Умови дострокового погашення іпотеки в Ощадбанку

Кожна людина, яка вирішує взяти участь в іпотечній програмі (по якій можна зробити відмову від страховки після отримання кредиту), прагне зменшити свої витрати на оплату відсотків. Деякі фінансові установи в такому прагненні йдуть назустріч своїм клієнтам і дозволяють їм достроково погашати кредитні зобов’язання. При цьому вони висувають умови, виконати які в стані тільки певна категорія позичальників.

Чи можна достроково погасити іпотеку в Ощадбанку?

Багато російські банки пропонують іпотечні програми, за якими за дострокове погашення передбачені штрафні санкції і пені. Таким чином вони намагаються зберегти свій процентний дохід, так як більшість позичальників змушені протягом багатьох років робити щомісячні платежі. Сбербанк відноситься до тієї невеликої категорії кредиторів, які дозволяють клієнтам достроково погашати іпотеки, не застосовуючи до них ніякого фінансового стягнення. В даний час серед російських громадян користується великою популярністю іпотека під заставу наявної нерухомості в Ощадбанку, яка оформляється на вигідних умовах.

Як достроково погасити іпотеку в Ощадбанку?

У Федеральному законодавстві прописані способи, якими позичальникам дозволяється достроково погашати іпотечні кредити:

 1. Частково. У цьому випадку фізичні особи певними частинами вносять кошти на розрахунковий рахунок кредитора. Варто зазначити, що цей спосіб дострокового погашення передбачає два варіанти проплат: зі зменшенням щомісячного платежу або кількості обов’язкових платежів.
 2. Одним платежем. В цьому випадку позичальники один раз вносять на рахунок кредитора всю заборгованість по іпотеці.

Порада: в Ощадбанку клієнти можуть достроково погасити кредитні зобов’язання по іпотеці (диференційованим способом) зовсім не обов’язково в день, зазначений в договорі в якості дати обов’язкового щомісячного платежу. Проплата може бути проведена в будь-який робочий день. Клієнту необхідно особисто відвідати відділення Ощадбанку (при собі потрібно мати паспорт громадянина і оригінал іпотечного договору), де йому запропонують написати заяву. У цьому документі слід вказати суму дострокового погашення, дату, рахунок, з якого банк спише гроші.

Варто відзначити, що керівництво Ощадбанку дозволяє позичальникам достроково погашати іпотечні кредити тільки першим способом, тобто частково, зі зменшенням щомісячного платежу. Як правило, це прописується в індивідуальних умовах іпотечного договору. Для багатьох позичальників такий варіант погашення кредитних зобов’язань не дуже вигідний, так як внесення частинами суми коштів банк зараховує не береться до уваги зменшення заборгованості, а в рахунок зменшення щомісячного платежу. Якщо провести розрахунки, то можна переконатися, що фізичним особам не вдасться сильно заощадити на відсотках.

Такий варіант дострокового погашення іпотеки підходить для тієї категорії позичальників, які зіткнулися з фінансовими труднощами, коли їм складно обслуговувати свій кредит. Також даний спосіб часткового погашення часто використовується позичальниками, які отримали материнський капітал і вирішили використовувати його кошти за прямим призначенням (тільки для поліпшення житлових умов або для погашення діючих іпотечних кредитів). Дострокове погашення програми частинами підходить і для російських громадян, які взяли участь у федеральній програмі іпотечного кредитування. Вона передбачає надання субсидій на оплату початкового внеску або погашення діючої заборгованості по іпотеці.

Хто може розраховувати на дострокове погашення іпотеки?

Достроково виконати фінансові зобов’язання по іпотеці може сам позичальник, а також брали участь в кредитуванні созаемщики. Керівництво Ощадбанку також дозволяє достроково погашати кредит поручителям, якщо це передбачено індивідуальними умовами іпотечного договору.

Порада: якщо основний позичальник планує внести частину заборгованості по іпотеці, що перевищує в кілька разів щомісячний платіж, то йому потрібно особисто відвідати відділення банку. Якщо позичальник планує зробити обов’язковий платіж в сумі, зазначеній в договорі, але з якихось причин не може цього зробити, то він може доручити провести платіжну операцію будь-якому знайомому або родичу.

