Триптофан в яких продуктах міститься

Триптофан є? -аминокислотам, яка використовується в біосинтезі білків. Він включає? -аминогруппами,? -карбоновую кислоту і індол бічного ланцюга, класифікуючи його як неполярну ароматичну амінокислоту.

Це необхідно в людях, припускаючи, що організм не може його виробляти, і тому він повинен бути придбаний з раціону. Триптофан також є попередником серотоніну нейротрансмітера і гормонального мелатоніну.

Як і інші амінокислоти, триптофан є цвіттеріонов при фізіологічному рН, де аміногрупа протоновану і депротонованої карбонова кислота.

Джерела продуктів з триптофаном

Триптофан в яких продуктах міститься? L-триптофан є звичним елементом більшості білкових продуктів або дієтичних білків. Це особливо багато в шоколаді, вівсі, сушених фіках, молоці, йогурті, домашньому сирі, червоному м’ясі, яйцях, рибі, домашній птиці, кунжуті, нуте, мигдалі, насінні соняшнику, насіння гарбуза, гречаній крупі, спіруліни і арахіс. Всупереч поширеній думці, що індичка складається з великої кількості l-триптофану недостовірно. Зміст триптофану в поширене і серед домашньої птиці.

М’ясо індички і сонливість

Типовим твердженням в США є те, що велике споживання м’яса індички призводить до сонливості через високого рівня l-триптофану. Проте, кількість l-триптофану в індичці аналогічно кількості, що міститься в інших видах м’яса.

Сонливість після їжі може бути викликана іншими продуктами, споживаними індичкою, особливо вуглеводами. Фактично було показано як в тестах на тварин, так і в людях, що прийом їжі, багатої вуглеводами, активує вивільнення інсуліну.

Інсулін, в свою чергу, сприяє поглинанню великих нейтральних амінокислот з розгалуженим ланцюгом (BCAA), але не триптофану в м’язах, збільшуючи відношення l-триптофану до BCAA в кровотоці.

Виходять в результаті збільшення кількості l-триптофану знижує конкурентів у великого нейтрального переносника амінокислот (який несе як BCAA, так і ароматні амінокислоти), що призводить до більшого поглинання l-триптофану по всьому кров’яному бар’єра мозку в спинномозковій рідині (CSF).

Як тільки потрапляє в CSF l-триптофан перетворюється в серотонін в ядрах звичайним ферментативним шляхом. Отриманий серотонін далі метаболізується в мелатонін шишкоподібної залозою. З цієї причини, ці дані рекомендують, щоб «задоволення сонливості викликаної» — або постпрандіальна сонливість — могла бути результатом важкої їжі, багатої вуглеводами, що побічно збільшує виробництво мелатоніну, стимулюючого сон, в мозку.

Використання в якості харчової добавки

Триптофан в яких харчових добавках міститься? L-триптофан пропонується без рецепта в Сполучених Штатах (після того, як заборонені в тій чи іншій мірі між 1989 і 2005) і Сполученого Королівства в якості дієтичної добавки для використання в якості антидепресанту, анксіолітичною і сонної допомоги. Він також продається в якості лікарського засобу, що відпускається за рецептом в деяких європейських країнах, для значної депресії під численними торговими назвами.

Так як триптофан трансформований в 5-гідрокситриптофан (5-HTP), який, отже, перетворюється в серотонін нейротрансмітера, було запропоновано, що споживання триптофану або 5-HTP може тому посилювати симптоми депресії, збільшуючи рівень серотоніну в головному мозку.

У 2001 році був випущений огляд результатів 5-HTP і l-триптофану на депресію. Автори складалися тільки з досліджень високої строгості і складалися з 5-HTP і триптофану в їх огляді з тих пір, як були обмежені дані. З 108 досліджень 5-HTP і триптофану на депресії, опублікованих в період з 1966 по 2000 рік, всього два задовольнили вимогам до якості авторів для включення, що склало 64 учасника дослідження.

