У чому суть біохімічної вагітності і які особливості її впливу на організм?

Біохімічна вагітність — абсолютно унікальне явище, виявлення якого ми зобов’язані жінкам, уважним до свого здоров’я: саме завдяки ретельному спостереженню за менструальним циклом і станом організму вдалося виявити існування такого процесу. Більшість жінок навіть не підозрюють, що в їх організмі сталася вагітність. Увага звертає на себе тільки сильна кровотеча під час місячних або занадто високий ступінь хворобливості.

Біохімічна вагітність, причини розвитку якої на даний момент вивчаються, настає так само, як і звичайна: сперматозоїд зливається з яйцеклітиною і рухається разом з нею в порожнину матки, де і закріплюється. Вагітність розвивається недовго і переривається самостійно, коли настає дата наступної менструації.

Протікає біохімічна вагітність безсимптомно, що і відрізняє її від традиційної, фізіологічної. Відсутня нудота, блювота, тяга до солоних або кислих продуктів і страв, дратівливість, сонливість, слабкість, чутливість грудей, необхідність часто мочитися. Факторами до виникнення біохімічної вагітності служать захворювання крові, а також гормональний дисбаланс жіночого організму.

Дізнатися про своє становище, жінка може тільки здавши кров на аналіз — фахівці визначать в ній рівень ХГЧ і ситуація стане зрозумілою. Про настання вагітності свідчить показник ХГЧ від 5 і вище, при цьому, повторно здавши кров відразу після закінчення місячних, цей гормон буде повністю відсутні. Більш достовірного методу визначення вагітності не існує, оскільки на такому малому терміні плодове яйце не виявляється навіть під час УЗД.

Незважаючи на те, що біохімічна вагітність не вважається захворюванням — це стрес для здоров’я жінки, оскільки гормональний фон змушений «підлаштовуватися» під виношування дитини, а потім раптово звикати до його «відсутності», коли процес переривається. Безумовно, це дасть про себе знати різними порушеннями у функціонуванні та стан організму, зокрема, органів статевої сфери: велика ймовірність розвитку навіть фіброміоми матки.

Якщо це біохімічне явище повторюється неодноразово, необхідно пройти обстеження в повному обсязі, щоб виявити, а потім усунути першопричину.

Ссылка на основную публикацию