ТСА пілінг: відгуки, фото до і після, особливості та переваги

З плином часу способи догляду за шкірою обличчя повинні змінюватися і настає момент, коли потрібно підібрати оптимальний вид пілінгу. Зробити це самостійно виходить не завжди, так як сучасні методики очищення і підтримки епідермісу мають численні найменування, принципи дії, ефективність та інші відмітні ознаки. Однією з категорій косметичних процедур є хімічний пілінг, який має безліч під видів, наприклад із застосуванням трихлороцтової кислоти. Така методика більше відома, як ТСА пілінг, застосовується в косметичних професійних установах, а іноді і в домашніх умовах.

ТСА пілінг, що це таке

ТСА процедура заснована на принципі «спалювання» частини тканин, що стимулює появу нових клітин, реакції регенерації відбуваються більш інтенсивно. Вплив може проходити на верхніх шарах шкіри, що прийнято вважати поверхневим пілінгом або активні сполуки будуть проникати глибше в дерму, що вже характерно для серединного типу очищення. Обидва способи проходять із застосуванням трихлороцтової кислоти, тільки при поверхневому ТСА пілінг застосовується зазвичай 15% концентрат активного розчину і мінімальний час витримки, а для серединного — інтервал знаходження складу більш тривалий, використовується суспензії з концентрацією від 20%.

ТСА пілінг може бути рекомендований для виправлення різних проблем зі шкірою, але в основному процедура виконується при наступних показаннях:

 • Освіта зморшок, складок, шкірних відвисання;
 • Пігментація, включаючи веснянки, плями від зайвого сонячного засмаги;
 • В’янення шкіри, в тому числі втрата еластичності, пружності;
 • Тьмяність, блідість дерми;
 • Шрами незначних розмірів, сліди від акне, прищів.

За переважним особливостям ТСА пілінгу в порівнянні з іншими методами очищення обличчя і підтримки структури епідермісу, можна виділити хороший ефект після проведення сеансу. Вже після першого застосування трихлороцтової кислоти, якщо все робиться згідно з технологією і відповідно до встановлених правил, помітні позитивні зміни. Частина застарілих клітин усуваються під реакцією взаємодії з кислотою, через деякий час запускаються регенеративні або відновлювальні процеси. Перетворення шкіри починається відразу після пілінгу і вже за реабілітаційний період з кожним днем ??поліпшення стають дедалі помітнішою. Повторне використання ТСА методики може і не знадобитися, але, якщо необхідно впоратися з істотними дефектами епідермісу, то не менше ніж через місяць можливий повторний сеанс. Всі ці дії обов’язково узгоджуються з одним косметологом.

Як проходить ТСА пілінг

Робота з хімічними кіслотпмі, хоч і низької концентрації, повинна проводитися строго за правилами. Для ТСА пілінгу також існує своя схема, що включає підготовчу стадію, основну роботу над проблемними ділянками, реабілітаційний етап. Важливо дотримуватися правил протягом усіх процесів, так як від цього залежить не тільки майбутній ефект косметичних маніпуляцій, а й можливі ризики, ускладнення.

Підготовча стадія включає ряд дій, спрямованих на максимальний ефект від ТСА пілінгу, а також попередити деякі небажані наслідки. Якщо планується поверхневе вплив, то досить перед основним нанесенням активного розчину просто очистити шкіру від косметики, видалити забруднення, знежирити спеціальними засобами.

У разі серединного ТСА впливу підготовка виникне потреба в додатковому, вона може включати:

 • Використання за кілька тижнів до проведення пілінгу косметичних складів з низьким вмістом кислотних компонентів. Це необхідно для кращого подальшого проникнення більш активних компонентів трихлоруксусную з’єднань;
 • За 2-3 дні потрібно відмовитися від заходів, здатних травмувати шкіру. Це солярій, сауни і лазні, скраби, механічні глибокі пілінги, лицьова епіляція і так далі;

За індивідуальними показниками можуть призначатися препарати, які зміцнюють судини, прийматися профілактичні заходи по рецидивів герпесу або слідувати інші рекомендації фахівця.

Основний етап ТСА пілінгу можна умовно розділити на наступні частини:

 1. Обробка епідермісу заздалегідь підготовленим розчином трихлороцтової кислоти, концентрація вибирається ще на підготовчому етапі. Процес нанесення активного розчину проходить досить швидко, так як склад рівномірно розподіляється на поверхні особи. Тривалість його перебування на шкірі залежить від типу пілінгу, для поверхневого цей час становить не більше 15 хвилин, а для серединного період може бути більш тривалим. Відчуття також відрізняються, так як більш глибоке ТСА вплив характеризується почуттям печіння і деяким дискомфортом, але ці ознаки усуваються шляхом охолодження хворобливих ділянок;
 2. Нейтралізація кислотного складу, усунень наслідків реакцій. Про те, що реакція «спалювання» тканин успішно відбувається, символізує білий наліт, який також буде прибраний. Особа повністю очищається спеціальними засобами, залишки змиваються водою;
 3. Нанесення препаратів, дія яких спрямована на допомогу у відновленні епідермісу, стимуляції нормального протікання регенеративних реакцій. До складу можуть входити компоненти, що сприяють швидкому загоєнню, а також знижують ризик виникнення запальних реакцій, поширення інфекцій і інших можливих неприємностей.

