Транскон’юктівальная блефаропластика нижніх повік: особливості проведення, ефект

Очі відображають душу людини, а їх виразність здатна кардинально змінити непримітні риси обличчя. Саме тому жінки намагаються виділити і перетворити цю важливу зону.

Проблеми виникають, коли косметичним засобам не під силу замаскувати зморшки, набряки під очима і безрадісний погляд. Всі ці ознаки створюють враження похмурого виразу обличчя і сильно старять жінку.

Важливо, що ці небажані зміни можуть виникнути не тільки через віковий чинник, а й у зв’язку з патологічним будовою очей, негативної спадковістю, неправильним ставленням до здоров’я.

Область косметології і пластичної хірургії шукає найбільш інноваційні способи повернення молодості очам. Сьогодні фахівці всього світу повсюдно застосовують в своїй практиці блефаропластику.

загальне поняття

Метод повністю позбавляє від зморшок і вікового набряку, коригує розріз очей і їх форму, прибирає жирові відкладення і підтягує обвислі мішки.

У сучасній косметології існує два методи блефаропластики — класичний хірургічний і транскон’юктівальний. Останній розглянемо більш докладно.

Транскон’юктівальная блефаропластика визнана щадить методикою в області хірургічної пластики і розроблена для корекції нижніх повік.

Хід оперативного втручання полягає у видаленні надлишкової жирової маси без розрізу шкірних покривів. Операція проводиться через кон’юнктиву, що дозволяє вдосконалити повіки безшовним методом. В результаті набряки під очима зникають, а процес утворення зморшок сповільнюється.

Під час хірургічного втручання пацієнт не відчуває больових відчуттів, а відновлювальний період триває менше двох тижнів.

Відмінності від традиційної методики

Класична хірургічна блефаропластика полягає в ексцизію жирової клітковини і складок, утворених на шкірі, застосовуючи суцільнометалевий медичний ніж.

Спеціаліст виконує розріз шкірних покривів на верхньому столітті, в області вій або під нижньою захисної перегородкою очного яблука. Метод користується популярністю і здатний ефективно омолодити область очей.

Однак багато пацієнтів відносять хірургічне втручання до ризикованих процедур і виправдано боятися ускладнень.

Одні переживають за анестезію і шрами, інші? сумніваються в ефективності операції, яка в ряді випадків призводить до опущення століття. Не можна виключити і випадки травм очного яблука, і тривалий період відновлення.

Інша справа транскон’юктівальная блефаропластика. Метод визнаний найкомфортнішим і безпечним.

Під час операції хірург отримує доступ до проблемної області через слизовий ділянку ока, тобто зсередини. Замість розрізу виконується прокол, тому шви і сліди не залишаються, а саме втручання вважається щадним.

показання

Блефаропластика спрямована на усунення косметичних дефектів, таких як вікові і патологічні зміни рухомих шкірних складок навколо очей.

Операція показана при наступних проблемах:

 • власне рішення пацієнта (наявність естетичних вад, які порушують психологічний комфорт, але не мають відношення до проблем зі здоров’ям);
 • пароорбітальние грижі нижньої захисної перегородки очного яблука;
 • корекція опущення;
 • сильне розтягнення шкірних покривів на кісточках навколо очей, на верхньому краю скул і в куточках під бровою.

Важливо відмітити! Якщо в конкретному випадку мають місце мішки під очима, які виникли внаслідок провисання шкіри, а не зайвої жирової клітковини, блефароплатіка буде безглуздою, оскільки її напрямок не пов’язано з видаленням дерми.

Протипоказання

Від операції слід відмовитися при наявності таких захворювань і станів:

 • хронічна форма захворювань в стадії гострого перебігу;
 • інтенсивна фаза менструального циклу;
 • ракові захворювання;
 • ендокринні порушення;
 • збої в кровообігу;
 • погана згортання крові;
 • транзиторні підвищення внутрішньоочного тиску;
 • симптоматична гіпертензія;
 • аутоімунні захворювання щитовидної залози;
 • недостатнє зволоження зовнішньої очної поверхні;
 • імунологічна недостатність.

Підготовка до операції

Ось уже понад століття фахівці практикують пластику вік. За цей час накопичився величезний досвід проведення такої операції.

Дотримання нескладних рекомендацій підготовчого та відновного періоду дозволяє мінімізувати ризик можливих ускладнень.

Рішення самого пацієнта на проведення транскон’юктівальной блефапластікі недостатньо. Остаточний висновок робить фахівець, провівши детальний первинний огляд і оцінивши загальний стан здоров’я і ступінь вираженості вад. Для більш точної оцінки хірурга потрібно рішення окуліста.

