Устаткування для копчення м’яса і риби для дрібного бізнесу

На копченні м’яса, риби реально створити прибутковий бізнес. Але крім вивчення технології виробництва такої продукції, налагодження ринку збуту, важливо закупити якісне обладнання.

Особливості технології виробництва і ринок збуту

М’ясокопченості — це м’ясна продукція, яка була виготовлена ??зі свіжого м’яса (свинина, баранина, яловичина), яка зазнала термічній обробці, послові. Вона має високу харчову цінність. У 100 г міститься 260-630 ккал, рибні копченості менш калорійні — близько 200 ккал. Залежно від способу термічної обробки, м’ясні копченості ділять на запечені, смажені, сирокопчені, варені, копчено-варені. Сорт продукції залежить від харчової та смакової цінності, а виходячи з використовуваної частини туші, сировини і способу обробки, її подають в різних формах (окости, рулети).

Технологія копчення м’яса і риби полягає в спеціальній обробці, під час якої з базового сировини частково видаляється вода і підвищується кількість харчових речовин. Для цього необхідне спеціальне обладнання. Механізм процесу складається з 2 фаз: осадження коптильних речовин на поверхні м’яса або риби, перенесення їх від неї (проникнення коптильних речовин на певну глибину). Швидкість і тривалість першого етапу безпосередньо залежить від температури копчення, властивостей і текстури продукту, рівня вмісту вологи, ступеня подрібнення. У зварених і неподрібнених м’ясних продуктів швидкість внутрішнього перенесення коптильних речовин набагато вище, ніж у тих, які були подрібнені і не нагрівалися.

Порада: кишкові ковбасні оболонки на 20-25% більше проникні для коптильних речовин, ніж штучні.

Основними споживачами копченої продукції є як жителі різних населених пунктів, мікрорайонів, так і підприємства громадського харчування. Для підвищення рентабельності цього дрібного бізнесу важливо продумати лінію маркетингу і приділити увагу рекламі свого продукту, якості обладнання. При формуванні ціни необхідно враховувати фінансові можливості цільової аудиторії, виходячи з середнього рівня доходів в регіоні. В іншому цей процес заснований на ринкових цінах і визначенні собівартості продукції.

Обов’язкові умови, що забезпечують якість продукції (актуальні навіть для дрібного бізнесу):

 • повну відповідність санітарним, ветеринарним нормам;
 • м’ясо повинно надходити відразу з забійного пункту при наявності ветеринарних супровідних документів;
 • виконання гігієнічних вимог під час виробництва, при зберіганні, пакуванні, реалізації і транспортування;
 • використання для копчення охолодженого, але не замороженого м’яса;
 • при використанні харчових добавок необхідно мати сертифікат відповідності;
 • використання сучасного обладнання для досягнення високої якості продукції.

Навіть при наявності невеликого стартового капіталу можна створити рентабельне справу, наприклад, зайнятися розведенням коропа, вирощуванням свиней, організувати тепличний бізнес в домашніх умовах. В останні роки підвищується рентабельність розведення фазанів в домашніх умовах. При належному підході вона досягає 45-55%.

Устаткування для копчення м’яса і риби

Для роботи коптильного цеху знадобиться близько 150 м? площі, в домашніх умовах буде досить приміщення і поменше. Щоб організувати якісний процес копчення м’яса, риби, потрібно закупити професійне обладнання. Базові елементи:

 • електрична коптильня (коштує близько 10-15 тис. руб .; альтернатива -коптільная установка, наприклад, УКУ-1М);
 • холодильна установка або холодильник;
 • комплект посуду (посуд, ножі, обробні дошки);
 • посолочних ємності (35 тис. руб.);
 • ваги;
 • стелаж для розморожування сировини (3 тис. руб.);
 • стіл для оброблення;
 • кліті для копчення (8 тис. руб.);
 • поворотна тара (1 лоток на 10 кг коштує близько 200 руб.).

Можливо, знадобиться покупка автомобіля для транспортування продукції. Також потрібно враховувати додаткові витрати на придбання матеріалів для копчення (тріска, бруски, спеціальна рідина). Важливо пам’ятати, що від якості диму залежить і якість продукту.

Перед покупкою устаткування коштує реально оцінити свої виробничі можливості, шанси на отримання всіх дозвільних документів і продумати ринок збуту. Важливо зрозуміти, що буде вигідно торгувати і в якому обсязі. При наявності в регіоні декількох сильних конкурентів, низький попит на продукцію або відсутності доступу до якісної сировини, навряд чи є сенс починати свою діяльність. Цей аспект дуже важливий навіть при створенні своєї справи в малих масштабах. Бізнес в гаражі у себе вдома може приносити значний прибуток своєму власникові при обліку перерахованих вище факторів.

Експерти відзначають, що ринок м’ясних копченостей перенасичений. Відомі торгові марки можуть зберігати свою рентабельність за рахунок створеного бренду, який часто становить не менше 75% ціни. Тому для починаючого підприємця більше шансів на успіх при виборі виробництва копченої риби. У цій сфері набагато більше шансів на успіх в конкурентній боротьбі. Для виходу на самоокупність і для компенсації щомісячних вкладень потрібно поставляти продукцію не менш ніж у 8 торгових точок. При сприятливих умовах ведення справ дрібний бізнес може окупитися вже через півроку.

Порада: виробництво копченостей потрібно направляти під конкретні точки збуту (магазини, пізніше торгові мережі, приватні підприємці).

Збережіть статтю в 2 кліка:

Для обладнання невеликого коптильного виробництва з обробки риби знадобиться приблизно 360 тис. Руб. Якщо організувати свою справу в домашніх умовах, витрати будуть менше. Копчення м’яса і риби — відмінна бізнес-ідея для села і села. Коптильню без великих витрат можна організувати навіть вдома.

Ссылка на основную публикацию