У тому випадку, коли основний позичальник планує довгострокову поїздку, але при цьому розраховує в цей час достроково погасити іпотеку, він може на свого представника оформити довіреність і завірити її в нотаріальній конторі. До такого документу пред’являються особливі вимоги:

 • в довіреності слід в окремому пункті вказати, що уповноважена особа має право не тільки здійснювати платіжні операції, пов’язані з іпотечним кредитом, а й підписувати від імені позичальника заяви за кредитними рахунками в Ощадбанку;
 • в довіреності можна вказати як один кредитний рахунок, так і кредитки, і дебетовий пластик;
 • довіреність може бути виписана як на дружину (чоловіка) або родича, так і на сторонню людину.

Порада: уповноважений представник позичальника повинен під час візиту до відділення Ощадбанку мати при собі як оригінал або завірену копію довіреності, так і цивільний паспорт. Якщо у нього не виявиться при собі паспорта, то він для ідентифікації особи може пред’явити інший офіційний документ.

Умови дострокового погашення іпотеки в Ощадбанку

Перш ніж приступити до дострокового погашення фінансових зобов’язань по іпотеці, кожен позичальник Ощадбанку повинен дізнатися про всі умови, які будуть прямо залежати від того, який спосіб оплати кредиту був обраний спочатку. За таким видам кредитних продуктів розмір щомісячних платежів, як правило, буває фіксованим. Ануїтетна схема оплати являє собою досить тривалий процес. На кредитному рахунку позичальника накопичуються кошти, які в певний день автоматично списуються.

Всі умови дострокового погашення іпотеки прописуються в договорі, який Сбербанк укладає з клієнтом. Перед тим, як погасити заборгованість, позичальник повинен поповнити кредитний рахунок, з якого здійснюються щомісячні платежі. Якщо фізична особа планує погасити тільки частина заборгованості по іпотеці, то після проведення оплати співробітник банку повинен видати йому на руки новий графік платежів (попередньо робиться перерахунок).

У деяких випадках спосіб погашення іпотечної програми може бути диференційованим. Якщо позичальник буде один раз на місяць робити платіж, що перевищує зазначену в графіку суму, то він швидше зможе погасити іпотеку і трохи заощадити на відсотках. Варто відзначити, що при такому способі дострокового погашення клієнтам Ощадбанку немає необхідності поповнювати кредитний рахунок.

Порада: кожен позичальник може самостійно розрахувати суму щомісячних платежів після дострокового погашення іпотеки частковим способом. Для цього слід скористатися кредитним калькулятором, який розміщений на офіційному сайті Ощадбанку. Якщо у позичальника не вийшло це зробити з якихось причин, він може звернутися до співробітника банку або на гарячу лінію. Дізнатися загальну суму заборгованості по іпотечній програмі фізичні особи можуть через спеціальну програму Ощадбанку (для цього потрібно скористатися інтернетом і зайти на офіційний сайт кредитора).

За допомогою кредитного калькулятора позичальники можуть зробити наступні розрахунки:

 • зробити точний розрахунок повної суми дострокового погашення;
 • розглянути можливі варіанти внесення змін до умов іпотечної кредитної програми;
 • скласти графік щомісячних платежів після часткового погашення заборгованості;
 • прорахувати можливу суму відсотків, які підлягатимуть поверненню;
 • розрахувати суму щомісячних платежів, на які вплине зміна величини процентної ставки (тільки в тому випадку, якщо цей варіант передбачений в умовах договору) і т.д.

Щоб скористатися кредитним калькулятором, фізичним особам необхідно внести наступні дані:

 • точну дату, коли була оформлена кредитна програма;
 • суму іпотеки, зазначену у відповідному договорі;
 • встановлену процентну ставку;
 • термін дії іпотечного договору;
 • обраний позичальником спосіб проведення щомісячних платежів (ануїтетний або диференційований);
 • суму дострокового погашення.

Як можна поповнити кредитний рахунок для дострокового погашення?

Сбербанк дозволяє позичальникам самостійно вибрати спосіб, за допомогою якого вони будуть поповнювати свої кредитні рахунки, відкриті спеціально для погашення іпотеки:

 1. Перерахувати гроші можна через мобільний додаток або інтернет-банкінг.
 2. Поповнити кредитний рахунок можна через касу Ощадбанку.
 3. Переказати гроші можливо через інші банки.
 4. Внести гроші на кредитний рахунок можна через банкомати та інші платіжні системи (в іпотечному договорі повинен бути згаданий такий спосіб поповнення).

