Укол ХГЧ 10000: коли настає овуляція і через скільки днів проходить?

Після уколу ХГЧ коли настає овуляція? З якою метою його роблять? Спеціаліст рекомендує укол, призначений для стимуляції овуляції, коли жінка має проблеми з дозріванням яйцеклітин. Для кожної пацієнтки підбір відбувається індивідуально, в той момент, коли буде встановлена ??причина подібного стану, після здачі всіх лабораторних аналізів і проходження обов’язкового діагностичного обстеження.

1 Для чого потрібен укол ХГЧ?

Основними методами, які допомагають встановити причину того, чому яйцеклітина не дозріває в яєчниках, є:

 • аналіз на гормони;
 • проходження постійного ультразвукового обстеження;
 • здійснювати діагностику потрібно кілька циклів поспіль, щоб правильно зробити висновки щодо стану жінки, а потім призначити лікування.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Ефективність «Дюфастона» при затримці місячних
 • Як правильно скасувати застосування препарату дюфастон при вагітності
 • До або після їжі слід приймати Дюфастон?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Основним фактором, який впливає на здатність жінки завагітніти і виносити дитину, вважається процес овуляції. Це період, коли яйцеклітина отримує можливість вийти з оболонки і, пройшовши по матковій трубі, запліднитися. Вагітність не настане, якщо яйцеклітина не змогла прорвати оболонку-фолікул і вийти з неї. За це відповідає гормон, який називається гонадотропін людини.

У його функції входить впливати на жовте тіло і робити це до тих пір, поки не відбудеться прикріплення заплідненої яйцеклітини до порожнини матки. Далі вироблення гормонів відбувається вже в плаценті, що відповідає за поставку в організм жінки прогестерону і естрогену. Досить часто овуляція, як і вироблення гормонів, не відбувається. Тому лікар і призначає ін’єкцію ХГЧ, що дуже важливо в першому триместрі вагітності.

Існують різні дози препарату ХГЧ, які підбираються індивідуально для кожної пацієнтки.

Для ін’єкції призначають різні препарати, які вибираються конкретно для кожної жінки в залежності від існуючих показань. Пацієнток до процедури цікавлять питання про те, через скільки може відбутися овуляція після уколу ХГЧ і як швидко буде рости кількість гормонів після введення.

Лікарі відзначають, що жінки, визначаючи, відбувається овуляція чи ні, і роблячи тест практично відразу (частіше на другий-третій день), отримують позитивні результати. Але це не свідчить про те, що спостерігається овуляція. Тому для достовірності результату тест рекомендується проводити тільки на третій день після введення гормону.

Після уколу ХГЧ варто чекати того моменту, коли настає овуляція, а також збільшення кількості потрібного речовини в організмі жінки. Подвоєння може відбуватися 1 раз в 3 дня. Дуже високий рівень прогресування відзначається в першому триместрі, що сприяє посиленому виробленню естрогену і прогестерону.

Укол ХГЧ після овуляції необхідно контролювати, щоб правильно стежити за зростанням гормонів. Робити такий моніторинг потрібно як за допомогою спеціальних тестів, так і УЗД. При позаматкової вагітності гонадропінів людини теж здатний проявлятися, але має при цьому інші показники і тенденції поведінки.

Також варто пам’ятати, що результати ін’єкції ХГЧ можуть бути самими різними, наприклад:

 • наступ овуляції через 24-36 годин;
 • можливо, настане дещо пізніше;
 • не наступить зовсім.

2 Показання і протипоказання

Показаннями для уколу є такі фактори, як:

 1. Необхідність провести стимуляцію янцеклеткі.
 2. Запобігти зменшення фолікула в тому випадку, якщо яйцеклітина з нього вийшла. В іншому випадку оболонка може зменшитися і на її місці виникає кіста.
 3. Потрібно зберегти життєдіяльність жовтого тіла. Щоб його підтримати, необхідно зробити відповідний укол.
 4. Якщо спостерігається уповільнений розвиток плаценти, вона не формується і не виділяє потрібну кількість гормонів.
 5. Для збереження вагітності та уникнення викиднів.
 6. Перед проведенням екстракорпорального запліднення.

До протипоказань ін’єкції ХГЧ відносяться:

 • онкологічне захворювання, особливо злоякісна пухлина яєчників;
 • пухлина гіпофіза;
 • рання менопауза;
 • вигодовування дитини грудьми;
 • тромби в судинах або генетична схильність до цього;
 • маткова трубна непрохідність;
 • гіпотиреоз, тобто тривала нестача гормонів в щитовидній залозі;
 • індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

3 Час настання овуляція після ін’єкції

Який препарат вибирати, вирішує лікар. Це можуть бути такі види медикаментів, які містять хоріонічний гонадотропін:

 • кломифен;
 • менопаузальний ХГЧ;
 • рекомбінатние р-фоллікулостімілірующій гормон;
 • хумегон;
 • пергонал;
 • Меногон.

Для того щоб визначити, який препарат потрібен тій чи іншій жінці, гінеколог повинен уважно вивчити аналізи на предмет рівня естрадіолу і лютеїнізуючого гормону.

Призначається ін’єкція тільки на третій-п’ятий день менструального циклу, початкову дозування медикаменту вибирають в залежності від гормональних показників. Самостійно визначати обсяг препарату не можна, його використовують лише після призначення схеми прийому лікарем. Зазвичай роблять укол ХГЧ 5000 або 10000 одиниць, що залежить від показників організму жінки.

Стимуляція проводиться циклами, під ретельним наглядом гінеколога, з вимірюванням базальної температури.
Після того як була зроблена перша стимуляція уколом, на 5 (максимум 7) день, потрібно пройти контрольне ультразвукове дослідження. Суть його полягає в тому, щоб визначити цервікальне число, кількість естрадіолу, зростання ендометрія.

Якщо реакція відсутня, тоді доза може бути збільшена і зміна показників буде контролюватися УЗД через 1 день. Фолікулогенез вважається динамічним, якщо фолікул збільшується в розмірі на 2 мм протягом доби, а кількість цервікального числа — на 2 од. за 24 години. Якщо це так, то доза препарату не змінюється. Його кількість може бути зменшено на одну ампулу, коли показники збільшуються дуже швидко.

Фолікулогенез — активна фаза — триває протягом 5 днів і може закінчитися на десяті-дванадцятий добу після того, як почалася стимуляція овуляції.

Коли оболонка має 18-20 мм, що виявляється при контрольному огляді, то УЗД потрібно проводити щодня. В такому випадку доза гормону знову зменшується, щоб фолікул не демонструвати самостійну поведінку. Коли число стає 12 од., Тоді ін’єкції припиняються, а через день роблять останній укол — овуляторную дозу лХГ. Контрольний замір проводиться через 2-3 дня, щоб підтвердити овуляцію.

Ссылка на основную публикацию