Установка терміналу з прийому платежів

Як встановити термінал з прийому платежів?

Щодня люди оплачують десятки різних послуг — телефон, інтернет, телебачення і т.д. У Москві ринок платіжних терміналів вже насичений, в великих торгових центрах варто по 10-20 різних апаратів. У регіонах поки не розвинена мережа терміналів, тому тут легко можна організувати власний бізнес з прийому платежів.

Установка терміналу не вимагає від власника отримання додаткових ліцензій або дозволів (крім реєстрації як юридичної особи або індивідуального підприємця). Для розміщення одного терміналу необхідна площа 1 кв.м і розетка 220В. Передача інформації від апарату до сервера відбувається через вбудований бездротової модем.

Почати свій бізнес з прийому платежів досить просто — достатньо:

 • придбати обладнання;
 • вибрати і орендувати місце;

Порада: використовуйте для установки терміналу місця великого скупчення народу — вокзали, аеропорти, торгові центри, криті ринки і т.д.

 • встановити термінал;
 • отримувати прибуток.

Як працює платіжний термінал?

Щодня, користуючись платіжними терміналами, більшість людей не замислюються над тим, яким чином відбувається оплата і куди прямують гроші після поміщення їх у купюроприймач.

Принцип роботи простий:

 • платник, використовуючи графічний інтерфейс, вибирає необхідну для оплати послугу;
 • в купюроприймач поміщаються гроші, які проходять перевірку на справжність за допомогою спеціально встановлених автоматичних датчиків;
 • після надходження грошей в термінал інформація про здійснення платежу за допомогою вбудованого модему передається в процесинговий центр платіжної системи;
 • після обробки процесинговим центром інформація про оплату надходить в банк, де у власника терміналу відкритий рахунок;
 • з банківського рахунку проводиться списання грошових коштів в тому ж обсязі, що і сума платежу;
 • кошти з рахунку надходять кінцевого одержувача, тобто організації, послуги якої були сплачені користувачем;
 • інформація про успішне виконання операції надходить одержувачу.

Всі ці дії відбуваються кожен раз, коли ми поповнюємо рахунок через термінал. Всі платежі здійснюються в автоматичному режимі. Проведення всіх описаних етапів займає лічені секунди.

Скільки коштує платіжний термінал?

Термінальний бізнес приваблює багатьох інвесторів завдяки низьким початковим витратам. Давайте порахуємо, скільки буде коштувати установка одного платіжного терміналу.

Вартість залежить від виробника, «начинки» моделі, функціональності, ступеня захисту від вандалів і багато чого іншого:

 • Середня вартість терміналу — 50 000 рублів.
 • Оренда місця в торговому центрі, аеропорту, на вокзалі — від 3 000 рублів на місяць.
 • Початковий внесок на рахунок в банку — 50-100 тис. Рублів.
 • Таким чином, початкові витрати по організації термінального бізнесу становлять 150-200 тис. Рублів.

Скільки коштує термінал для оплати стільникового зв’язку?

Практично всі термінали, що продаються на сьогоднішній день виробниками, підтримують оплату стільникового зв’язку. При купівлі великої партії платіжних терміналів їх вартість знижується до 20 000 рублів за один апарат.

Платіжні термінали — яка вигода власникові?

Прибуток власників терміналів залежить від декількох факторів:

 • зручне розташування;
 • широкий асортимент надаваних послуг;
 • продумана рекламна кампанія;
 • швидкий зв’язок між апаратом і процесинговим центром.

Власник отримує прибуток за рахунок двох складових:

 • комісія, що стягується з платника;
 • винагороду від платіжної системи.

Комісію, що стягується з платника, визначає власник терміналу. В рамках рекламної кампанії можна взагалі прибрати комісію, щоб привернути увагу платників. Надалі її можна підвищити до 3-5% від суми платежу.

Сума винагороди від платіжної системи залежить від обороту терміналу. Як правило, вона варіюється в межах 0-3% від обороту і залежить від середнього чека по одному терміналу. Чим він вищий, тим вище прибутковість всього бізнесу і винагороду платіжної системи.

Платіжний термінал як бізнес — відгуки власників

Андрій, Новосибірськ:
Виробники терміналів трохи лукавлять, коли у відгуках кажуть, що термінальний бізнес в регіонах не насичений, що варто тільки купити апарат, встановити його і отримувати гроші. Фактично для отримання пристойного доходу доведеться побігати в пошуках підходящого місця. Всі хороші місця, як правило, вже зайняті, тому раджу звертати увагу на тільки що будуються торгові центри, де ще не влаштувалися великі власники мереж терміналів.

Олександр, Єкатеринбург:
Починав свій бізнес 5 років тому з одного придбаного терміналу. Мені пощастило з місцем, воно звільнилося в одному з великих торгових центрів. Прибуток поступово росла. Надалі придбав ще кілька платіжних терміналів у великих постачальників, де вибір послуг був набагато більше, ніж у мого першого. Термінальний бізнес — це мій пасивний щоденний дохід.

Олена, Рязань:
Щоб швидше окупити витрати на бізнес, потрібно купувати відразу кілька терміналів — від 10 і більше. Сама зробила так, було складно, але я працювала разом з подругою, тому що встежити за всіма апаратами однієї неможливо. Бізнес на прийом платежів не забирає багато часу, а кошти на нові термінали отримую від винагороди платіжних систем.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Також в регіональних центрах і невеликих містах з мінімальними витратами можна організувати кілька видів бізнесу — відкрити магазин продуктів, перукарню, купити франшизу Сабвей, і т.д. Крім офлайн-бізнесу розвивайтеся в мережі, дізнайтеся найпопулярніші товари в інтернет-магазинах і створіть власний інтернет-магазин. Термінальний бізнес ставиться з маловитратними і легко організовуються видам діяльності. Купівля терміналу, підключення його до платіжних агрегатів займає 1-2 дні, а прибуток почне надходити вже на наступний день після установки.

Ссылка на основную публикацию