Тривалі місячні після 45 років: причини і лікування

Жінка після 45 років з настанням клімаксу стикається з різними змінами з боку жіночих органів, змінюється вироблення естрогену, менструальні виділення поступово зменшуються. У нормальному стані менструації тривають 3 — 5 днів. Але також зустрічаються інші стани, коли місячні тривають більше 7 днів. Це жінки, у яких після 45 — 50 років можуть спостерігатися рясні тривалі місячні після 45 років, причини яких не відповідають нормального стану жінки під час клімаксу. При клімаксі в нормі місячні поступово припиняються, а не навпаки. Саме в таких ситуаціях жінці потрібне ретельне обстеження, і з’ясування причини цього стану.

Місячні — норма і патологія

Тривалі місячні після 40-50 років в деяких випадках вважається нормою, а в деяких патологією. Не варто турбуватися, коли перед клімаксом менструації тривалі і рясні. Вони з часом зменшуються або часом збільшуються.


Треба бити на сполох, коли місячні тривають більше 7-10 днів, вони такі рясні, що доводиться часто міняти прокладку. Крім цього з’являються інтенсивні болі внизу живота, виділення крові після статевого акту, підвищується температура, з’являється озноб, пітливість і слабкість. Потрібно насторожиться, коли менструації після настання клімаксу були мізерні, навіть повністю були відсутні, і раптом стали рясними, затяжними.

Причини виникнення

З якої причини виникають тривалі місячні після 45 років, визначить дуже важко, причин багато, але найголовніша причина це — маткові кровотечі. Часом жінки не можуть розрізнити кровотечі від місячних.

Кровотечі з’являються при наступних випадках:

 1. Хвороби ендометрія. При цьому ендометрій розростається в матці, причиною якого є порушення освіти яйцеклітини. Призводять до цього стану часті аборти, вискоблювання і інші втручання;
 2. Міома. Це — доброякісні пухлини, які з’являються у жінок при порушеннях діяльності щитовидної залози;
 3. Порушення згортання крові;
 4. При поликистозе яєчників, коли менструації не з’являються місяцями, і раптом приходять рясно і тривало;
 5. Поліпи. Це — теж доброякісні новоутворення, які не шкодять організму жінки. Але єдиний дискомфорт, які вони викликають це — рясні, затяжні місячні;
 6. Нерегулярний прийом або припинення оральних контрацептивів. При даних ситуаціях можуть з’являтися мізерні кровотечі;
 7. Загальні захворювання. При цукровому діабеті, хворобах щитовидної залози, при цирозі печінки можуть з’являтися маткові кровотечі.

обстеження жінки

Для точного встановлення діагнозу і виключення серйозної патології жіночих органів проводять такі обстеження:

 • Загальний аналіз крові.
 • УЗД матки і придатків.
 • Обстеження щитовидної залози.
 • Кольпоскопія — це коли кольпоскопом оглядають шийку матки.
 • Обстеження згортання крові (коагулограма).
 • Лікувальна вишкрібання.
 • Обстеження рівня гормонів.
 • Обстеження прохідності маткових труб.

принципи лікування

При тривалих місячних лікування призначає гінеколог, після ретельного огляду жінки. Самостійно пити ліки, без призначення жіночого доктора може привести до поганих наслідків і до різних гінекологічних захворювань. В першу чергу при лікуванні даної патології усувають причину виникнення цього стану, лікують хворобу, яка викликала кровотечу. Застосовують наступні ліки:

 1. Оральні контрацептиви (комбіновані, з прогестероном і естрогеном).
 2. Антибактеріальні препарати.
 3. Кровоостановлівающіе ліки.
 4. Залізовмісні препарати.

лікування вдома

У домашніх умовах, в рідкісних випадках, коли немає іншого виходу, можна вживати протизаплідні препарати, які жінка раніше вживала. Вони значно зменшують тривалі менструації. Якщо немає можливості йти до лікаря, можна самостійно пити кровоспинні ліки, до них відносяться:

 • Вікасол, дицинон. Ці препарати допоможуть зменшити рясні місячні, так як вітамін К (вікасол) покращує згортання крові;
 • Дюфастон. Цей препарат запобігає ризику виникнення злоякісних утворень жіночих органів і допомагає при зменшенні тривалих місячних.

Якщо під рукою немає ліків, то вдома можна скористатися домашніми засобами:

 1. Мед. Якщо вживати меду багато, то кровотечі зменшуватися. Але якщо у когось є схильність до цукрового діабету, не варто зловживати медом у великих кількостях.
 2. Лимон. Він теж може зменшити виділення рясних менструацій, але не рекомендується жінкам із захворюваннями травної системи.
 3. Петрушка. Її можна гарненько подрібнити, покласти в посуд і потрібно заварити гарячим окропом, як чай. Залишити настоюватися на 3 години, потім потрібно випити, розділивши на 3 прийоми.

Якщо при ретельному обстеженні серйозної патології у жінки не виявлено, лікують жінок оральними контрацептивами, заспокійливими засобами і антидепресантами. Також призначають естрогени вагінально.

Поради жінкам

Жінки в клімактеричному періоді і до нього будуть відчувати себе прекрасно, у них не виникнуть проблеми з боку жіночих органів, якщо вони будуть дотримуватися наступних рекомендацій і поради:

 • Раз в 6 місяців проходити обстеження у жіночого доктора.
 • Повністю відмовитися від вживання алкогольних напоїв і від куріння.
 • Терміново викликати швидку допомогу при рясних менструаціях, коли жінка змінює прокладку 2 або більше разів протягом години.
 • Звернеться до лікаря при підвищенні температури, тахікардії і лихоманці.
 • Позбудеться від зайвих кілограмів і тримають вагу в нормі.
 • Регулювати раціон харчування.
 • Вести здоровий спосіб життя.
 • Тривалі місячні можуть привести до крововтрата, виникає анемія (недокрів’я), рекомендовано регулярно здавати загальний аналіз крові, особливо гемоглобін крові.

Жінка після 45 років повинна ретельно стежити за своїм здоров’ям, не нехтувати порадами гінеколога і при тривожних симптомах вчасно звернеться до лікаря. Адже можуть бути такі причини тривалих місячних після 45 років, які вимагають регулярного огляду і обстеження лікаря. Тому при вищеописаних ознаках і підозрі на хворобу слід обов’язково провести діагностику у кваліфікованого гінеколога.

Ссылка на основную публикацию