У чому секрет популярності липофилинга губ?

Жінки вдаються до різних пластичних процедур для збереження краси та молодості особи.

Популярним методом безоперационной корекції губ вважається липофилинг. У порівнянні з силіконовими накладками ця методика має низку переваг і має меншу кількість протипоказань до виконання.

Завдяки липофилинг можливо виправити як вроджені, так і придбані недоліки форми губ.

суть методики

Сенс методу полягає у веденні в проблемні зони наповнювачів. Матеріал отримують з жирових клітин пацієнтів, взятих з інших ділянок тіла. За допомогою липофилинга можливо додати губам природний і пишний вид.

Найчастіше операція виконується під місцевим знеболенням, оскільки втручання має на увазі введення безлічі ін’єкцій в оброблювану область.

Після операції пацієнтові не потрібно перебувати в стаціонарі він може повернутися до звичайного ритму життя відразу ж після завершення корекції.

показання

До процедури липофилинга вдаються в наступних випадках:

 • при занадто тонких губах;
 • при асиметрії;
 • при опущених куточках;
 • при плоскій формі верхньої губи.

Перераховані недоліки не завжди пов’язані з віковими змінами в організмі. Більшість з них проявляється при народженні.

Зовнішні характеристики губ залежать від будови тканин навколо них. Велика відстань між верхньою губою і носом може стати причиною неестетичного зовнішнього вигляду.

Візуальний недолік проявляється при ослабленні м’язів, що відповідають за розташування куточків.

Протипоказання

Процедура липофилинга заборонена:

 • в період виношування дитини і годування грудьми;
 • при інфекційних захворюваннях, що протікають в гострій формі;
 • при загостренні хронічних патологій;
 • при наявності новоутворень в області губ;
 • при низькій згортання крові;
 • при онкологічних захворюваннях.

Ще одне протипоказання до корекції губ — молодий вік. Ліпофілінг не роблять пацієнтам, які не досягли 18-річного віку.

Але лікарі вважають, що слід утриматися від втручання до 25 років, оскільки до цього часу тканини і органи не до кінця сформовані. Виняткові випадки — посттравматична необхідність.

Трансплантація жирових клітин в окремих випадках буває неможливою через надмірну худобу пацієнта.

підготовка

Перед операцією клієнт повідомляє спеціаліста про те, який результат від процедури він хоче отримати. Перед операцією виконується обов’язкове маркування. Щоб пацієнт краще уявив собі результат процедури, виконується серія фотознімків.

Операцію можуть виконувати за допомогою місцевого або загального наркозу. Перед ліпофілінга лікар визначає відповідний тип наркозу в залежності від особливостей операції і стану здоров’я пацієнта.

Підготовка до операції також включає в себе візуальний огляд оброблюваної зони пластичним хірургом. Спеціаліст оцінює стан шкірних покривів пацієнта і визначає наявність новоутворень на них.

Крім цього, призначається ряд діагностичних процедур:

 • загальний аналіз крові;
 • загальний аналіз сечі;
 • ЕКГ.

Перед ліпофілінга людині необхідно дотримуватися наступних правил:

 • повноцінно відпочивати;
 • відмовитися від прийому ацетилсаліцилової кислоти за 2 тижні до втручання;
 • звести до мінімуму вживання алкогольних напоїв;
 • прийняти душ і помити голову.

проведення

Як донорського матеріалу лікарі вибирають тканини:

 • з сідниць;
 • з стегон;
 • з живота;
 • з внутрішньої зони плеча;
 • з шиї.

Найчастіше трансплантат забирають з зони очеревини і внутрішньої поверхні стегна.

Процедура забору за технічними характеристиками нагадує ліпосакцію, але проводиться з використанням більш тонких інструментів. Це дозволяє звести до мінімуму ризик пошкодження жирових клітин.

При заборі невеликої кількості матеріалу, операцію проводять під місцевим наркозом. Тривалість забору в середньому становить від 30 хвилин до 3 годин — все залежить від обсягу тканин, що підлягають подальшій пересадці.

Ліпофілінг є нескладною хірургічною операцією, але вимагає під час проведення дотримання все правил антисептики.