Підготовчий період включає в себе ряд значущих моментів:

 • здача клінічного і біохімічного аналізу крові, лабораторне дослідження сечі;
 • протягом 20 днів до операції заборонено приймати в лікувальних цілях ацетилсаліцилову кислоту і кілька інших медикаментів, про яких розповість фахівець;
 • не рекомендується відвідувати солярії і загоряти в годинник активного сонця;
 • за 7 днів до транскон’юктівальной блефаропластики відмовитися від вживання спиртовмісних напоїв та тютюнопаління.

Крім цього, необхідно заздалегідь подбати про відновлювальному періоді і взяти лікарняний або відпустку за свій рахунок для реабілітації в домашніх умовах.

Хірургічне втручання

Вся операція триває не більше однієї години, в складних ситуаціях час на пластику може збільшитися.

Перед початком процедури хірург робить розмітку, використовуючи спеціальний медичний маркер. Ділянки в зоні очей обколюють анестезуючими препаратами і адреналіном (адреналін). В результаті потрібна область німіє, а можливість кровотечі виключається.

Проведення безшовної пластики нижніх шкірних складок очей поділяють на кілька етапів:

 1. За допомогою спеціального інструменту хірург виконує мініатюрний прокол за лінією вій. Додаткові зовнішні розрізи не застосовуються.
 2. Через отримане отвір лікар видаляє жирові мішки.
 3. На останньому етапі хірург стягує місце проколу розсмоктується шовним матеріалом, який безслідно зникає протягом тижня.
 4. У ряді випадків фахівець відмовляється від використання хірургічних ниток. При таких обставинах прокол заживає самостійно.
 5. Після операції на око прикладають мазь, що дозволяє знизити сухість цієї ділянки.

Пацієнт перебуває під наглядом фахівців протягом 5? 7 годин, після чого його відпускають додому.

Протягом декількох годин після безшовної пластики відзначаються проблеми із зором, тому потрібна допомога супроводжуючого.

У відео дивіться, принцип проведення операції транскон’юктівальной блефаропластики нижніх повік.

реабілітація

Так як операція вважається малотравматичної, а доступ до проблемних ділянок здійснюється без розрізів, відновний період триває не більше тижня.

Цей проміжок часу може супроводжуватися невеликий набряком очей, дискомфортними відчуттями, почервоніння шкіри.

 • шви знімаються на 4? 5 день;
 • на 8 день пацієнт може приступити до своїх професійних обов’язків;
 • протягом 8? 10 днів навколо очей спостерігається набряк і гематоми;
 • на початковому етапі відновлення рекомендується звести до мінімуму фізичні навантаження, не напружувати очі читанням і переглядом телевізора, скоротити час проведення за комп’ютером;
 • на два тижні відмовитися від сонячних ванн і відвідування соляріїв;
 • на місяць виключити використання контактних лінз;
 • протягом 30 днів не відвідувати сухоповітряні і вологі лазні, басейн;
 • для захисту очей від ультрафіолетових променів рекомендується півроку носити спеціальні окуляри.

переваги

Транскон’юктівальная блефаропластика нижніх повік відзначилася низкою переваг:

 • практичні повна відсутність травм під час проведення операції;
 • безшовний доступ;
 • швидкий період відновлення, який триває близько 7 днів, після чого практично повністю зникають набряки;
 • ризик виникнення побічних проявів практично дорівнює нулю. Виворіт нижніх повік відбувається в одиничних випадках, а виконання проколу замість розрізу гарантує відсутність рубцевої тканини;
 • процедура проводиться під місцевою анестезією, що зводить до мінімуму негативний вплив наркозу на здоров’я.

Можливі наслідки і ускладнення

Методика є хірургічною операцією, тому повністю виключити можливі ускладнення можна. Найпоширенішими післяопераційними побічними проявами є:

 • освіту параорбітальних гематом з наступним нагноєнням;
 • поява порушеною пігментації на ділянці корекції.

За статистикою, ускладнення після пластики виникають рідко, за умови суворого дотримання правил реабілітації.

Багато в чому результат залежить і від професіоналізму хірурга, тому до вибору фахівця потрібно підходити скрупульозно, з огляду на рекомендації та відгуки пацієнтів.

Шкіра вік вважається дуже ніжною і легкоранимої областю, тому при відсутності належної кваліфікації хірурга виникають всілякі неприємні ускладнення. Розглянемо їх більш детально.

 1. Набряк. Дане ускладнення є реакцією організму на травми або виникнення запальних процесів. Лякатися такого типу ускладнень не варто.

  Справа в тому, що скупчення рідини на ділянці втручання сприяє швидкому загоєнню, тому на першому етапі відновлення набряклість можна приймати за патологічне прояв.

  У разі якщо набряк не стає менше більше 7 днів, потрібно консультація лікаря, який виявить справжні причини запального процесу. Як правило, припухлість ока супроводжується порушеннями зору і головними болями.

