Укол ХГЧ для стимуляції овуляції: як це відбувається?

Деякі репродуктивні проблеми допомагає вирішити укол для стимуляції овуляції. Народження дитини є важливим епізодом в житті жінки, але з певних причин може виникнути проблема із зачаттям через несвоєчасне дозрівання яйцеклітини. Майбутні батьки звертаються за допомогою до фахівця, щоб прискорити природний процес протікання, створити необхідні умови для зростання і дозрівання яйцеклітини.

Для того щоб зрозуміти сенс сталася овуляції, необхідно пройти обстеження, що включає в себе здачу аналізів ПЛР-діагностики на інфекції, УЗД органів малого тазу, яке виконується на 7-10 день циклу. Необхідно оцінити стан яєчників, кількість фолікулів і наявність домінантного, з якого відбудеться овуляція.

Далі слід здати кров на гормони: ФСГ, ЛГ, естрадіол, прогестерон, тестостерон. Можна використовувати і домашні методи оцінки наявності овуляції. В першу чергу слід простежити середню тривалість менструального циклу. Якщо тривалість перевищує 45 днів, це може бути одним з провісників гормональних порушень, які можуть впливати на наявність овуляції.

2 нехитрий спосіб — це тест на овуляцію, який продається в аптеці і виконується, як тест на вагітність.

Робити його потрібно 2 рази в день, так як овуляція відбувається протягом 12 годин, з 11 по 24 день циклу.

3 спосіб — вимір базальної (ректальної) температури, яке проводиться щоранку відразу після пробудження, але до підйому з ліжка. Для достовірності показань необхідно, щоб жінка проспала не менше 6 годин, була в спокійному стані і не приймала медикаментів (гормональні таблетки) і алкоголю, які можуть вплинути на температуру.

1 Ановуляція

На даний момент 15% пар стикаються з проблемою безпліддя. Однією з причин жіночого безпліддя є ановуляція — відсутність дозрівання і виходу яйцеклітини з яєчника. У нормі овуляція відбувається в середині циклу (приблизно 11-14 день).

Причин ановуляции може бути кілька:

 • гормональні збої;
 • запальні захворювання матки і придатків;
 • виснаження роботи яєчників;
 • наявність таких гінекологічних захворювань, як полікістозних яєчники, пухлинні захворювання.

Фізіологічна овуляція відсутня у вагітних, годуючих, жінок в менопаузі і приймають оральні контрацептиви.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Ефективність «Дюфастона» при затримці місячних
 • Як правильно скасувати застосування препарату дюфастон при вагітності
 • Чи є аналоги препарату «Дюфастон»?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Методи стимуляції овуляції

Є надійні і дієві способи стимуляції овуляції:

 1. Укол ХГЧ, таблетки: Клостилбегит, Прогінова, Гонадотропін хоріонічний.
 2. Хірургічне втручання: лапароскопія.
 3. Прийом вітамінів.

Укол для стимуляції овуляції — поширений метод, рекомендований лікарями і апробований пацієнтами. В даний час найбільш доступний і ефективний метод — стимуляція овуляції Клостілбегітом і Прогінова.

Клостилбегит — препарат, що дозволяє стимулювати овуляцію, який підсилює вироблення гормону естрогену при зниженому вмісті в організмі, а при підвищеному вмісті вироблення гормону не відбувається. Зловживання препаратом може викликати передчасний клімакс. Якщо курси лікування проводилися більше 3 разів і не принесли очікуваного результату, то необхідно підібрати іншу схему лікування. Проведення такої процедури понад 6 циклів протипоказано, так як висока ймовірність спровокувати зростання пухлинних захворювань

Таблетки Прогінова — препарат гормональний, але максимально наближений до натурального гормону, в якому міститься естроген. Саме цей препарат стабілізує гормональний фон і усуває можливість виснаження яєчників.

Укол ХГЧ при стимуляції овуляції призначає лікар після того, як на УЗД відіб’ється домінантний фолікул, розмір якого наближений до 20 мм. Тільки в цьому випадку ін’єкція буде ефективна, фолікул підросте і лопне. Укол ХГЧ при стимуляції овуляції допомагає організму виростити домінантою фолікул, і вивільнити його.

