У кого ремонтувати кавоварку: сервіс vs ліві майстри

Не буду заперечувати, існує ряд причин, здатних порушити злагоджений механізм роботи навіть самої просунутої кавомашини. Це можуть бути перепади напруги, занадто жорстка вода, недотримання норм експлуатації та погане зерно. Але, куди звернутися в разі поломки: до професійного майстру по оголошенню або в сервісний центр?

Почнемо з сервісних служб

Нині пошук організації по ремонту і обслуговування кавомашини в 99% випадків починається в інтернеті. Б’юся об заклад, що і ви не раз заходили в Яндекс або Google для пошуку відповідного сервісу.

Так що ж може видати запит:

 • авторизовані сервісні центри — це контори, які мають контакт з виробниками кавоварок. Вони проходять перевірку якості послуг, що надаються, отримують документ, який схвалює цю діяльність. Адреси можна знайти на сайті виробника техніки або сайті самого сервісу. В цілому, можна спокійно вибирати цей варіант, хоча цінник буде відповідний. Тут політика одна: отримання прибутку і якісне виконання робіт, інакше хлопці втратять авторизацію. Грішити і шахраювати їм не вигідно. Відповідно, для кожного бренду кавомашини слід шукати свій авторизований сервіс;
 • кавові компанії — це контори, які обслуговують всі марки пристроїв від різних виробників. Тут є стабільний штат майстрів, які відстежують працездатність кавоварок як у приватних осіб, так і в організаціях. Політика спрямована на високу якість робіт, бо тільки так вдасться утримати клієнта під гнітом конкуренції. Ці хлопці тремтять над своєю репутацією, яка стає запорукою успішної роботи. Плюс, у наявності отримання прибутку від ремонту. Теж цілком гідний варіант, навіть більш бюджетний, ніж попередній;
 • рекламні компанії — йдеться про купу менеджерів, які рекламують надання послуг по ремонту кавоварок. Вони збирають замовлення і передають їх або кавовій компанії, або сервісу, або майстру-одиночці, збираючи певний відсоток. Тут мова йде виключно про прибуток, ваші проблеми з кавоваркою в сухому залишку нікого не хвилюють. Краще уникати такої співпраці, шукаючи вихід на сервіс безпосередньо. Ремонт через рекламників буде дорожче всіх.

Чим вигідний сервіс

Основа успішного ремонту кавомашини — правильна діагностика. Тільки так можна виявити дійсну причину поломки і зробити правильні дії по ремонту. На основі діагностики в сервісі відразу обумовлюють вартість робіт.

Ключова перевага полягає в тому, що при передачі поламаного пристрої в руки інженера складається акт приймання. Там позначається суть проблеми, папірець підписується з обох сторін. Зіпсована техніка фотографується і фото-матеріали додаються до загальної документації.
Найпопулярніші відмови кавоварок

Ви погоджуєте графік ремонту та необхідність проведення додаткових маніпуляцій (догляд). Такий підхід захистить вас, як споживача і дасть гарантію на те, що ви отримаєте машину назад цілою і неушкодженою. Плюс, всі папірці можуть служити доказом у разі виникнення спірних ситуацій.

Сервіс на дому або в майстерні

Деякі сервісні центри надають послуги на своїй території і дають можливість виїзду майстра додому. Можу сказати, що основну частину поломок можна усунути на місці.
Чому в кавомашині немає харчування
Але, самі серйозні пошкодження вимагають участі спеціального обладнання та інструментів, які неможливо захопити на виїзд. Крім того, в самому сервісі є всі необхідні оригінальні запчастини.

В цілому, переваги офіційного обслуговування полягають у наступному:

 • гарантія на роботу і деталі;
 • можливість термінового відновлення працездатності кавомашини;
 • заміна зламаного приладу на аналогічний на час ремонту — безоплатно;
 • транспортування техніки силами сервісного центру.

Насправді важко створити сервіс, який влаштовував би абсолютно всіх. Поодинокі незадоволені відгуки і підступи конкурентів здатні зіпсувати репутацію навіть хороших, грамотних інженерів.

