Трейдинг — що це таке?

Що таке трейдинг?

Поняття «трейдинг» постійно на слуху у сучасної людини, що цікавиться новинами в світі і економіці. Але не всі знають, що являє собою трейдинг і хто може стати трейдером.

Трейдинг — це діяльність, спрямована на здійснення торгівельних операцій на валютному або фондовому ринку, основною метою якої є отримання прибутку за рахунок різниці ціни покупки і ціни продажу фінансових активів. Займатися трейдингом може будь-який користувач мережі, що має навички роботи з комп’ютером. Учасників торгів на валютній і фондовій біржі називають трейдерами.

Для того щоб почати торгувати на біржі, трейдеру необхідний тільки комп’ютер і постійний доступ до інтернету. Новачкам перед початком торгів потрібно пройти навчання. Залежно від фінансових можливостей і вільного часу трейдер може як самостійно навчитися торгівлі, так і пройти платні курси у професіоналів.

Процес знайомства з ринком складається з декількох етапів:

 • вибір брокерської компанії — брокер надає доступ до онлайн-торгівлі фінансовими активами, через брокера відбуваються операції купівлі-продажу валюти і т.д.
 • установка на ПК торгового терміналу для торгівлі — найпопулярнішими вважаються MetaTrader 4, Quik і т.д.
 • вибір торговельної стратегії — одна з найголовніших завдань, яке повинен вирішити трейдер. Стратегія може бути індикаторної, безіндікаторной, платній або запозиченої з інтернету. Вибір стратегії визначається виходячи з переваг трейдера, його психології, фінансового ринку, де планується торгівля.
 • тестування торгової стратегії на демо-рахунку — обов’язкова умова, від виконання якого залежить майбутній дохід трейдера.
 • торгівля на реальному рахунку.

Представлені етапи можуть займати різний час у кожного трейдера-початківця. Якщо для одних достатньо 2-3 місяців для переходу на реальний рахунок, то інші заглиблюються у вивчення фондової торгівлі і переходять на торгівлю реальними грошима через 1-2 роки, отримавши стабільний результат на демо-рахунку.

Трейдинг вважається одним з найбільш високодохідних видів діяльності. Оборот валютної біржі Форекс становить близько 5 трлн. доларів. За допомогою торгівлі на Форекс можна у багато разів примножити свої накопичення. Вкласти вільні кошти в фінансові ринки набагато вигідніше, ніж, наприклад, помістити їх на депозитний рахунок в банку.

Порада: варто пам’ятати, що трейдинг також вважається високоризикованої діяльністю, тому не потрібно вкладати в торгівлю останні заощадження.

Необхідні навички для трейдингу

Не секрет, що успішно торгувати на валютній біржі виходить далеко не у всіх, більшість новачків втрачає депозити і повністю розчаровується в онлайн-торгівлі. Але інші 5-10% трейдерів стабільно отримують дохід від торгівлі і вважають його основним джерелом доходу. Якими ж навичками повинна володіти людина, щоб прибутково торгувати і не втрачати свої гроші? Розглянемо докладніше:

 1. Розуміння логіки руху валютного ринку — трейдер повинен володіти певним багажем знань про економіку і аналізі ринку, швидко орієнтуватися в конкретній ситуації і правильно аналізувати економічні звіти і дії інших трейдерів.
 2. Дисциплінованість — найважливіша складова успішної торгівлі. У кожного трейдера повинен бути торговий план, згідно з яким він буде відкривати угоди на біржі. Тільки суворе дотримання даного плану дозволить домогтися фінансового успіху.
 3. Торгова психологія — успіх в фондовій торгівлі на 80% складається з правильного психологічного настрою. Торгова психологія виробляється з досвідом і має на увазі урівноважене стан трейдера навіть після низки збиткових угод.

Таким чином, для новачка важливі теоретична і практична підготовленість до торгівлі, дисциплінований підхід до трейдингу та хороша торгова психологія.

види трейдингу

Трейдинг — велика тема, яка включає в себе десятки понять, які можна застосувати на різних біржах. Розберемо відомі біржі, які доступні для онлайн-трейдингу:

 • Валютна біржа — всім відомий Форекс, саме з валютної біржі починають новачки, так як вона вважається найбільш зрозумілою і легкою для освоєння. До того ж поріг входження на біржі Форекс мінімальний — 10 $. На Форекс здійснюється спекулятивна торгівля основними валютами.
 • Фондова біржа — на цьому ринку «крутяться» цінні папери (акції, облігації, депозитарні розписки і т.д.). Багато трейдерів-мільйонери розбагатіли саме на фондовій біржі. Найбільша біржа в Росії — це Московська фондова біржа.
 • Ф’ючерсна біржа — тут торгують контрактами на валюти, біржовими індексами, товарами і сировиною (нафта, цукор, пшениця і т.д.).
 • Опціонна біржа — набирає популярність в Росії напрямок, в зв’язку з чим постійно спалахують суперечки, чи реально заробити на бінарних опціонах або це розлучення. Що таке опціон простими словами? Це визначення положення ціни через певний проміжок часу, в момент експірації. Трейдеру необхідно вибрати компанію з рейтингу брокерів бінарних опціонів, наприклад, 24option, і приступити до торгівлі.

Вибір торгової біржі залежить від самого трейдера: від рівня його підготовленості, розміру депозиту та інших факторів.

Збережіть статтю в 2 кліка:

«Все йде за планом» — слова відомої нехитрій пісні застосовні в будь-якій області, а в трейдингу вони повинні бути головним правилом. Саме дисциплінована торгівля, що підкоряється заздалегідь складеним планом, призведе до фінансового і професійного успіху на фінансових ринках.

Ссылка на основную публикацию