У будинку пил

Напевно, кожній господині під час прибирання в будинку приходили в голову питання: звідки береться пил і чому вона ніколи не закінчується, скільки її ні витирай? Кращим способом зрозуміти, звідки пил взялася, буде подивитися на її склад.

склад пилу

Основний компонент пилу — мінерали. Частина з них вітер піднімає з поверхні грунту, при цьому особливо багато пилу прилітає з пустельних і посушливих областей. Частина потрапляє в повітря завдяки процесу, іменованого «вивітрювання». Сильний вітер здатний протягом тисячоліть виточувати з скель скульптури незвичайної форми, залишаючи тільки найбільш міцні мінерали, а решта буквально стираючи в пил.

Величезна кількість пилу потрапляє в повітря при виверженні вулканів. Пил прилітає до нас і з космосу, утворюючи при зіткненні небесних тіл. Найдрібніші крупинки солі і мінералів потрапляють в атмосферу в процесі випаровування води з поверхні морів і океанів.
Крім того, пил містить частинки сажі і диму, що виникають при згорянні різних видів палива, а також при лісових пожежах.
Інші складові пилу виникають в результаті життєдіяльності людини, тварин і рослин. Це текстильні волокна, лусочки шкіри, волоски і шерстинки, квітковий пилок.

Таким чином, боротися з джерелами пилу практично неможливо в силу їх глобального характеру. Перешкоджати проникненню пилу в будинку і квартири теж дуже складно, оскільки дрібні і найлегші її частки з легкістю проникають навіть у щільно закриті приміщення крізь невидимі оком щілини. Залишається тільки перешкоджати накопиченню пилу і своєчасно її прибирати.

Чим шкідлива пил

Скупчення пилу в приміщенні не тільки додає йому занедбаний і незатишний вигляд, але і негативно впливає на здоров’я людини. У багатьох людей існує так звана алергія на пил, що викликається, правда, не стільки самої пилом, скільки продуктами життєдіяльності які в ній пилових кліщів. Крім того, пил містить цвіль і її суперечки, а також бактерії, які здатні викликати найрізноманітніші захворювання.

Як боротися з пилом?

першим кроком для ефективної боротьби з пилом буде зменшення площі поверхонь, на яких вона може накопичуватися, позбавлення від так званих «пилозбірників» — безлічі м’яких іграшок, салфеточек, статуеток. Якщо хочете залишити все ж їх на увазі, то краще помістити їх на полицю або в шафу з щільно закриваються скляними дверцятами.

другий крок — проведення збирання в квартіре.Необходімо регулярно пилососити килими, мити підлогу, включаючи важкодоступні місця під меблями, протирати вологою ганчіркою всі горизонтальні поверхні. У шторах накопичується величезна кількість пилу, тому їх потрібно регулярно прати. При алергії на пил можна замість штор використовувати жалюзі, а від килимів відмовитися.

третій крок — регулярне провітрювання приміщення.
Доведено, що в закритій кімнаті пил накопичується швидше, ніж в кімнаті, де є рух повітря. Але в умовах сучасних мегаполісів щодо провітрювання приміщення треба підходити з обережністю. Добре, якщо вікна виходять на парк або будинок відділений від дороги смугою дерев. В іншому випадку кількість пилу, що прилітає з вулиці, різко збільшиться. Провітрювати кімнату краще при відсутності вітру або відразу після дощу, коли пилових частинок в повітрі найменше.

Кімнатні рослини і пил

Вважається, що в боротьбі з пилом допомагають кімнатні рослини. Але насправді вони лише затримують на собі ту кількість пилинок, яке могло б розлетітися по кімнаті. Щоб рослини замість користі не приносили шкоду, необхідно регулярно протирати листя вологою ганчірочкою.

Помічники в боротьбі за чистоту

Зараз у продажу є безліч пристосувань для підтримки чистоти в будинку: ганчірочки зі спеціальних тканин, добре збирають пил з різних поверхонь, серветки з антистатичним ефектом для екранів побутової техніки, пилососи з функцією мийки повітря, зволожувачі та очищувачі повітря. Їх застосування робить боротьбу з пилом набагато ефективнішою.

Ссылка на основную публикацию