Однак, при виборі того чи іншого закладу раджу ознайомитися з його рейтингом в мережі, відгуками. Поройтесь в чорних списках, на форумах, — занадто великий відсоток негативних характеристик повинен насторожити. І останнє — хороший сервісний центр узконаправлен і займається лагодженням тільки кавоварок, а не прасок, пароварок та іншої побутової техніки.

Чим небезпечні майстра «по оголошенню»

За рідкісним винятком бажання заощадити може закінчитися дуже серйозними проблемами. Майстри по ремонту кавових машин, що пропонують свої послуги в оголошенні на паркані / в газеті / інтернеті називають себе знавцями і умільцями кавовій техніки, але тут є маса підводних каменів.
Що робити з протікання кавоварок

Чим це загрожує:

 • заміна оригінальних деталей кавомашини на б / у — наступна поломка не за горами;
 • некоректна діагностика. По суті, горе-майстри можуть навішати локшини про те, що кавоварка не підлягає ремонту і померла назавжди. Далі пропонується безкоштовна утилізація техніки. Швидше за все, ви погодитеся на це, щоб самому не тягти агрегат на смітник. Але, вам буде невтямки, що завтра ваш апарат буде виставлений на продаж на якомусь популярному ресурсі, або буде розібраний і проданий на запчастини;
 • шкідництво — нерідко чорні ремонтники навмисно призводять кавоварку в непридатний стан, щоб «зрубати» побільше грошей за ремонт;
 • безвідповідальність — при виникненні перерахованих вище проблем важко буде знайти кінці. Бізнес по ремонту кавових машин по оголошеннях абсолютно вірусний. Хтось дядько Вася — майстер-ремонтник є абстрактною особою без адреси і інших зачіпок, крім телефону, який можна відключити, коли справа запахне гасом.

На ринку послуг повнісінько горе сервіс-інженерів, яких можна назвати відвертими шарлатанами і рвачів. Звичайно, є професіонали серед одинаків, але їх важко відшукати. Думаю, тут може допомогти сарафанне радіо, рекомендації друзів, знайомих, товаришів по службі і т.п.

Це важливо знати — основні причини поломок

Тепер я розповім, чому кавоварка може відмовитися працювати. Можливо, це врятує від навішування локшини на вуха від недобросовісних фахівців.

Ключові причини поломки:

 • якщо апарат не меле зерна — на 90% причина полягає у виході з ладу кавомолки (мотора, редуктора, жорен);
 • кави не пресується — найчастіше летить заварювальний блок. Проблеми виникають при зносі двигуна і шестерень;
 • з дозатора не подається напій — можливо, проблема полягає в насосі (шланги, помпа);
 • кава холодний — це говорить про несправності бойлера, термоблока або пароблока. Машина просто не в змозі підігріти воду до необхідної температури. Якщо потрібна заміна бака для води, нагрівальних елементів спочатку потрібно отримати до них доступ. Для цього потрібне часткове розбирання апарату, демонтаж трубок, скручування гвинтів. Після ремонту збірка проводиться в зворотній послідовності, що вимагає спеціальних знань.

Кожен вузол кавомашини досить примхливий. Якщо ви систематично порушуєте норми експлуатації, це стає причиною збоїв в роботі. Відсутність регулярного технічного обслуговування веде до більш серйозних несправностей, коли виходом стає тільки заміна несправного механізму.
Миття і чищення кавомашини

Поломки з вини поганої води

Занадто жорстка вода — зло для будь-якої кавомашини.

