Тривалість овуляції у жінок, для зачаття

Тривалість овуляції завжди відповідає тому часу, який живе яйцеклітина. Практично у всіх жінок цей період розташовується в діапазоні від 24 до 48 годин. Знати той час, коли починається овуляція, необхідно кожній жінці. Це дозволяє спланувати зачаття довгоочікуваного дитини, або навпаки, захистити себе від небажаної вагітності.

1 Що таке овуляція?

Овуляцією прийнято називати фізіологічний процес, під час якого вже дозріла яйцеклітина переходить з яєчника в черевну порожнину. Саме в цей період зачаття дитини стає найбільш вірогідним. Середина циклу — час, коли настає овуляція. Але так трапляється не завжди, оскільки на її наступ великий вплив мають різні зовнішні впливи:

 • неправильне або змінилося харчування;
 • зміна клімату (переїзд в інший регіон або країну навіть на короткий час);
 • загострення хронічних захворювань або придбання нових хвороб.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Як правильно розрахувати стать дитини по овуляції
 • Як і для чого складається графік базальної температури?
 • Ановуляція — місячні без овуляції
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Будь-які умови, що змінилися зовнішні чинники зрушують початок або змінюють тривалість овуляції. Зазвичай цей процес триває 24-48 годин. Вона проходить в присутності суб’єктивних або об’єктивних ознак:

 • поява болю в нижній частині живота;
 • збільшення кількості виділень з піхви;
 • виділення стають рідшими;
 • відбувається зміна кольору виділень.

Для кожної жінки характерні свої індивідуальні ознаки початку овуляції. У деяких вони виражені дуже сильно, для інших практично непомітні. Дозрівання яйцеклітини не завжди відбувається щомісяця. 2-3 менструальних циклу в рік, що проходять з ановуляцією, не зважають відхиленням і відносяться до нормальних. Чим старше жінка, тим більша кількість ановуляцію може бути у неї.

Зачаття дитини може відбутися не тільки в сам період овуляції, але і за 2-3 дня до неї, або через добу після. Це відбувається через високу життєздатність сперматозоїдів (2-3 дні). Тривалість життя яйцеклітини приблизно дорівнює добі, плюс-мінус кілька годин.

2 Методи розрахунку

У житті кожної жінки в певний момент настає такий період, коли необхідно точно знати початок дозрівання яйцеклітини. Багато хто намагається спланувати зачаття дитини таким чином, інші використовують як метод контрацепції.

Для визначення часу дозрівання яйцеклітини і її виходу в черевну порожнину можна використовувати спеціальні тести, що продаються в аптеках. Їх принцип роботи схожий з принципом роботи тестів на вагітність, тільки позитивний результат (2 смужки) говорить не про настання вагітності, а про початок овуляції, т. Е. Те проміжку часу в житті кожної жінки, коли зачаття дитини може статися.

Деякі жінки ведуть спеціальний графік, в якому відображають показання базальної температури. Підвищення її значень говорить про настання овуляції.

Останнім часом все більшої популярності набувають спеціальні комп’ютерні програми, за допомогою яких можна досить точно розрахувати менструальний цикл. Для цього варто лише ввести в програму необхідні дані, і комп’ютер сам видасть результат про тривалість овуляції, часу її початку, про настання наступних місячних, про дні, коли настання вагітності малоймовірно тощо.

В ідеалі овуляція повинна відбуватися на 12-14 день менструального циклу і тривати 24-48 годин. Але далеко не у всіх жінок це відбувається саме так. На наступ даного фізіологічного процесу і його тривалість впливає велика кількість зовнішніх факторів, а також індивідуальні особливості кожної жінки. Саме тому не можна сподіватися на загальноприйняті середні значення і терміни, а з’ясовувати і розраховувати свій термін, і спиратися на нього.

Ссылка на основную публикацию