Ці речовини були більш ефективними, ніж плацебо в двох наукових дослідженнях, проте автори відзначають, що «доказ неадекватного якості є остаточним» і відзначають, що «оскільки існують альтернативні антидепресанти, які, як було показано, є ефективними і безпечними, наукова ефективність 5 HTP і триптофану в даний час обмежені ».

Наукові свідоцтва не підтверджують використання l-триптофану в якості додаткової терапії на додаток до основного лікування станів психіки і тривоги. Через відсутність досліджень високої якості і попереднього характеру досліджень, що показують ефективність і відсутність адекватного вивчення їх безпеки, використання триптофану і 5-HTP не рекомендується або вважається клінічно корисним.

Є дані про те, що рівень l-триптофану в крові навряд чи зміниться, змінивши дієту, проте триптофан пропонується в органічних продуктових магазинах в якості харчової добавки. Споживання очищеного триптофану підвищує рівень серотоніну в мозку, тоді як вживання в їжу продуктів, що містять триптофан, не має.

Це пов’язано з тим, що кровоносна система, яка приносить триптофан по всьому гематоенцефалічний бар’єр, також вибіркова для інших амінокислот. Вони містяться в джерелах білка. Високі рівні плазми крові інших великих нейтральних амінокислот дозволяють уникнути концентрації триптофану в плазмі від підвищення концентрації мозку.

Побічні ефекти триптофану у людей

Потенційні побічні ефекти триптофану включають нудоту, діарею, сонливість, легковажність, головний біль, сухість у роті, помутніння зору, седативний ефект, блаженство і ністагм (мимовільні рухи очей). У зв’язку з тим, що триптофан не був повністю вивчений в клінічних умовах, можливі побічні ефекти і взаємодії з іншими препаратами, які не відомі.

Серотонін — хімічний речовина, який, як вважається, діє як стабілізатор стану свідомості. Кажуть, що він допомагає виробляти здорові сонні зразки, а також покращує ваш душевний стан. Дослідження показують, що рівень серотоніну може мати результат за настроєм і поведінкою, а хімічна речовина часто пов’язано з почуттям великого і живого довше. Добавки можуть збільшити рівень серотоніну через амінокислоту l-триптофан. Серотонін виробляється з l-триптофану.

Але для більш природного методу потенційного збільшення рівня серотоніну ви можете виявити безліч продуктів, що містять l-триптофан.

Серотонін і дієта

Таким чином, типова віра полягає в тому, що, вживаючи в їжу продукти з високим вмістом l-триптофану, ви можете підвищити рівень серотоніну. Однак це правда?

Серотонін дійсно не зустрічається в харчових продуктах, проте триптофан є. Продукти з високим вмістом білка, заліза, рибофлавіну і вітаміну B6, як правило, містять велику кількість цієї амінокислоти. У той час як продукти з високим рівнем l-триптофану НЕ будуть покращувати серотонін, є один можливий обман цієї системи: вуглеводи.

Вуглеводи змушують організм запускати більше інсуліну, що сприяє поглинанню амінокислот і залишає триптофан в крові. Якщо ви змішуєте продукти з високим вмістом l-триптофану з вуглеводами, ви можете отримати стимуляцію серотоніну.

Триптофан, який ви знаходите в їжі, повинен приймати інші амінокислоти. Вони потрібні для вбирання в мозок, тому він навряд чи сильно вплине на ваші рівні серотоніну. Це відрізняється від ТРИПТОФАНОВИХ добавок, які складаються з очищеного l-триптофану і мають результат на рівні серотоніну.

У той час як вони не можуть приймати добавки, які ви не повинні приймати без схвалення вашого лікаря — перераховані вище продукти містять велику кількість l-триптофану. Ваша найкраща можливість при підвищенні рівня серотоніну без використання добавок — є їх, як правило, з порцією здорових вуглеводів, таких як рис, вівсянка або цільнозерновий хліб.

Успіхів! Гарних вихідних!

Ссылка на основную публикацию