Її регулярне надходження в апарат загрожує наступними поломками:

 • несправності датчиків холу і термодатчиков — тут виникають засмічення, корозія, деформації;
 • поломка флоуметрія — лічильника витрати води (контроль надходження і витрати рідини);
 • поломка помпи — ця штука закачує воду в чайник для блок. Якщо при роботі насоса він дивно свистить, шумить, йде тонкий струмінь кави або відсутній видача напою, все може бути в несправності саме цього вузла;
 • знос сполучних шлангів — просвіт забивається накипом і порошинками, рідина просто перестає надходити в інші вузли;
 • вихід з ладу нагрівачів — кава стає холодним;
 • знос гідросистеми. В цьому напрямку частіше потрібна проста заміна расходников — ущільнювачів, перехідників, трубок, з’єднувачів, фіксаторів, затискачів, скоб. Це дрібниці, але без них неможливо буде функціонувати на належному рівні.

Що робити якщо кавоварка не бачить воду і збоять фільтри

Поломки через неякісне зерна

Некоректні настройки помелу і неякісне зерно — не менше часта причина несправності. Нерідко вузол виходить з ладу через технологічного зносу, перепадів напруги і внаслідок збою плати управління.

Сюди відносяться:

 • поломка жорен — майстер може сказати, що відбулося їх заклинювання або часткове руйнування. Це викликано потраплянням в вузол сторонніх предметів;
 • згорає мотор кавомолки;
 • поломка редуктора (шестерень), що з’єднує мотор з жорнами. Найчастіше заміни шестерень недостатньо, потрібна установка нового механізму — в цьому немає ніякого підступу. Ознакою несправності є характерний тріск, скрип, хрускіт кавомашини, переривчаста робота. Це дорогий ремонт, але без нього можна забути про бездоганному функціонуванні агрегату;
 • залипнув жорен кавовими маслами. Це викликано відсутністю регулярного сервісного догляду. Тут потрібно чистка.

Кращі кавоварки з регулюванням помелу зерен

збої електроніки

Перше, про що може сказати майстер — поломка плати управління кавомашини. Це один з найдорожчих вузлів в пристрої, тому лагодження не може бути дешевою. Про цю несправність говорить відмову включення.
Відмова елементів управління кавоваркою

Якщо апарат видає помилки роботи того чи іншого механізму, але не відмовляється виконувати функції через кілька хвилин, це повинно навести на думку про поломку мікровимикача. Він відстежує стан всіх рухомих вузлів кавомашини (крана пара / води, дозатора, редуктора і ін.).

Дуже часто летять запобіжники, після перегорання яких машина теж відмовляється включатися. До слова, в сервісі вам скажуть, що саме призвело до такої неприємності. Це може бути не банальний стрибок електроенергії.
Стабілізація електроживлення для кавоварок

Що вас може чекати під виглядом корпусного ремонту кавомашини

Якщо кавова техніка отримала механічні ушкодження, на корпусі можуть утворитися сколи, тріщини, потертості та інші вади. Тут знадобиться відновлення пошкоджених частин або заміна на нові.

Резонні пропозиції майстри можуть полягати в наступному:

 • ремонт або заміна кнопкової плати — ви зможете зіткнутися з такою поломкою, якщо в кавомашині не виходить переключити функції або це відбувається некоректно. У платі захований величезний клубок дротів, мікросхем. Вони можуть перегоріти, засмітитися або вийти з ладу;
 • заміна панелі кнопок — про поломку говорить відмова машини включатися, або некоректна робота. Цей елемент може бути такого вигляду: Touch Control Panel, сенсорна панель Click Week, кнопкова з жк-дисплеєм, з символьним монітором, світлодіодним індикацією;
 • заміна платформи для підігріву посуду — тут все легко, — якщо чашка не прогрівається і поверхня трохи тепла, пора міняти елемент;
 • заміна дисплея — якщо машина перестала виводити інформацію на екран, з 99% ймовірністю він зламаний. Вузол досить крихкий і часто схильний до поломок. За ремонт запросять багато грошей і це обгрунтовано.

Що таке сервісне обслуговування

Професійне сервісне обслуговування повинно проводитися на регулярній основі. Це зводить ризики виникнення поломок до мінімуму. Ви повинні знати, що входить в цей спектр послуг, щоб горе-майстри не змогли вам нав’язати зайве.

