Умови автокредиту в автосалоні

Автомобіль в наш час перестав бути розкішшю, та й просто засобом пересування його назвати вже досить важко, оскільки він став предметом першої необхідності. Але що зазвичай ускладнює покупку нової машини? В першу чергу її вартість, яка поки як і раніше залишається досить високою. Але якщо накопичення на транспорт являє собою велику складність, його можна придбати в кредит. А де краще взяти кредит на машину? Які співпрацюють з банками автосалони пропонують позики як на нові, так і на старі авто вітчизняного та зарубіжного виробництва, тому в своєму виборі можна відштовхуватися саме від бажаного автомобіля.

Що являє собою кредитування в автосалоні?

Автокредит видається, як правило, фізичним особам і має цільовий характер, тобто безпосередньо на покупку автомобіля. Зазвичай важливою умовою найвигідніших автокредитів є надання застави, яким і виступає купується транспорт.

особливості автокредиту

Як правило, розмір автокредиту включає лише частину вартості машини, тому початковий внесок є обов’язковим. Але можна зустріти і пропозиції по автокредитах без початкового внеску на старий автомобіль, але поки такі програми зустрічаються рідко.

Важливою особливістю автокредитування є також обов’язкове універсальне страхування КАСКО, вартість якого оплачує сам позичальник. Машина страхується від пошкоджень, знищення, викрадення. Кредитні кошти відправляють безпосередньо продавцеві безготівковим переказом.

Вимоги та необхідні документи

Вимоги до позичальників з автомобільного кредиту не надто відрізняються від вимог для будь-якого іншого (тому часто виникає питання, що краще: автокредит або споживчий кредит). Як правило, вони виглядають наступним чином:

 • Вік від 21 року і більше (рідко від 18 років);
 • Громадянство Російської Федерації і постійна реєстрація в країні;
 • Наявність двох контактних телефонів;
 • Наявність постійного місця роботи і стажу не менше 1 року.

Необхідні документи для оформлення:

 • Паспорт громадянина РФ;
 • Другий документ, що засвідчує особу (свідоцтво ІПН, закордонний паспорт, водійське посвідчення, військовий квиток, пенсійне посвідчення та інше);
 • Документи, що підтверджують наявність офіційного доходу (іноді з встановленням мінімального розміру);
 • Документи, що підтверджують трудовий стаж.

Автокредит без довідок про доходи і без початкового внеску в даний час оформляється рідко.

Стандартні умови автокредитування

Залежно від автодилера, віку автомобіля, що купується і марки, умови кредитування можуть незначно відрізнятися. Часто можна зустріти акції зі спеціальними умовами на покупку окремої марки. Стандартні умови автомобільного кредиту виглядають наступним чином:

 • Процентна ставка — від 14,5% річних;
 • Вік автомобіля — не більше 5 років;
 • Термін кредитування — до 5 років;
 • Мінімальна сума автокредиту — 50-60 тисяч рублів.

Страхування КАСКО вимагає щорічного поновлення, тому слід заздалегідь бути готовим до додаткових витрат.

Порада: якщо перша виплата КАСКО є деяку складність, вартість страхування може бути включена в початковий внесок або в суму кредиту, що дозволяє полегшити термінові витрати при кредитуванні. А в разі дострокового погашення кредиту частину витраченої на страховку суми можна повернути, звернувшись до страхової компанії, з якою був укладений договір.

Кредит в автосалоні — вибір дилера та програми

В першу чергу при купівлі автомобіля в кредит не слід приймати поспішних рішень. На цьому можуть наполягати працівники автосалону, тому що їх дохід залежить від того, оформите ви кредит чи ні. У деяких випадках автовиробник може запропонувати безпроцентну розстрочку, але це, як правило, відноситься тільки до великим концернам. В інших випадках можна очікувати підступу.

Бувають випадки, коли споживчий кредит може виявитися дешевше автокредиту. Тому краще всього провести розрахунки в обох випадках і порівняти їх. На розміри платежу зазвичай впливають:

 • Сума першого внеску;
 • Період кредитування;
 • Процентна ставка;
 • Форма платежів (аннуїтетниє або диференційовані);
 • Страховка;
 • Різні збори і комісії.

Як порівняти умови різних програм?

При отриманні кредиту в автосалоні завжди слід звертати увагу на те, хто реальний кредитор. Якщо їм виступає банк, вся інформація про кредит буде надходити в Бюро кредитних історій, що істотно може вплинути на майбутню кредитну історію позичальника. Автосалони і автовиробники ж не користуються інформацією БКІ, їм цілком достатньо застави у вигляді придбаного авто.

Важливим кроком в оформленні кредиту є вивчення документів, які потрібно буде підписати. В даному пакеті повинні бути типовий кредитний договір або договір позики, список вимог до позичальника і експлуатації транспортного засобу. Кожен незрозумілий пункт договору краще зажадати розшифрувати, так як це юридичний документ, де не повинно бути двозначностей.

Слід звернути увагу на те, в чиїй власності буде автомобіль в період кредитування. Найкращий варіант — позичальник-власник, який оформляє автомобіль в заставу. Не слід зупинятися на варіанті, коли автомобіль залишається у власності автосалону з оформленням довіреності.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Купівля автомобіля часто буває важливим кроком в житті людини, особливо якщо мова йде про найперший авто у власності. І іноді вибір способу оплати покупки буває не менш важливим, ніж вибір її марки. Адже велика частина автомобілів сьогодні купується саме в кредит, який можна оформити як в салоні, так і в банку. При цій процедурі можна зустріти безліч труднощів і підводних каменів. Але всього цього можна уникнути при дотриманні послідовності дій, запобіжних заходів і дотриманні рекомендацій. Адже крім відсоткової ставки критеріїв вибору безліч.

Ссылка на основную публикацию