Торгівля на біржі — з чого починати

На якій біржі торгувати новачкові?

Сучасний фінансовий ринок пропонує будь-якій фізичній або юридичній особі спробувати свої сили у біржовій торгівлі. Переваги торгівлі на біржі очевидні — повний робочий день, можливість торгувати з будь-якої точки планети, одним словом, повна незалежність від зовнішніх факторів.

Однак, щоб досягти істотних результатів у торгівлі на Форексі або фондовій біржі, буде потрібно немало часу і сил на вивчення цієї сфери. Для економії вашого часу пропонуємо ознайомитися з основними поняттями фінансових ринків і кроками, які повинен пройти початківець трейдер.

На початковому етапі перед новачком постає проблема вибору біржі, на якій будуть здійснюватися торги. Є кілька основних бірж, які відрізняються один від одного такими параметрами, як:

  • сума мінімальних вкладень;
  • вид товару, що продається на біржі;
  • час роботи біржі і т.д.

Валютна біржа

Валютна біржа (а простіше кажучи — Форекс) — одна з найлегших в освоєнні для новачка. На валютній біржі відбувається термінова торгівля валютою та іншими фінансовими активами. Вартість того чи іншого інструменту визначається виходячи з попиту та пропозиції на нього.

Основне завдання валютної біржі — визначення валютного курсу, який представляє собою вартість іноземної валюти. Однак з розвитком брокерських компаній і приватних трейдерів роль національних валютних бірж істотно знизилася, що призвело до розвитку вільного цілодобового валютного ринку Форекс. Тепер кожен користувач мережі, що має в своєму розпорядженні кошти, може почати торгівлю на Форексі.

Фондова біржа

Основне завдання фондової біржі — надання централізованого місця, де може здійснюватися торгівля цінними паперами — акціями, опціонами і т.д. Крім цього, фондова біржа призначена для акумулювання тимчасово вільних коштів інвесторів з метою отримання доходу.

Основні фондові біржі світу — NYSE, NASDAQ, Лондонська фондова біржа, Токійська фондова біржа і т.д. Всього налічується 18 найбільших фондових бірж.

У Росії здійснюють свою діяльність 10 фондових бірж, проте основні торги відбуваються на трьох з них — Московської біржі, Санкт-Петербурзької валютної біржі, Санкт-Петербурзької фондову біржу.

Товарно-сировинна біржа

Товарна біржа призначена для купівлі-продажу енергетичної сировини (нафта, бензин, мазут), кольорових і дорогоцінних металів (мідь, свинець, золото, срібло), зернових культур (пшениця, кукурудза, ячмінь) і ін.

Процес торгівлі на товарно-сировинній біржі носить чисто умовний характер, тобто тут не йдеться про реальні поставки товару, для здійснення торгівлі використовуються стандартні договори.

Порада: для новачка рекомендується спочатку ознайомитися з валютної та фондової біржами (як більш легкими для освоєння).

План дій з освоєння біржової торгівлі для новачка

Перш ніж приступити до реальної торгівлі на фондовій біржі, новачкові доведеться освоїти чимало інформації, в якій легко заплутатися. Щоб уникнути плутанини в голові від великої кількості рекомендацій і стратегій, пропонуємо ознайомитися з чотирма кроками, які істотно заощадять час трейдера на шляху до успішної торгівлі.

навчання

Торгівлю на фондовій і валютній біржах можна назвати грою, а, як відомо, не повідомляючи правил гри ви завжди будете програвати. Саме тому скачайте і прочитайте основні книги по біржовій торгівлі, ознайомтеся з матеріалами, які пропонує брокер, перегляньте фільми про трейдерів і про те, чи реально заробити на бінарних опціонах або це розлучення, пройдіть платні і безкоштовні курси з торгівлі.

Відкриття демо-рахунку

Прийшов час застосувати отримані на першому етапі знання на демо-рахунку. Навіть якщо у трейдера є в наявності вільна сума грошей для реальної торгівлі, відкрити демо-рахунок все одно потрібно.

Навчальний рахунок дозволить вивчити торговий термінал, протестувати торгові стратегії, навчитися відкривати ордера і т.д. При цьому трейдер не буде нести ніяких матеріальних витрат.

Вибір торгової стратегії

Вирушаючи в подорож на машині, водій намічає маршрут і слід йому, інакше можна не дістатися до місця призначення. У біржовій торгівлі таким маршрутом є торгова стратегія, суворе виконання якої дозволить домогтися фінансових результатів.

На ринку Форекс основними стратегіями є графічний аналіз, патерни, дивергенція, індикатори і т.д. У мережі представлено безліч готових стратегій, які трейдер-чайник може використовувати для реальної торгівлі.

На фондовій біржі популярні хеджування, дейттрейдінг, скальпінг і інші. Вибір торгової стратегії на фондовій біржі залежить від стилю торгівлі — короткострокова, середньострокова або довгострокова.

У міру накопичення досвіду трейдер може створити власну торгову стратегію.

Вибір брокера і відкриття реального рахунку

Основні брокери, які пропонують послуги онлайн-торгівлі в Росії, — це Alpari (Форекс) і брокер БКС (Форекс і фондова біржа). Обидва брокера заслужили довіру у клієнтів і вважаються перевіреними і чесними компаніями.

Аналітики представлених брокерів щодня дають рекомендації з торгівлі, анонсують найважливіші новини за день, пропонують стратегії торгівлі і т.д.

Порада: при відкритті реального рахунку радимо не ризикувати останніми засобами і всією сумою, якої ви маєте в своєму розпорядженні.

При торгівлі на реальному рахунку трейдери стикаються з таким поняттям, як психологія. Торгуючи на «фантики», можна дозволити собі відступати від правил торговельної стратегії, не думати про ризики. З психологічними пастками (азарт, бажання відігратися, бажання заробити швидко і багато) зустрічаються багато трейдерів-чайники, саме тому бажано не інвестувати в торгівлю всі наявні засоби.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Почати освоєння біржової торгівлі може кожен, але не кожен доб’ється результату. 95% початківців трейдерів зазнають невдачі і втрачають свої гроші, проте доходи решти 5% обчислюються мільйонами.

Ссылка на основную публикацию