декальцинація

В процесі експлуатації на всіх нагрівальних деталях гідросистеми поступово формується міцний вапняний наліт. Це погано для роботи камери і його стану в цілому, — товстий шар вапна рано чи пізно призведе до поломки. Декальцинація повинна бути регулярною, на першу вимогу апарату, що встановлює виробник техніки.

Процес можна запустити самостійно. У кожній кавомашині є функція очищення. Слід просто приготувати розчин і відшукати годину вільного часу. Склад заливається в бак для води, після активації очищення він проходить по гідросистемі, видаляючи накип. Якщо часу немає, можна спокійно звертатися в сервіс.
Кавові апарати з автоматичною декальцінаціей

Добротні кавомашини можуть служити без поломок роками, але крім декальцінаціі для цього потрібно необхідне обслуговування:

 • чистка і заміна фільтрів;
 • очищення від кавових жирів і масел — цього потребує будь-який агрегат, незалежно від типу і марки. У деяких є автоматичне очищення, що позбавить вас від звернення в сервісний центр, інші доводиться обслуговувати вручну. Для цього використовуються спеціальні таблетки і засоби. Є універсальні склади, але для преміальних моделей краще підбирати хімію індивідуально. Періодичність чищення доводиться на кожні 500 циклів роботи;
 • очищення молочної системи — наліт забиває канали та трубки, що перешкоджає нормальному руху молока. Ви можете самі чистити капучинатор після кожного приготування молочної ласощі, промиваючи деталі і трубки. Рекомендую застосовувати спеціальне рідке засіб для чищення, ефективно прибирає наліт, забруднення і засмічення;
 • чистка кавомолки та дозаторних системи — якщо дані системи будуть засмічені нальотом і кавовим пилом, спотвориться смак напоїв. Тут потрібна тільки суха чистка, застосування рідких засобів і води неприпустимо. Видаляти залишки кави з кавомолки та дозатора необхідно кожен день, використовуючи серветку і пензлик;
 • чистка та змащування заварювального блоку — в цілому, чистку проводять, якщо кавоварка зварить 4-5 кг кавового зерна. Сам вузол слід вилучити з апарата і промити під проточною водою. Далі слід змастити внутрішні і зовнішні елементи харчової силіконовою змазкою. Якщо ви не впевнені в своїх силах, краще довірити цей процес фахівцеві;
 • дезінсекція від шкідників, дезінфекція від мікроорганізмів і вірусів — харчової наліт і залишки продуктів можуть спровокувати появу в техніці шкідників (мурахи, таргани, мошки та ін.), мікробів, мікроорганізмів, які запускають утворення грибка і цвілі. Тут допоможе тільки спеціалізований сервісний центр. Там підберуть безпечні та ефективні засоби;
 • чистка дренажних каналів — тут потрібні спеціальний засіб і вода;
 • чистка диспенсера і носика подачі кави — якщо з кавомашини подається занадто тонка струмінь кави, пора почистити диспенсер. Його витягають і промивають під струменем води, використовуючи спеціальну щіточку.

Налаштування як частина сервісного обслуговування

Щоб техніка працювала належним чином її недостатньо промити і змастити. Ключове значення мають вірні настройки. Всі рекомендації містяться в інструкції, але реалізувати всі вказівки на практиці під силу далеко не всім.

Тут потрібні:

 • установка ступеня помелу;
 • установка температури нагріву води;
 • корекція розміру порцій;
 • настройки жорсткості води.

Якщо від температури води і помелу залежить смак напою, то від ступеня жорсткості — тривалість експлуатації, — тільки так машина правильно видасть необхідність в декальцінаціі.

висновки

Такий ніжний прилад, як кавоварка краще віддати на ремонт в сервіс. Не варто намагатися полагодити поломку самостійно. На практиці до фахівців нерідко надходять наполовину розібрані пристрої з виламаними деталями корпусу. Відновлення таких наслідків горе-майстрів вилетить в неабияку копієчку. Розбирання і лагодження техніки вимагає навичок і знань. У сервісі є для цього все: технологічні карти ремонту, обладнання та запчастини.

Ссылка на основную публикацию