У чому полягає правильний догляд за новонародженим на початкових етапах?

Кожна молода мама, привізши свого малюка додому з пологового будинку, незабаром починає сумніватися в правильності своїх дій. Під ними мається на увазі догляд за малятком в період, коли він буде звикати до нової обстановки. Адже процедури, що виконуються медсестрами, здавалися такими простими, а на ділі все це не настільки ж легко. Вправність і спритність прийдуть з досвідом, і з кожним днем ??процедури займатимуть все менше часу.

Догляд за новонародженим

Спочатку мамі до пологів або батькові дитини, поки дитя і його матір знаходяться в пологовому будинку, необхідно підготувати певні предмети, необхідні для щоденного догляду за малюком. До них відносяться:

  • речі новонародженого — вони повинні бути випрані дитячим порошком, що не викликає алергії, і випрасувані. Для малюка найкраще завести окрему полицю шафи або окремий комод, якщо є можливість. Мамині речі також необхідно прати дитячим нейтральним порошком, так як це саме та людина, з яким дитина контактує найбільше;
  • речі, необхідні для повноцінного догляду за малюком — предметами першої необхідності стануть 3 види градусників (для визначення температури тіла, підтримки температурного режиму кімнати і температури води при купанні), найменших розмірів клізма, кілька піпеток, спеціальні ножиці для маленьких дітей, спеціальна гребінець, грілка. Також обов’язковими стають препарати типу «зеленки», «марганцівки», дитячого масла, присипки і відсоткового розчину борної кислоти. Ще необхідна ванночка для купання, глечик для води.

Такі основні предмети першої необхідності, що знадобляться матері для догляду за дитиною. Речі, які щодня використовуються вранці і ввечері після купання зберігаються зазвичай в затемненому місці, прикриті серветкою, щоб на них не осідала пил.

До основних ранковим щоденних процедур в перші дні життя дитини відносять:

  • промивання очей дитини кип’яченою водою за допомогою ватних кульок — ними проводять від зовнішнього кута ока до перенісся. Тут може знадобитися розчин борної кислоти, якщо очі малюка будуть гноїтися;
  • очищення носових ходів спеціальними ватними джгутиками, зволоженими дитячим або вазеліновим маслом;
  • очищення слухових ходів за тим же принципом, що і гігієна носа;
  • обмивання обличчя, рук малюка ватними дисками, змоченими кип’яченою водою, промокання зволожених ділянок м’яким рушником;
  • обов’язкове ранкове підмивання дитини — хлопчикам ретельно обмивають статеві органи, дівчаток же підмивають по напрямку попереду назад, після чого застосовується присипка або вазелінове масло в міру необхідності.

Такі процедури, які мама повинна проводити з ранку. Вечірній туалет визначається купанням малюка. Постійне проведення даних маніпуляцій починається приблизно на третю добу після прибуття малюка додому. Температура води, приготовленої для першого купання, повинна бути не холодніше 36 градусів, а поруч з ванною обов’язково варто тримати глечик з водою, яка буде на 1-2 градуси холодніше. Після проведення процедури купання малюка необхідно облити водою з глечика. Так починаються перші кроки до загартовування крихти.

Рекомендовано перед купанням розігріти малюка масажем, який включає м’які погладжування по всіх частинах його тіла. Ну а після плескання в воді необхідно змастити тіло дитини дитячим кремом, шкіру на місці зіткнення сідниць обробити присипкою. Також рекомендується протирати все складки тіла дитини розігрітим рослинним маслом, щоб не допускати виникнення попрілостей. Тепер можна приступати до вечірнього годування і не хвилюватися за апетит малюка — водні процедури прекрасно на нього впливають. Бажано після проведення всіх маніпуляцій не виносити дитину на вулицю, адже він може захворіти.

Крім усього іншого, необхідно перевіряти памперс дитини на наявність випорожнень і підмивати його кожен раз після того, як він оговтався. Багато, замість процедури підмивання, використовують вологі серветки. Думка фахівців в даному випадку розходиться, тому кожна мама вирішує сама, що їй більше підходить — звичайні вологі серветки або підмивання дитини всякий раз.

Ще однією важливою процедурою є обрізання нігтів на маленьких пальчиках ручок і ніжок. Це здається неприємним для крихти і страшною для мами, однак ця дія необхідно, адже малюк може себе сильно подряпати. Обрізання нігтів на ногах має на увазі зрізання відростила нігтя по прямій лінії, щоб кінці не були закруглені. Обрізання нігтів на руках має на увазі зрізання їх півколом, щоб не утворювалися врослі нігтики.

Догляд за новонародженим в перші дні і тижні його життя — складна процедура. Але якщо ставитися до процесу простіше і сприймати його як частину єднання з малюком, то він стане приємним проведенням часу. Існує достатня кількість приспівок, потешек, які можна промовляти під час виконання ранкового і вечірнього туалетів. Малюк, чуючи спокійний мамин голос, буде і сам ставитися до спочатку лякає його процедурам як до веселої і приємною грі.

Ссылка на основную публикацию