Устаткування для лиття в силіконові форми

В даний час знайти хорошу роботу буває дуже важко, тому кожен третій житель Росії замислюється про те, щоб зайнятися підприємництвом. Але в якому напрямку має бути бізнес, і головне, щоб він на початковому етапі не зажадав великих вкладень? Сьогодні дуже затребувані і популярні всякого роду деталі з пластика, а це відмінна ідея для бізнесу. Лиття деталей в силіконові форми — це непогана ідея для організації підприємства, яку варто розглянути з усіх боків. Перший пункт в бізнес-плані — це необхідне обладнання підприємства для лиття в силіконові форми.

Яке ж обладнання придбати для стабільної роботи підприємства? З чого почати? Як, не вкладаючи великих бюджетів, зробити його прибутковим? Ось про все це по порядку.

вибір обладнання

Устаткування для лиття пластмас буває різний, незалежно від того, який тип лиття братиметься за основу. Найчастіше за допомогою таких агрегатів виробляються штучні вироби. Види обладнання можуть відрізнятися, в залежності від виробника, але зазвичай до складу входять такі елементи:

 1. Блок, який готує розплав і подає його в форму. Його ще називають інжекторним вузлом.
 2. Блок для замикання і розмикання форми. Він схожий на прес з повзуном.
 3. Всі види руху пристроїв обладнання забезпечує блок приводу.
 4. Пристрій, що управляє литтєвий машиною. Воно гарантує дотримання всіх важливих етапів роботи, завдяки цьому лиття виходить високої якості.

Термопласти є сучасним обладнанням для лиття деталей в силіконові форми. Різні компанії випускають їх в різної модифікації:

 • одне і двухчервячние;
 • поршневі;
 • червячно- поршневі.

Устаткування може відрізнятися між собою кількістю пластикатора, типом приводу, він може бути гідромеханічним або електричним. До того ж, ливарні машини бувають горизонтальними, вертикальними і кутовими.

                  Назва фірми особливості обладнання
ТПА від компанії Nissei Устаткування має 5-ти Зонне управління температурним режимом, може функціонувати не тільки від електромережі.
компанія Sumitomo Виробник випускає кілька моделей ТПА. Всі вони відрізняються високою точністю і відмінною якістю роботи.
компанія Toshiba Повністю вдосконалене обладнання, є система, яка управляє роботами, все програмні пакети можна завантажити через інтернет. Є можливість налаштовувати звукові обмеження.
Модель Nadem від Meiki Має пряме управління, передбачена система инжекторного стиснення. Пристрій повністю електричне та працює на високій швидкості.
Обладнання від Toyo Відрізняється великою різноманітністю. Апарати стійкі до вібрацій, є механізм уприскування, який безпосередньо пов’язаний з балансуванням колон.

Практично все сучасне обладнання для лиття пластмаси в силіконові форми відрізняється своєю компактністю, високою швидкістю роботи, відмінною якістю продукції. Необхідно тільки визначитися з вибором компанії, яка буде займатися поставками. Віддавати перевагу краще тим фірмам, які випускають обладнання, повністю відповідає вимогам.

Устаткування для організації підприємства, яке буде випускати велику кількість деталей з пластику або епоксидної смоли, коштує не дешево. Але, щоб на початковому етапі бізнесу не вкладати великих бюджетів, а тільки свої сили, варто почати лиття пластика в силіконові форми в домашніх умовах. Якщо розібратися, то це дуже легкий і недорогий процес.

Лиття в домашніх умовах

Для випуску деталі з пластика або епоксидної смоли потрібна форма. Ми ж розглянемо варіант, що дозволяє виготовити виріб з епоксидної смоли, яке буде залито в форму з силікону, вона складається з двох окремих частин. Але лиття потрібно здійснювати в форму, ось її і почнемо виготовляти. Спочатку підготуємо всі матеріали для роботи, це:

 1. Силікон — матеріал для форми, в якій буде проводитися лиття. Для цих цілей можна вибрати недорогий силіконовий герметик, але найкраще зупинити вибір на двокомпонентному варіанті. Він спеціально призначений для того, щоб створювати силіконові форми.
 2. Епоксидна смола. В даний час на ринку можна зустріти величезну різноманітність смол і кожна з них прекрасно підійде для того, щоб зробити лиття. Головна вимога до неї — це час полімеризації, воно не повинно бути занадто коротким.
 3. Склад для поділу. Якщо ж ви використовуєте двокомпонентний силікон або поліуретан, то розділовий шар потрібен тільки для поділу половинок. Подібних продуктів багато, але ми будемо використовувати вазелін або ж його можна замінити розтопленим воском від свічі.
 4. Пластилін. Він потрібен як будівельний матеріал.

