Трудовий договір з генеральним директором ТОВ, якщо він єдиний засновник — зразок

Якщо засновник Товариства з обмеженою відповідальністю планує зайняти в ньому керівну посаду, то йому не потрібно укладати трудовий договір з випробувальним терміном. При цьому в обов’язковому порядку робиться запис у трудовій книжці про прийом на роботу. У облікову політику підприємства має бути відображений порядок проведення розрахунків по заробітній платі та вказано термін виплати відпускних. Надалі керівник ТОВ повинен спиратися на Трудовий Кодекс, в якому описано, як звільнити працівника з ініціативи роботодавця. Якщо сторони за взаємною згодою ухвалять рішення про припинення співпраці, то в такому випадку буде проводитися процедура звільнення працівника за власним бажанням.

Законодавча база при оформленні засновника ТОВ на керівну посаду

Трудовий договір з директором, який є єдиним засновником, повинен складатися відповідно до регламенту статті 273 ТК Росії. В цьому випадку для керівника компанії всі умови роботи повинні закріплюватися не тільки в типовій угоді, але і в локальних актах, тобто в установчих документах.

Відповідно до статті 275 Трудового Кодексу Росії, термін дії трудового договору, укладеного ТОВ з генеральним директором — єдиним засновником, повинен обумовлюватися в установчій документації. У даній ситуації угода може бути складено на невизначений термін.

Порада: не дивлячись на те що в статті 182 Цивільного Кодексу РФ зазначено, що угода, яка підписує від двох сторін одну особу, не має ніякої юридичної сили, це правило не поширюється на трудові відносини. Відповідно, трудовий договір з директором, який є єдиним засновником ТОВ, буде законним.

На генерального директора, який є єдиним засновником, поширюються всі норми трудового права. Тому про прийом на цю посаду по підприємству повинен видаватися відповідний наказ, а також оформлятися трудова книжка. При виданні наказу необхідно вказати, що оформлення на роботу відбувається на підставі рішення засновника ТОВ. Керівнику за всіма правилами нараховується і виплачується заробітна плата, відпускні, а також враховується страховий стаж для розрахунку лікарняного листа.

Як повинен складатися трудовий договір з директором-засновником?

Трудовий договір з директором, який є єдиним засновником, можна скласти на підставі типової угоди (зразок слід завантажити в інтернеті). У документі має бути присутня наступна інформація:

 1. Повне та скорочене найменування Товариства з обмеженою відповідальністю, його код, юридична адреса. Також вказується ПІБ особи, яка діє від імені організації.
 2. ПІБ засновника, який приймається на посаду генерального директора, його паспортні дані, ідентифікаційний податковий код, домашня адреса.
 3. У тілі трудової угоди слід вказати, що на громадянина покладаються обов’язки генерального директора ТОВ відповідно до рішення засновника, прийнятого … числа.
 4. У розділі, який стосується оплати, потрібно вказати розмір заробітної плати, строки її виплати, можливі надбавки. При цьому слід керуватися статтею 273 Податкового Кодексу України, в якій сказано, що всі витрати комерційних організацій повинні бути документально підтверджені й економічно обгрунтовані.
 5. Термін дії трудового договору може бути конкретним або невизначеним.
 6. Права і відповідальність сторін.
 7. Дата і місце укладення трудового договору.
 8. Підписи і печатку.

Особливості складання трудового договору з генеральним директором-засновником

На людини, яка займає посаду генерального директора, покладені основні управлінські функції. Він володіє одноосібної владою і може приймати всі рішення щодо роботи Товариства з обмеженою відповідальністю.

Після підписання трудового договору з директором, який є єдиним засновником, на нього заводиться особова справа. В обов’язковому порядку проводиться реєстрація угоди у відповідному обліковому реєстрі.

У тому випадку, коли засновник, який вирішив виконувати обов’язки генерального, проігнорує вимогу Федерального законодавства і не укладе сам з собою трудовий договір, він може зіткнутися з неприємними наслідками:

 1. Йому не буде нараховуватися стаж, так як через відсутність трудового договору не буде оформлена особова справа, підставі якого здійснюється нарахування заробітної плати.
 2. Засновник-директор не зможе отримувати соціальних допомог, які отримують всі офіційно працевлаштованим працівникам. Також йому не будуть робитися виплати за рахунок Фонду соціального страхування.
 3. Якщо генеральний директор буде нараховувати собі заробітну плату без відповідним чином оформленого трудового договору і таким чином збільшувати витрати ТОВ, то у контролюючих органів можуть виникнути до нього питання. Співробітники податкової служби можуть запросити документ, на підставі якого проводяться всі ці нарахування. Якщо генеральний директор не надасть трудовий договір, то з витрат ТОВ будуть зняті всі витрати по заробітній платі, тим самим збільшиться її прибуток, зростуть податкові зобов’язання перед бюджетом. Також на керівника може бути складено адміністративний протокол і застосовані штрафні санкції.

Зразок трудового договору з генеральним директором ТОВ, якщо він єдиний засновник

 • Завантажити зразок трудового договору з генеральним директором ТОВ, якщо він єдиний засновник .doc

Збережіть статтю в 2 кліка:

Незважаючи на те що в Федеральному законодавстві Росії сказано, що факт трудових відносин між працівником і організацією може бути доведений і без їх документального оформлення, юристи рекомендують все ж укладати відповідні документи. Зразок угоди про прийом на посаду генерального директора ТОВ можна отримати в будь-якій юридичній конторі або скачати в інтернеті. Трудовий договір з директором, який є єдиним засновником, дасть йому всі соціальні гарантії, буде підставою для нарахування заробітної плати та стажу. Всі понесені витрати на оплату праці офіційно оформленого керівника організація може на законних підставах списувати на витрати звітних періодів, тим самим зменшувати базу оподаткування з податку на прибуток.

Ссылка на основную публикацию