У чому особливості імплантація ембріона при виконанні ЕКО?

Момент імплантації ембріона до стінки матки — найважливіший етап екстракорпорального запліднення. Від того, наскільки успішно відбудеться цей процес, залежить, чи наступить вагітність. Чи потрібно говорити про те, що це період у більшості сімейних пар асоціюється з хвилюванням і тривогою?

Попереднє обстеження жінки не може гарантувати успішність ЕКО — цей захід лише дає якийсь «допуск» кожному з партнерів до перенесення цієї процедури.

Як зрозуміти, що імплантація ембріона відбулася і довгоочікувана вагітність наступила?

ознаки

Переживання жінки — цілком обгрунтовані, коли мова йде про настільки важливу подію. Тому їй потрібно знати, що імплантація відбулася, і з цієї пори буде протікати процес вагітності. За якими проявами це можна зрозуміти?

 • Кровотеча. Його головна особливість полягає в тому, що воно незначно — обсяг виділеної крові не перевищує декількох крапель, якими фарбуються білі — природні вагінальні виділення жінки. У момент впровадження ембріона в епітелій внутрішньої поверхні матки, відбувається пошкодження дрібних кровоносних судин — капілярів. Це супроводжується невеликим крововиливом, який мав би викликати тривогу.
 • Болі. Важливим відмітним моментом цього відчуття є його непостійний характер і слабку інтенсивність. Хворобливі відчуття внизу живота протягом імплантації ембріона відзначають 95% жінок, які вважали за краще звернутися до процедури ЕКЗ. Локалізація дискомфорту збігається з місцем прикріплення ембріона всередині порожнини матки.
 • Підвищення температури тіла. Момент настання вагітності може ознаменуватися зростанням температури тіла, причому як загальної, так і базової. Її рівень не перевищує субфебрильних відміток, але сам стан триває протягом усього першого триместру вагітності, а з’являється вже з перших днів успішного прикріплення ембріона до внутрішнього маткового епітелію.
 • Прояви з боку шлунково-кишкового тракту. Ембріолог попередить жінку, що одним з ознак нормальної імплантації є металевий присмак у роті, легка ступінь нудоти, рідше — переходить в блювоту. Пацієнтка може помилково зробити висновок, що ці прояви викликані харчовим отруєнням.
 • Прояви з боку неврологічної системи. Першими симптомами початку вагітності є слабкість, апатія, відсутність інтересу до подій, сонливість, запаморочення.
 • Імплантації западання. Це явище отримало свою назву через те, що базальна температура, на момент настання імплантації ембріона, може ненадовго знижуватися на кілька градусів, після чого слід її стійке і тривале підвищення до субфебрильних, а можливо і високих цифр.

Чому імплантація ембріона може не відбутися? У більшості випадків, це пов’язано з деякими проблемами в організмі жінки. Навіть незважаючи на той факт, що готуючись до процедури ЕКЗ, кожен з партнерів проходить повну діагностичну програму, щоб упевнитися в повноцінності здоров’я, то, як відреагує організм на «підсадку» ембріона, залишається невідомо навіть ембріологові. Негативний результат може статися в наступних випадках:

 • порушення генетичного характеру;
 • сприйняття ембріона організмом як чужорідне тіло і подальше відторгнення такого;
 • витончення або, навпаки, потовщення маточного епітелію, його невідповідність ембріону (для благополучного здійснення імплантації, товщина внутрішнього слизового покриву матки не повинна перевищувати 13 мм і бути тонше 10 мм);
 • зайве товста оболонка плодового яйця;
 • дефіцит прогестерону в крові жінки (цей гормон виробляється яєчниками і має важливість для нормального запліднення, імплантації і подальшого виношування ембріона);
 • недостатня кількість в крові матері поживних речовин.

Як діяти, щоб не перешкодити імплантації ембріона?

Вагітність не відбудеться, якщо не відбудеться імплантація ембріона — це факт. Тому потрібно докласти максимум зусиль і дотримуватися тактики, спрямованої на збереження і прикріплення ембріона до внутрішньої стінки матки. Для цього потрібно переглянути режим свого відпочинку і трудової діяльності — більше відпочивайте і на найближчий період відмовтеся від відвідування роботи; поставтеся серйозно до свого харчування — почніть приймати вітаміни і кальцій, збалансуйте свій раціон за рахунок продуктів, насичених залізом, магнієм, фосфором; не відмовляйте собі в прогулянках на свіжому повітрі. Уникайте стресів і фізичного навантаження, погрішностей в харчуванні, занять сексом і перебування у воді високої температури.

Ссылка на основную публикацию