Товарний чек — як правильно заповнювати, зразок

При здійсненні готівкових грошових розрахунків підприємець зобов’язаний видавати покупцеві касовий чек або бланк суворої звітності. Крім того, дані документи можуть доповнюватися товарним чеком, який видається на вимогу покупця. Однак є ситуації, коли підприємець може обійтися тільки одним товарним чеком. При цьому порядок оформлення, видачі та використання однаковий.

Товарний чек — коли потрібен?

Підприємці, які використовують спеціальні режими (єдиний податок на поставлений дохід і патентну систему) звільнені від обов’язку застосовувати при розрахунках готівкою з клієнтами контрольно-касову техніку. Але на них лежить обов’язок забезпечити документальне підтвердження факту здійснення покупки. Таким підтверджуючим документом є товарний чек. На практиці такий документ найчастіше використовується в двох випадках. По-перше, при покупці дорогих або технічно складних товарів, які знаходяться на гарантії, а також товарів, які можна обміняти в встановлені законом «Про захист прав споживачів» терміни. По-друге, коли покупцеві необхідно підтвердити факт витрачання грошових коштів. Наприклад, працівнику потрібно відзвітувати за отримані підзвіт фінансові кошти. Але підприємець може самостійно організувати оформлення товарних чеків при кожній покупці і видавати їх клієнтам, не чекаючи від них відповідної вимоги.

Товарний чек повинен бути виданий при розрахунку готівкою і при розрахунку банківськими картами, причому чек, який видає платіжний термінал, пропонований багатьма банками при відкритті рахунку для ІП, не замінює товарний чек.

Товарний чек для ВП без касового апарату — зразок

Підприємець, який працює без ККТ, повинен завжди бути готовим видати товарний чек на першу вимогу покупця. В даний час немає вимог по його формі, способом виготовлення, тому власник бізнесу може розробити власний варіант товарного чека і надрукувати його на принтері. Але нормативні документи передбачають ряд реквізитів, які обов’язково повинен мати товарний чек, незалежно від способу виготовлення.

  • Завантажити зразок товарного чека .doc

Обов’язкові реквізити товарного чека

Товарний чек індивідуального підприємця обов’язково повинен містити наступні дані:

  • Найменування — «Товарний чек»;
  • Найменування індивідуального підприємця із зазначенням його ІПН — «ІП Магазінкін С.П. ІПН 1111111111 »
  • Порядковий номер чека;
  • Дата продажу товару або надання послуг;
  • Найменування товару або послуги, їх кількість;
  • Вартість товару та сума за нього;
  • Підсумкова сума до оплати — числом і прописом;
  • Підпис продавця;
  • Друк ІП — при наявності.

Тільки наявність всіх цих реквізитів дозволяє розцінювати чек як повноцінний документ з точки зору фінансової звітності. На практиці часто зустрічаються товарні чеки, де не вказано найменування підприємства. Такий чек може бути визнаний недійсним, але тільки за відсутності печатки ВП. Від правильного оформлення товарного чека залежить можливість покупця використовувати документ в подальшому, тому до оформлення товарного чека підприємці і його працівники повинні підходити з усією відповідальністю. До речі, на відміну від БСО, до оформлення товарного чека можна допускати будь-яких працівників без видання додаткових розпорядчих документів.

Товарний чек може заповнюватися від руки, а також за допомогою комп’ютера. Багато програм ведення обліку дозволяють формувати цей документ в автоматичному режимі, що значно спрощує роботу продавця. Існують і спеціалізовані продукти по друку товарних чеків, які працюють як в онлайн, так і офлайн режимах. В даний час деякі платіжні агрегатори для інтернет-магазинів теж мають таку функцію.

Порада: найбільш зручним варіантом є друк товарних чеків зі спеціальної програми. Це дозволяє проконтролювати процес їх видачі продавцями. З цією метою можна використовувати і товарні чеки, виготовлені друкарським способом з нанесенням порядкових номерів.

Закон не вимагає від підприємця ведення обліку виданих товарних чеків, але на практиці книга обліку для них виявляється дуже зручною. Такий облік дозволяє відстежити і роботу продавців, і полегшити пошук потрібної інформації при зверненні покупця або перевіряючих структур. Нерідко в житті виникають ситуації, коли у податківців викликає підозру представлений звітний документ, особливо коли сума в ньому значно зменшує податки при спрощеній системі оподаткування. У таких випадках тільки підтвердження угоди контрагентом зніме всі сумніви, і в цьому якраз може допомогти книга обліку товарних чеків. Підприємцю, який видав такий товарний чек, нічого не загрожує, але допомога клієнту стане відмінним маркетинговим ходом, що дозволяє заслужити лояльність споживача.

Незважаючи на те що товарний чек не відноситься до бланків суворої звітності, має довільну форму, за порушення порядку його видачі передбачена відповідальність. В даний час це може бути попередження або штраф у розмірі 2000 рублів. Підприємець зобов’язаний видавати товарний чек, так само як і зобов’язаний дотримуватися термін виплати відпускних.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Товарний чек — досить проста форма, заповнення якої рятує від безлічі клопоту при роботі підприємця. Підприємцю потрібно не тільки знати, як розкрутити магазин продуктів або як відкрити свою аптеку з нуля, але і порядок оформлення товарних чеків.

Ссылка на основную публикацию