Після процедури потрібно правильно провести період реабілітації. Якщо для поверхневого ТСА пілінгу він проходить за кілька днів, то при серединному очищенні потрібно не менше тижня, щоб з шкіри зникли сліди косметичної процедури, відновилися захисні механізми. Обмежуються всі дії, які можуть завдати травми епідермісу, ніякого засмаги, застосування скрабів, засобів, що містять агресивні речовини, наприклад, спирти. Доглядати за шкірою після хімічного пілінгу потрібно правильно і про це повинен проінформувати косметолог, проводить ТСА процедуру. Він дасть рекомендації щодо оптимальних препаратів по зволоженню, живленню особи, при необхідності призначить антисептичні, протизапальні склади.

Чи можливо проводити в домашніх умовах

Деякі любителі експериментів роблять ТСА пілінг і в домашніх умовах, що не завжди закінчується успішно, якщо досвід в подібних процедурах відсутня. Весь перелік реагентів цілком реально дістати, так само, як і інформацію про техніку виконання. Будь-яке недотримання схеми проведення, навіть з першого погляду незначна, може призвести не тільки до відсутності бажаного результату, але і до серйозних негативних наслідків.

Як показує практика, краще довірити хімічний пілінг фахівцям, а в домашніх умовах проводити профілактичні і підтримують процедуру без використання агресивних з’єднань. Це безпечно, зручно і більш результативно.

Протипоказання і можливі ускладнення

Будь-які дії на шкіру можуть призвести до небажаного результату, якщо своєчасно не були враховані протипоказання.

Для ТСА пілінгу обмеження до проведення включають такі явища:

 • Інфекційні захворювання, віруси, інфекції і подібні нездужання організму, які необов’язково повинні відбитися на шкірі, а просто бути присутнім в організмі. Поки вони не будуть усунуті, приступати до хімічного пілінгу не рекомендується;
 • Відкритішою травми шкіри, включаючи подряпини;
 • Дисфункції щитовидної залози, серйозні гормональні порушення;
 • Захворювання внутрішніх органів хронічного типу або поточні загострення станів;
 • Вагітність, лактація;
 • Алергічні реакції;
 • Цукровий діабет.

Є й інші протипоказання, але вони зустрічаються рідко. Зазвичай перед ТСА процедурою пілінгу фахівець здійснює візуальний огляд, проводить опитування, щоб виключити ті явища і стану організму, при яких такі косметичні маніпуляції можуть нашкодити.

Не часто, але зустрічаються побічні ефекти від ТСА пілінгу. Це можуть бути припухлості, почервоніння, формування кірочок, рідше шрами і рубці. Що стосується занесення інфекції або поширення її вже в реабілітаційний період, то такі явища мають місце при сумнівної кваліфікації косметолога або при нехтуванні рекомендацій догляду за шкірою після обробки шкіри.

Ціна в Москві і Росії

Вартість залежить від безлічі факторів, тому, аналізуючи цей важливий показник, потрібно дізнатися, що входить в ціну. У Москві ціна ТСА пілінгу серединної обробки становить 10000 рублів, але поверхневий пілінг обійдеться дешевше. Також на прайс впливає статус клініки або салону, додаткові процедури, кваліфікація персоналу, загальні умови. По регіонах ситуація аналогічна, хоча в невеликих містах є можливість зробити ТСА очищення дешевше на 15-20% в порівнянні з Москвою.

ТСА пілінг: відгуки косметологів і пацієнтів

Хімічний вплив на шкіру у деяких викликає настороженість, хоча ряд позитивних відгуків на ТСА пілінг, від вже випробували на собі цю методику, говорить про зворотне. При дотриманні технології та правил безпеки процедура може стати відмінним варіантом омолодження шкіри. Щодо можливих ускладнень, про які можна знайти інформацію в ряді відгуків, то кожен випадок повинен розбиратися окремо, так як неприємності можуть з’явитися як по помилки фахівця, так і з вини самої людини, нехтує правилами догляду за обличчям.

ТСА пілінг: фото до і після

Відгуки косметологів також відрізняються і такі протиріччя можна знайти для будь-якої косметичної процедури. Ось деякі коментарі фахівців в сфері краси та здоров’я шкіри.

Микола Ковальов, лікар-косметолог

Хімічний пілінг вже давно є перевіреною і результативною процедурою для підтримки структури шкіри, головне — все робити правильно, не дуже часто і не доходити до фанатизму. Ми активно застосовуємо подібні чистки особи, в тому числі ТСА. Не потрібно лякатися, що в складі розчину є кислота, її концентрація підбирається таким чином, щоб все пройшло безпечно і якісно. Звертайтеся до професіоналів і будите красивими і молодими.

Наталя Пантеева, менеджер косметичного салону

Є випадки, коли класичними косметичними засобами, народними примочками, масками і компресами вже ситуацію не виправити. Про пілінг ТСА чула різні відгуки, але на моїй практиці ніяких негативних наслідків я не зустрічала. Процедура безпечна, рекомендуємо її при різних проблемах, особливо при вікових змінах.

Вибирати спосіб збереження краси шкіри потрібно грамотно, так як крім можливого результату, потрібно оцінити існуючі ризики. Звернення за допомогою до досвідченого фахівця в сфері косметології, а також власна обізнаність про варіанти усунення тих чи інших дефектів особи, допоможе підібрати оптимальну програму.

Ссылка на основную публикацию