 2. Сльозоточивість. Також вважається нормальним проявом на першому етапі реабілітації. Ускладнення викликано механічним роздратуванням слизової слізного мішка і слізних проток. Як правило, побічні ознаки зникають самостійно протягом тижня.
 3. Виворіт століття. Трапляється вкрай рідко внаслідок сильного натягу століття.
 4. Патологічний рубцювання. Тягне за собою серйозні наслідки. З’являється ризик розбіжності країв проколу і деформації століття.
 5. Синдром сухих очей. Стан характеризується недостатньою зволоженістю поверхні рогівки і кон’юнктиви.
 6. Гематоми. Виникають відразу після операції в результаті пошкодження судин. У ряді випадків фахівець робить відновлювальні заходи з видалення утворилися згустків.
 7. Опущення століття. Це ускладнення виникає, якщо під час операції хірург зашкодить нерв, який забезпечує функціональність м’язів століття.
 8. Порушення в змиканні століття. На початковому етапі відновлення це прояв вважається природним, проте, якщо пацієнт не може зімкнути повіки протягом 7 днів і більше, значить, хірург видалив неприпустиму кількість жирової клітковини.
 9. Чутливість до світла. Зникає самостійно через деякий час.
 10. Проблеми з зором. Допустимі невеликі зміни, які зберігаються протягом 30 днів. Якщо це буде продовжуватись, необхідна допомога лікаря.
 11. Синці на білках очей. Прояв вважається нормою і проходить протягом двох-трьох тижнів.
 12. Розбіжність швів. Виникає при неправильному накладення швів під час пластики нижньої повіки, а також внаслідок сильної набряклості і попадання інфекції.
 13. Інфікування ділянки доступу. Відбувається через запального процесу і наявності нагноєння в підшкірних шарах.
 14. Розвиток глаукоми. Формується у виняткових випадках на більш пізньому етапі відновного періоду.

ефективність

Незважаючи на те, що безшовна пластика нижніх повік відрізняється простотою, ефективність методики відзначають як хірурги, так і задоволені пацієнти.

Транскон’юктівальная блефаропластика практично не має істотних протипоказань, а відгуки свідчать про позитивні якості цієї процедури:

 • Спеціаліст працює виключно з жировою клітковиною, не використовуючи методи висічення і травматичною корекції, тому під час проведення операції не можна зіпсувати естетичний вигляд нижньої повіки.
 • Операція проводиться швидко, відновний період мінімальний, що дозволяє практично відразу повернутися до нормального способу життя.
 • Пластика проходить без хворобливих відчуттів і істотного дискомфорту.
 • Нижню безшовну пластику століття можна з успіхом поєднувати з блефаропластикой верхніх рухливих шкірних складок очей.
 • Транскон’юктівальная пластика повік відрізняється невисокою вартістю в порівнянні з іншими видами корекції.
 • Тривалість збереження ефекту становить від 6 до 12 років, і буде залежати від застосовуваних технічних особливостей проведення пластики і подальшого способу життя пацієнта.

Пластичні хірурги схиляються до думки, що методика ідеально підходить для пацієнтів у віці від 30 до 35 років. Шкіра цієї вікової категорії відрізняється середнім тонусом і пружністю, тому після видалення жирових гриж додаткове натяг шкірних покривів не потрібно.

У більш зрілому віці фахівці рекомендують застосовувати безшовні способи пластики в комплексі з хірургічним видаленням розтягнутих шкірних покривів.

При вроджених дефектах в будові нижньої повіки лікарі також радять вдаватися до допомоги транскон’юктівальной блефаропластики.

Справа в тому, що жирові капсули візуально роблять людину старше, надаючи особі втомлений і похмурий вигляд. При таких обставинах пластика? відмінне рішення проблеми.

Ціна

Вартість методики залежить від регіону, в якому буде проводитися операція, престижу медичного закладу, досвіду хірурга і застосовуваної анестезії.

Підсумкова сума до оплати також буде виходити зі складності конкретного випадку, який визначається за ступенями.

Розглянь приклади середньої вартості по країні:

 • перша ступінь? від 28 до 32 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • друга ступінь? від 36 до 43 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • третя ступінь? 44? 50 тисяч рублів.

Більш детальну інформацію про свідчення, підготовчі заходи, під час операції та реабілітації можна отримати з відеоматеріалу.

Відгуки

Відгуки вдячних пацієнтів свідчать про довгострокове результаті транскон’юктівальной блефаропластики. Нижню повіку стає виразніше за рахунок точних гладких контурів, що візуально омолоджує особа.

Більшість людей, які бажають вдатися до такого методу пластики повік, бажають дослухатися до реальних відгуками пацієнтів, тому якщо вам доводилося випробувати дану методику на собі, поділіться своїм досвідом в коментарях нижче.

Ссылка на основную публикацию