У краєзнавчому музеї «Калос Лімен» проходить виставка монет царської Росії

Історико-археологічний музей-заповідник «Калос Лімен», розташований на Чорноморському узбережжі, гостинно зустрічає всіх бажаючих торкнутися історії виготовлення монет минулих років. На цьому тижні тут пройде виставка, присвячена діяльності монетного двору часів правління Петра I і його наступників, а також тієї епохи, коли на престолі перебували видатні особистості, такі як Олександр I і династія Романових.

До уваги всіх гостей заходу будуть представлені унікальні зразки, в числі яких і «денге 1750 року» (так іменували півкопійки до 1838 роки), виконана з міді. Грошова одиниця була в обороті ще в період владарювання імператриці Єлизавети Петрівни, дочки Петра I, тому вважається найбільш стародавнім і шанованим екземпляром даної виставки. Монета виконана в Єкатеринбурзі і відрізняється тим, що має ще колишній дизайн, використаний до введення нововведення в 1757 році.

Не менш бажаним екземпляром всіх нумізматів є знаменита монета, яка присутня на цій експозиції: дана грошова одиниця виготовлена ??в далекому 1812 році і представляє особливу цінність, оскільки ці роки відомі російсько-французької войной.Кроме інших, тут можна буде побачити особливу монету номіналом в 20 копійок : вона виготовлена ??з срібла за часів правління Миколи II і найкращим чином відображає не тільки ту історичну епоху, а й особливості грошового обороту згаданого історичного періода.На виставці також п едставлени грошові одиниці з іменним вензелем «НI» (Микола I): цієї емблемою майстри монетного двору замінили зображення двоголового орла в 1900 р

Відвідавши виставку, у вас буде можливість більш детально ознайомитися з експонатами виставки і поглянути на багато історичних подій з іншого ракурсу.

Ссылка на основную публикацию