Перед тим як приступити до роботи, потрібно обов’язково перевірити всі підготовлені компоненти, на відповідність один до іншого. Якщо цього не зробити, то в підсумку можна не тільки не отримати потрібну копію, але і втратити оригінал. Силікон повинен добре зніматися, якщо він не знімається, значить потрібно обов’язково використовувати розділовий склад. Також варто перевірити, щоб смола добре відокремлювалася від силікону і затверділі властивості вас повністю влаштовують. Тепер можна почати лиття в домашніх умовах, все його етапи описані в таблиці нижче.

№ п / п                             Етапи створення силіконової форми для лиття
1. Почнемо все з виготовлення форми з силікону. Візьмемо любою плоску поверхню, дуже добре для цих цілей підійде компакт-диск. Розподілити по ньому рівним шаром пластилін і втиснути в нього ту деталь, яку потрібно вилити з смоли.

 

2. Якщо деталь плоска, то її потрібно вдавлювати до кордону половини форми. Якщо ж вона об’ємна, то по всьому периметру додайте ще пластиліну.
3. Тепер пройдіться по всі деталі і добре притисніть пластилін, щоб все опуклості добре закарбувалися. Обов’язково зверніть увагу на майбутній шов деталі, він повинен знаходитися в тому місці, де його можна легко видалити, щоб не пошкодити сам виріб.

 

4. Обов’язково переконайтеся в тому, що пластилін щільно прилягає до деталі, щоб не допустити того, що силікон подтечет під нього, в той час коли буде проходити лиття форми.

 

5. Тепер потрібно зробити стінки для майбутньої форми. Їх також можна виготовити з пластиліну. Відстань між стінкою і деталлю має бути близько 5 см. Стики, стінки і підлога вироби добре вирівняти.

 

6. Тепер потрібно виконати кілька отворів в підлозі форми, але вони не повинні бути наскрізними. Вони будуть служити замками, які допоможуть запобігти зсув половинок майбутньої форми.

 

7. Коли ємність готова, потрібно приготувати силікон. Ми використовуємо той, що складається з двох компонентів: білосніжною густої маси і рідкого каталізатора темного кольору. Каталізатори бувають різного кольору, але він ніякої ролі не грає. Потрібно обидва цих компонента змішати в співвідношенні 10: 1. Яскравий колір каталізатора допомагає добре перемішати дві складові, в результаті виходить маса блакитного тони. Намагайтеся, щоб обидва компонента не потрапили на шкіру, краще використовувати рукавички.

 

8. Тепер отриману суміш заливаємо в ємність з пластиліну. Лиття варто проводити повільно і краще, якщо силікон буде литися в дальній кут ємності і поступово обростати деталь. Це допоможе бульбашок повітря вийти назовні, в іншому випадку в формі будуть небажані дірочки. Не поспішайте, цей вид силікону зберігає текучість протягом години, але є і ті сорти, які вже через 10 хвилин застигають. Після заливки ємність залишають до повного затвердіння силікону.

 

9. Після застигання видаляється весь пластилін, але так щоб деталь залишилася в силіконі. Спочатку приберемо бічні стінки, а вже потім підлогу.

 

10. Ось і вийшла перша половинка деталі. Тепер потрібно все залишки пластиліну видалити, при цьому деталь повинна залишитися всередині.

 

11. Готову половинку поставимо все на той же диск і побудуємо стінки з пластиліну, по висоті вони повинні бути вище деталі на 5 мм.

 

12. Користуючись все тим же методом, який ми описали вище, потрібно домогтися якомога кращого стику між формою і пластиліном. Це зробити буде складно, так як пластилін дуже погано прилипає до силікону, але супер герметичність нам не потрібна.

 

13. Поверхня першої половинки покрити шаром для легкого поділу, щоб дві половинки не склеєні. За допомогою пензлика нанести його тонким шаром, і тільки на силікон, деталь не чіпати.

 

Ось і готові силіконові форми з двох частин. З’єднати їх разом можна будь-яким зручним способом. Використовувати форму можна для випуску 30-40 деталей, а вже після краще зробити нову. Таким, зовсім нескладним способом, використовуючи доступні складові, можна в домашніх умовах почати лиття деталей в силіконові форми. На отриманий прибуток від їх продажу можна купити обладнання, необхідне для організації цеху.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Дуже зручно починати бізнес своїми силами, виготовляючи перші деталі в домашніх умовах. Таким чином, можна перевірити, на що більше йде попит, щоб потім знати, які силіконові форми закуповувати для рентабельної роботи цеху. Дуже зручно таким способом «промацувати» ринок.

Ссылка на основную публикацию