Після отримання матеріалу жирові клітини обробляються за допомогою спеціального апарату. Завдяки цьому для липофилинга відбираються лише життєздатні структури.

Отримані клітини вводять в зону губ. Всі дії здійснюються за допомогою тонкої, округленої на кінці голки, що виключається ризик травмування тканин. Матеріал повинен вводитися маленькими дозами, в іншому випадку трансплантуються клітини загинуть.

Ліпофілінг вимагає подальшої корекції, оскільки після первинного втручання близько 30% клітин розсмоктується. Якщо не робити гіперкорекції, то через певний час знадобиться проведення повторної процедури.

У деяких платних клініках пацієнтам замість липофилинга пропонують мікрофетраграфтінг. Основна відмінність цієї методики від розглянутої в тому, що паркан жирової тканини здійснюється більш тонкими голками, а сам матеріал перед введенням в проблемну область очищається і додатково збагачується тромбоцитами.

Обсяг пересаджуваних жирових клітин при мікрофетраграфтінге — близько 7 мл. Процедура в середньому триває близько години, після чого пацієнта відпускаю т додому. Подальшого стаціонарного спостереження і лікування людині не потрібно.

можливі ускладнення

Корекція губ за допомогою липофилинга тільки в рідкісних випадках стає причиною ускладнень. Якщо побічні дії все-таки проявляються, то вони, як правило, носять тимчасовий характер.

Використовуваний натуральний матеріал є ідеальним наповнювачем, яка не відторгається м’якими тканинами і не викликає проблем у функціонуванні імунної системи.

До рідкісних ефектів від проведеної операції можна віднести:

 • зниження чутливості губ;
 • гематоми;
 • пухлинні процеси;
 • інфікування тканин;
 • сіроми.

Слід знати! Набряк після операції зберігається в середньому до 3 тижнів. У гіршому випадку симптом зберігається до 1 місяця.

Ще один поширений симптом, що виникає після операції — гематома або сірому. Гематоми проявляються через синців в закритих шарах епідермісу.

Іноді пацієнти відчувають втрату чутливості на оперованих ділянках. Ця ознака виникає через набряклість тканин і незначного пошкодження нервових закінчень.

реабілітаційний період

Час відновлення після операції становить до 2 тижнів. В цей час людині слід відмовитися від відвідування саун і лазень, а також прийому гарячих ванн.

Під час відновного періоду слід дотримуватися наступних правил:

 1. Чи не мочити прооперований ділянку, щоб запобігти потраплянню бактеріальної флори всередину тканин.
 2. Обробляти місце корекції антисептичними засобами.
 3. Чи не масажувати зону губ і не прикладати до неї холод.
 4. Відмовитися від фізичної праці. Це також стосується і керування транспортним засобом. Фізичне навантаження впливає на швидкість кровообігу, тим самим збільшуючи ризик розпаду пересаджених клітин.
 5. На час виключити з раціону всі продукти, що містять омега-3 кислоти: зелений чай, деякі сорти риби, сир.
 6. Уникати прийому протизапальних препаратів, наприклад, Ібупрофену. Ліки провокує розсмоктування жирових клітин.

Важливо! Незважаючи на те, що холодні компреси полегшують дискомфорт після операції, від його застосування слід відмовитися. Різкий перепад температури негативно відбивається на приживлюваності трансплантованих тканин.

Під час реабілітації лікарі радять відмовитися від куріння. Нікотин негативно позначається на формуванні пересаджених клітин і їх подальший розвиток.

Перерахованих рекомендацій дотримуються протягом 15-20 днів. Термін відновлення залежить від розміру прооперованої області та індивідуальних особливостей людини.

прогноз

За науковими даними ймовірність приживлюваності трансплантованою тканини становить від 30 до 75%. Кожен пацієнт повинен знати, про те, що частина клітин гине під час операції.

Це відбувається через надмірно введеної дози матеріалу, запрограмованої загибелі клітинних структур. Тому після першого виконання липофилинга знадобиться корекція. Обсяг введеного препарату при гіперкорекції буде залежати від товщини і пружності м’яких тканин губ.

Важливо! Успіх операції багато в чому залежить від техніки введення матеріалу, адже жирові клітини отримують харчування і кисень від дрібних кровоносних судин і навколишнього рідини.

