Торгівельні стратегії професійних трейдерів

Які стратегії використовують професіонали?

Професійні торгові стратегії — це системи, які використовуються досвідченими трейдерами. Такі стратегії пройшли сувору перевірку професіоналів, засновані на досвіді і знаннях гуру трейдингу і гарантовано приносять прибутки. В інтернеті представлено безліч стратегій Форекс — як платних, так і безкоштовних, але це зовсім не означає, що вони будуть приносити починаючому трейдеру прибуток.

Стратегії Форекс є послідовний алгоритм дій, набір правил, своєрідний чек-лист, згідно з яким трейдер відкриває угоди. Кожна торгова система розробляється під певні умови — період торгівлі (внутрішньоденні або довгострокові угоди), торгова сесія, очікуваний прибуток і збитки і т.д.

Порада: важливо не просто завантажити стратегію з мережі, але і налаштувати її під власний стиль торгівлі.

На ринку Форекс ніхто не може гарантувати стовідсоткове отримання прибутку. Валютний ринок дуже динамічний, ціна змінює напрямок під впливом безлічі обставин, тому навіть використання професійної ТЗ не застрахує трейдера від угод, закритих по стоп-лосс.

Як вибрати торгову стратегію — 3 головні критерії

Вибираючи торгову стратегію, керуйтеся наступними критеріями:

 • Тривалість угод;
 • Спосіб аналізу ринку;
 • Підхід до аналізу графіків.

За тривалістю розрізняють угоди короткострокові, середньострокові і довгострокові. Вибір стратегії по тривалості залежить від стилю торгівлі трейдера, торгової сесії, під час якої здійснюється торгівля, фінансових інструментів, дилінгового центру, спреда і інших параметрів.

За способом аналізу ринку виділяють стратегії, засновані на:

 • Фундаментальному аналізі — прогнозування руху ціни на основі економічних новин і загальної ситуації в світі;
 • Технічному аналізі для початківців трейдерів — інвестор прогнозує рух ціни на основі історичних даних про минуле поведінці котирувань.

Залежно від підходу до аналізу ринку стратегії можуть бути засновані на:

 • фігурах;
 • індикаторах;
 • Свічках.

Кожен з цих способів дозволяє трейдеру з високою часткою ймовірності правильно визначати поведінку ціни як в довгостроковій перспективі, так і всередині дня.

За якими стратегіям торгують професійні трейдери?

Професійних трейдерів від гравців-дилетантів відрізняє не тільки величезний досвід торгівлі на фінансових ринках, наявність професійної ТЗ, але і психологічні аспекти ринкової торгівлі. Більшість професійних трейдерів розуміють, що аналіз цінового графіка — це мистецтво, тому не дарують механізацію та автоматизацію процесу торгівлі.

Професійні ТЗ, як правило, прості, гнучкі і адаптовані під різні ситуації на ринку з позитивним математичним очікуванням. Гуру-трейдери відмовляються від надмірно складних методів, вважаючи за краще використання 1-2 індикаторів укупі з рівнями підтримки / опору, трендовими лініями і свічковими моделями.

Формула успіху на Форекс досить проста: професійна ТС + точне дотримання правил ТС і її холоднокровне виконання + постійний аналіз і оптимізація торгової системи.

Наведемо кілька прикладів професійних стратегій, які можуть бути використані в готовому вигляді, а також видозмінені під переваги конкретного трейдера.

Три екрану Олександра Елдера

Олександр Елдер — професійний трейдер зі світовим ім’ям, який створив стратегію «Три екрану». Торгова система включає в себе два суперечливих на перший погляд правила торгівлі:

 • Торгівля завжди здійснюється по тренду;
 • Відкривати угоди на продаж при сильному зростанні, на покупку — при сильному падінні.

Стратегія призначена для помірної неагресивним торгівлі і має на увазі відкриття угод тільки по тих сигналів, які пройшли подвійну перевірку ТЗ. Суть стратегії «Три Екрану Елдера» полягає в підтвердженні сигналу на таймфреймах вище і нижче робітника. Наприклад, для інтрадей основним ТФ є М15, значить, для перевірки сигналу він буде використовувати ТФ Н1 і М5.

При такому підході на старшому ТФ трейдер бачить поточний тренд, а на молодшому шукає найбільш вдалий момент для покупки, коли ціна знизилася, і для продажу — при перекупленності валюти.

лінії Боллинджера

Смуги Боллинджера є основою дуже багатьох професійних торгових стратегій. Вони дозволяють бачити волатильність і тренд на ринку, показуючи досить точні сигнали на відкриття угод. Джон Боллинджер, автор індикатора, тестував його на протязі 10 років, тому його стандартні настройки оптимально підходять для торгівлі як усередині дня, так і для довгострокових угод.

Смуги Боллинджера використовуються в комплексі з іншими індикаторами — фракталами, осцилляторами і т.д., що дозволяє підвищити прибутковість операцій і зменшити кількість хибних сигналів.

Крім цих стратегій професійні трейдери використовують такі перевірені стратегії:

 • Хвилі Вульфа;
 • Стратегія Ишимоку;
 • Стратегії Білла Вільямса і Ларрі Вільямса та інші.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Важливо пам’ятати, що використання професійних торгових стратегій не є рецептом успіху на фінансових ринках. Тільки комплекс з власного бачення ринку, досвіду, зваженого підходу до прийняття рішень і грамотного управління капіталом рано чи пізно призведе до систематичного отримання прибутку на фінансових ринках.

Ссылка на основную публикацию