Третє планове УЗД при вагітності

Позаду більше половини пройденого терміну, тобі вже скоріше хочеться побачити свого малюка, притиснути його до грудей. Через пару неделек це все станеться, а поки поговоримо про третій планове узі при вагітності, яке проводиться на терміні 30-34 тижні.

Твій малюк вже підріс його вага близько 2000-2500 кг, а зріст 40-45 см.

На тридцятого тижня дитина реагує на світло і гучні звуки, можна прикласти до живота навушники і відчути, як дитина почне реагувати на звук.

На тридцять першого тижня дитина вже вміє відкривати очі під час неспання і закривати їх під час сну.

На тридцять другому тижні малюк продовжує рости і набирати у вазі, його шкіра стає більш гладкою, пружною і товстої.

На тридцять третім тижні на цьому терміні збільшується маса мозку малюка, а так само кількість звивин.

На тридцять четвертого тижня дитинка може повертати голівку, розвивається хапальний рефлекс, малюк реагує на джерела світла, якщо на живіт направити яскраву лампу, то малюк замружить очі.

Ультразвукове дослідження абсолютно безпечно як для матері, так і для дитини, так як людський організм не сприймає ту частоту хвиль, з якою працює узі апарат.

Третє узі Необхідно в таких цілях:

  • визначення положення плода
  • проведення біометрії плода
  • оцінка локалізації та функції плаценти
  • оцінка стан органів матері
  • визначення розмірів плода
  • оцінка правильності будови і розвитку органів плоду
  • визначення тактики розродження

Положення плода дивляться для того, що б вибрати тактику розродження, природну або ж кесарів розтин. Положення бувають головне, тазове і поперечне, правильним вважається головне положення плода

Біометрія плоду включає в себе вимір куприка-тім’яної розміру, лобно-потиличного розміру, вимір середнього діаметра живота, довжини стегнової кістки, довгі великогомілкової кістки, довгі плечової кістки, довгі стопи, середній діаметр серця плоду, міжпівкульні розміри мозочка, середній розмір голівки плоду.

На третьому узі діагностується затримка розвитку плода, виявляються аномалії розвитку, так само саме на третьому узі можна побачити такі пороки як кишкова непрохідність, порушення сечовивідних шляхів, вроджені вади серця та деякі інші.

У нормі кількість навколоплідних вод на терміні 30-34 тижні приблизно 600-800 мл.

На настільки пізніх термінах, плаценті стає важко справлятися з потребами плода, внаслідок чого малюк може відчувати кисневе голодування. Плаценту оцінюють за такими ознаками: товщина плаценти, локалізація, структура і зрілість плаценти, так само проводять огляд та оцінку судин плаценти.

Передчасне дозрівання плаценти може призвести до гіпертрофії плода. Всього у плаценти діагностують 4 ступеня дозрівання. На терміні 30-32 тижнів зрілість в нормі 0-2 ступеня, ближче до пологів 3 ступінь, при переношеної вагітності 4 ступінь. Так само дивляться прикріплення плаценти.

При узі в третьому триместрі лікарі звіряють показання зі спеціальними таблицями, якщо розбіжності в два тижні — це не є ознакою затримки розвитку. Якщо у вас виникнуть будь-які питання краще проконсультуватися зі своїм гінекологом.

Ссылка на основную публикацию