Невеликі розміри трансплантата дозволяють отримувати йому більшу кількість поживних речовин. Завдяки пошаровому введенню жирових структур збільшується шанс їх виживання на новому місці.

Ефект від процедури також залежить від виконання пацієнтом всіх рекомендацій лікаря. Куріння негативно відбивається на стані пересаджених клітин, тим самим знижуючи результативність процедури.

У деяких випадках ефект від проведеного липофилинга не залежить від правильності виконання операції та дотримання пацієнтом всіх правил в реабілітаційному періоді.

Це цікаво! Фахівці вважають, що тканини худих людей мають міцніші клітинні структури і тому краще приживаються після пересадки.

Фото пацієнтів до і після

переваги

До переваг даної методики корекції губ слід віднести:

 1. Тривалість результату. Ефект від операції спостерігається протягом усього життя, чого не відбувається при наповненні тканин штучними матеріалами.
 2. Натуральність використовуваних при пересадці компонентів. Завдяки цій властивості ризик розвитку алергічних реакцій після втручання зводиться до мінімуму.
 3. Природний зовнішній вигляд губ після втручання.
 4. Безпека методики і відсутність дискомфорту при її виконанні.
 5. Короткий відновний період, обмежень і спеціальних процедур після проведення корекції порівняно небагато.
 6. Швидкий ефект від процедури, результат помітний практично відразу.
 7. Відносна дешевизна методики за рахунок легкого отримання матеріалу.
 8. Відсутність догляду за обробленої зоною в постопераційному періоді.
 9. Сумісність. Можливість суміщення липофилинга з іншими способами омолодження обличчя.
 10. Можливість корекції контуру губ при отриманні небажаного ефекту.

На відміну від ін’єкцій гіалуронової кислотою липофилинг рідко стає причиною набряку в зоні корекції.

Ціна

Вартість на розглянуту процедуру, залежить від особливостей операції і салону, де вона буде виконуватися.

Тату-салони, які займаються подібними послугами, оцінюються вартість роботи в 25 000 рублів. Для порівняння ціна на аналогічну методику, корекцію губ за допомогою гелю, складає від 8000 рублів. Ін’єкції гіалуронової кислотою майстер виконує за ціною від 10 000 до 15 000 рублів.

Остаточна ціна на липофилинг складається з кількості проведених процедур і гіперкорекції.

аналоги

Серед аналогічних липофилинг способів корекції і збільшення губ можна віднести:

 1. Ін’єкції з використанням гелів. Процедура дає лише тимчасовий ефект (від 6 до 9 місяців). Препарати вводять в область губ за допомогою шприца. Глибина введення 2-3 мм, що дозволяє уникнути виникнення гематом після операції. Дозування гелю залежить від форми губ і побажань пацієнта.
 2. Хейлопластика. Розрізняють 2 способи збільшення губ — реконструктивний і естетичний. У першому випадку відбувається зміна форми, розміру.

  Реконструктивна хейлопластика дозволяє позбутися від вікових і вроджених дефектів. Естетичний спосіб корекції губ використовується лише для зміни форми з метою надання їм більш привабливого зовнішнього вигляду.

 3. Електропорація. Для корекції губ найчастіше використовуються препарати з вмістом гіалуронової кислоти. Концентрація основної речовини в медикаменті не повинна перевищувати 2%.

  Процедура проводиться поетапно: спочатку виконується зняття макіяжу з особи клієнта і пілінг шкіри. Потім на область губ наносять коктейлі, і на оброблювану зону впливають імпульсними струмів для того, щоб препарат швидше й ефективніше вбрався в шкірні покриви.

У відео представлені етапи проведення липофилинга губ.

Відгуки

Пацієнтки, які виконали липофилинг губ, відзначають довготривалість ефекту від процедури і відсутність больових відчуттів під час втручання. Серед мінусів цього способу жінки відзначають проблеми при споживанні їжі протягом 1 тижня і не довгострокові болю.

Якщо ви проходили процедуру корекції губ за допомогою липофилинга, то поділіться своїм відкликанням в коментарях до статті.

Жінкам, які збираються пройти процедуру буде цікаво дізнатися про особливості, відновлювальному періоді і про отриманому ефекті.

Ссылка на основную публикацию