло, подібне зажадає додаткових вкладень, однак розшити бізнес в цьому напрямку можна вже після повної окупності виробництва, на що зазвичай потрібно 4-6 місяців. При наявності можливості профінансувати необхідні витрати виробництво гумової крихти буде досить вигідною справою, а також буде відрізнятися перспективними можливостями подальшого розвитку та розширення.

Ссылка на основную публикацию