Тріщини на ступнях: причини і лікування в домашніх умовах

Красива шкіра — предмет гордості будь-якої жінки. Зовнішній вигляд стоп — не виняток. Тріщини на ній — не тільки косметичний дефект, а й джерело неприємних, іноді навіть больових відчуттів. Кожна жінка повинна знати, чому з’являються тріщини на ступнях, причини і лікування даного прояви.

Головні причини тріщин на стопі

Існують різні фактори, які можуть спровокувати появу рубців на ступнях. Такі борозенки можуть бути на всій стопі, або покривати тільки п’яти або пальці.

Причиною цієї неприємності може бути одні з декількох чинників:

  • грибкова інфекція;
  • ослаблений імунітет;
  • недотримання правил гігієни;
  • незручне взуття;
  • мікротріщини, отримані при ходьбі босоніж;
  • ендокринні захворювання.

Самостійно визначити причину захворювання досить важко, на пошук чинного лікування методом тику може піти час. Найкраще звернутися до лікаря. Залежно від типу захворювання, наслідком якого стала поява борозенок на ногах, буде запропонований один з видів лікування.

Лікування тріщин на ступнях

У разі грибкового захворювання хороший лікувальний ефект матимуть регулярні ванни з содою для стоп, після яких волога повинна висохнути. Після ванночки шкіру стоп потрібно змастити протигрибковою маззю, що містить тербинафин.

Якщо основним фактором появи тріщин на шкірному покриві стопи є діабет або інше ендокринне захворювання, крім основного медикаментозного лікування рекомендується проводити самостійно процедури по догляду за ступнями, еластичності шкірного покриву.

Водні ванночки так само необхідні, можна додавати в воду відвари заспокійливих трав (ромашка, звіробій, деревій), але сильно парити не слід ноги. У воді, близької до температури тіла, слід розм’якшити ороговілий епідерміс і дбайливо змити забруднення. Після даної процедури стопи не потрібно витирати, хай висохнуть самі. Коли це станеться, на шкіру наносять мазь для гігієни діабетиків, наприклад, «Сікстумед». Такі мазі сприяють загоєнню, усунення сверблячки і перешкоджають розмноженню шкідливих мікроорганізмів.

Болячки на шкірі ступень можуть виникнути в результаті недостатнього зволоження. У такому випадку досить після водних процедур наносити жирний крем, вазелін або масло (підійде будь-який, на яке немає алергії, наприклад оливкова, соняшникова, обліпихи, абрикосове, персикове). Добре допомагають нічні компреси з меду, після них ноги можна відсвяткувати теплою водою і обробити жирним кремом.

Якщо своєчасно підтримувати гігієну, носити зручне взуття, в якій ноги не потіють, періодично масажувати ступні і користуватися зволожуючим живильним кремом, можна уникнути тріщин на ступнях, причини і лікування в домашніх умовах мають комплексний характер. Тому для початку слід провести комплексне обстеження організму, щоб усунути дратівливий чинник.

Ссылка на основную публикацию