Важливою умовою перед виконанням стимуляції овуляції є медичне обстеження, яке повинні пройти батько і мати майбутньої дитини. Лікар вибирає індивідуально дозування препарату. Процес протікання контролюється регулярним призначенням УЗД. Під час перебігу курсу стимуляції потрібно чітко слідувати призначенням лікаря, щоб уникнути гіперстимуляції. Гіперстимуляція — можлива реакція жіночого організму на препарат стимуляції яєчників.

В основному початок стимуляції відбувається з 5 по 9 день менструального циклу протягом 5 днів. Клостилбегит стимулює вироблення гормонів в гіпоталамусі і гіпофізі, які впливають на визрівання фолікула і овуляції. Укол ХГЧ при стимуляції часто супроводжує дану процедуру. ХГЧ при стимуляції проводять для збільшення ймовірності настання овуляції. Лікар зобов’язаний регулярно виконувати оцінку дозрівання яйцеклітини для своєчасного виявлення можливого утворення кісти.

Стимуляція протипоказана в наступних випадках:

 • запалення;
 • інфекції;
 • порушення гормонального фону;
 • непрохідність маткових труб;
 • чоловіче безпліддя;

3 ЕКО (екстракорпоральне запліднення)

Після проведеної процедури лікар може призначити ЕКО (екстракорпоральне запліднення), яке проводиться в лабораторних умовах, з подальшою підсадки ембріона в матку. ЕКО — унікальний шанс для безплідної пари обзавестися потомством.

Показаннями для ЕКО є:

 • дефекти маткових труб або їх відсутність,
 • слабку якість або повна відсутність сперміїв в еякуляті.

Для ЕКО потрібно повне обстеження організму для виключення можливих ускладнень, наприклад, позаматкова вагітність, синдром гіперстимуляції яєчників, алергія і т. Д.

Для екстракорпорального запліднення потрібно декількох зрілих яйцеклітин, активація яєчників гормонами. Перед проведенням ЕКО фолікули активізуються під постійним наглядом. При виборі фолікула, розмір якого близько 20 мм, робиться забір матеріалу, і через деякий час яйцеклітина запліднюється. Найсильніший ембріон через 3-5 днів підсаджують в матку.

Трапляється, що прийом препаратів дає очікуваний результат відразу після першого застосування, але деякі жінки змушені проходити кілька курсів і пити таблетки. В основному успіх процедури залежить від точного з’ясування причини відсутності овуляції доктором, і правильного підбору препарату і його дозування. Для жінок підсумок стимуляції індивідуальний.

4 Можливості сучасної медицини

Помилково припускати, що самолікування дасть результат. Необхідний постійний контроль лікаря.

За статистикою, деякі російські жінки вважають, що звертаючись до допоміжного способу, як стимуляція овуляції, це говорить про їх меншовартості. Не можна списувати з рахунків екологію навколишнього середовища, яка впливає на організм людини, а організм в свою чергу потребує допоміжної медичної допомоги.

Поставитися до вибору фахівця слід відповідально, так як саме він супроводжує весь процес від початку зачаття і до самих пологів. Слід ретельно вивчити ринок медичних послуг. Не треба сліпо довіряти комерційній рекламі. Найкраща реклама — це думка пацієнта, який отримав бажаний результат. Сарафанне радіо дає найефективніший результат! Далі необхідно звернути увагу на наявність сучасного обладнання. І найголовніше — довіра лікаря, пацієнт і лікар повинні бути в постійному контакті, перебувати на одній хвилі. Грамотний доктор запропонує кілька варіантів лікування, розповість про їх ефективність, вислухає пацієнта і відповість на виниклі питання. Висококваліфіковані лікарі завжди будуть економити час і гроші своїх пацієнтів!

5 Рекомендації до обстеження

Немає невиліковних хвороб, є безвідповідальне ставлення до свого здоров’я. Повне обстеження організму людини рекомендується проводити раз на рік, відвідування гінеколога бажано кожні півроку. Такі відвідування дозволяють виявити можливі патології на ранніх стадіях. Несвоєчасне виявлення хвороби негативно вплине на здоров’я людини! Лікарі радять не нехтувати щорічним медичним обстеженням.

Ссылка на основную публикацию