Що потрібно зробити позичальникові для дострокового погашення іпотеки?

Для того, щоб достроково погасити заборгованість за іпотечним кредитом, фізичним особам рекомендується діяти відповідно до плану:

 1. Основний позичальник повинен особисто відвідати офіс банку, в якому оформляв іпотеку, в будь-який робочий день. Під час звернення клієнт повинен дізнатися точну суму заборгованості по кредиту в Ощадбанку. Співробітники деяких відділень Ощадбанку вимагають своїх клієнтів звертатися з цього питання не пізніше 3-х робочих днів до настання дати щомісячного платежу. Таке прохання вони мотивують можливими збоями в програмному забезпеченні, з-за яких не вдасться своєчасно провести і правильно оформити дострокову оплату. Як форс-мажору можна розглядати відключення світла, збої в системі і т.д.
 2. Під час візиту слід звернутися до кредитного менеджера, пояснити ситуацію і попросити бланк заяви, в якому потрібно вказати, яким чином буде погашатися заборгованість: повністю або частково. Також в заяві позичальник повинен вказати точну суму, яку він планує внести на кредитний рахунок, дату проведення платежу і номер рахунку. У більшості випадків клієнти Ощадбанку вказують номер кредитного рахунку, з якого щомісяця відбуваються аннуїтетниє платежі. Якщо позичальник не напише заяву, то банк не спише з рахунку всю суму коштів в рахунок погашення заборгованості, а тільки зарахує суму щомісячного платежу, коли підійде для нього час.
 3. Після передачі кредитного менеджера заяви клієнт банку повинен провести платіж. Варто відзначити, що, якщо він внесе на кредитний рахунок суму, яка навіть на одну копійку буде розходитися (в меншу сторону) з цифрою, яка вказана в заяві, банк не проведе процедуру дострокового погашення. Саме тому потрібно уважно поставитися до цього моменту.
 4. Отримати на руки новий графік щомісячних платежів. Його видасть кредитний менеджер після проведення обов’язкового перерахунку.
 5. Якщо позичальник зіткнувся з фінансовими труднощами і не може виконати свої кредитні зобов’язання, йому слід звернутися до співробітника фінансової установи та дізнатися, як написати заяву в банк на реструктуризацію боргу.

Можливі проблеми при достроковому погашенні іпотеки

Фізичні особи, які планують достроково погасити фінансові зобов’язання по іпотеці, повинні знати, з якими небезпеками вони можуть зіткнутися, не дивлячись на всю прозорість процедури. Позичальники можуть наштовхнутися на «підводні камені» при оформленні дострокової оплати. Щоб не отримати неприємний сюрприз, кожен позичальник повинен уважно вивчити умови свого договору, в якому зазначаються варіанти дострокового погашення кредиту. Якщо в договорі зазначено конкретний спосіб оформлення дострокової оплати, то під час вирішення виниклого конфлікту з позичальником в судовому порядку банк буде використовувати його як вагомий аргумент. Після таких розглядів у позичальників можуть виникати проблеми при бажанні оформити інші кредитні програми. В результаті вони можуть і не знати, чому відмовляють у кредиті в Ощадбанку, так як фінансова установа внесе його в свій чорний список. З’ясувати вони це можуть при особистому зверненні в кредитний відділ після отримання відмови за заявкою.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Іноді у фізичних осіб, справно погашають заборгованість по іпотеці, істотно поліпшується фінансове становище, завдяки чому вони можуть достроково виконати кредитні зобов’язання перед банком. Незважаючи на їх бажання швидше закрити свій кредит, дана процедура вимагає зваженого рішення, уважного вивчення іпотечного договору і правильного вибору способу дострокового платежу. Якщо позичальники допустять помилку, вони можуть зіткнутися з неприємними наслідками, одним з яких є погіршення фінансової ситуації. Саме тому фахівці рекомендують фізичним особам серйозно поставитися до майбутньої процедури дострокового погашення іпотеки. Кращим рішенням стане консультація у вузькопрофільного юриста, який спеціалізується саме в банківській сфері.

Ссылка на основную публикацию