ТОП франшиз 2017

Про бізнес, відкритому по франшизі, замислюються багато — і новачки, і досвідчені підприємці. Щорічно на вітчизняному ринку з’являються сотні нових компаній, що пропонують співпрацю за умовами франчайзингу. Деякі з них — світові лідери, великі корпорації, інші — амбітні фірми, що показують стрімку динаміку зростання. Ми склали каталог франшиз для малого бізнесу за підсумками діяльності на початок 2017 року, який допоможе оцінити ринок розвитку франчайзингу в Росії і вибрати прибутковий варіант.

Темпи розвитку франчайзингу в 2017 році

Популярність ведення бізнесу по франчайзингу зростає з кожним роком. У січні 2017 роки кількість заявок на придбання франшизи збільшилася на 57% відносно січня 2016. Така тенденція невипадкова. Дана модель надає можливість масштабувати бізнес при невеликому капіталі. Також це шанс отримати налагоджену модель ведення справ для людей, які не мають досвіду управління.

У 2017 році найбільший інтерес викликають франчайзери, що вимагають невеликий капітал — до 500-700 тис. Рублів. Це обумовлено популяризацією франчайзингу та відсутністю великих інвестицій у потенційних підприємців.

Найкритичніший для ділового світу Росії період закінчився, і ситуація починає стабілізуватися, попит на внутрішньому ринку зростатиме. Все більше людей бажають відкрити власну справу, при цьому розглядають можливість працювати по франшизі. У 2017 році збільшується попит на технологічний франчайзинг, де всі деталі налагоджені і автоматизовані.

Популяризація даної моделі обумовлена ??розоренням і закриттям безлічі оптових компаній, дистриб’юторів. Власники малого бізнесу, які з ними співпрацювали, звертаються в відомі мережі і запускають проекти за умовами франчайзингу.

На зростання даного ринку впливає регіональний розвиток. Якщо раніше так працювали підприємці з Москви і Санкт-Петербурга, то в 2017 році вступає багато пропозицій з регіонів. Всього за кілька років вдалося знайти успіх франшизі з Володимира «Флора-центр», інтернет-магазину з Нижньовартовська «Тікаміс», службі доставки з Саратова «Соціальні суші», а Сиктивкарський бізнес «Додо Піца» експерти називають найбільш технологічним досягненням на ринку Росії. Сьогодні дана компанія розвивається в Америці та Китаї.

Критерії рейтингу франшиз 2017 року

Мета даного рейтингу полягає в оцінці франчайзингового ринку Росії в 2017 році, виявленні найприбутковіших і успішних проектів.

Порада: світова практика показала, що будь-яка справа може розвиватися по франшизі. Це говорить про те, що подібна схема допомагає новачкам і досвідченим фахівцям, які хочуть розширити свою діяльність і поділитися своїм досвідом з франчайзі, максимізуючи прибуток.

Для складання рейтингу враховувалася багато параметрів:

  • розмір капіталовкладень;
  • зростання і просування бренду за останні роки;
  • період окупності;
  • регіональна прихильність;
  • кількість нових точок;
  • кількість закритих неприбуткових точок.

Тому, якщо ви не знаєте, що таке франшиза в торгівлі і як вона працює, пропонуємо ознайомитися з незалежним рейтингом і вибрати для себе потенційне напрямок, яке можна порівняти з фінансовими можливостями.

Рейтинг франшиз за розмірами капіталовкладень

Від суми інвестицій, яку підприємець може дозволити вкласти в проект, залежить вибір франшизи. У 2017 році франчайзинговий ринок має багато пропозицій «на будь-який гаманець».

ТОП-3 франшиз до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Франшизи з мінімальними вкладеннями представлені в різних областях. Можна купити франшизу інтернет-магазину або ж відкрити невелику закусочну біля свого будинку.

Стардог! S

Це перша компанія, яка ввела в Росії формат вуличної їжі — стріт-фуд. Стардог! S являє собою мережу швидкого харчування поза домом. У мережі закусочних можна придбати смачні хот-доги, сендвічі з якісних інгредієнтів. Всі страви готуються на професійному обладнанні при дотриманні суворих санітарних вимог і норм. Відкрити торговельну точку можна в різних форматах, початкові інвестиції становлять 250 тис. Рублів.

Теле2

Дана компанія номінована як сама інноваційна на російському ринку. Теле2 — це оператор стільникового зв’язку, який функціонує з 2003 року і показує позитивну динаміку свого зростання. На сьогоднішній день оператор обслуговує більше 35 млн. Абонентів в 60 містах Росії.

Франчайзинговий пакет даної компанії включає пропозиції і для великого бізнесу, і для індивідуальних підприємців. Їм пропонується відкрити «супермаркет зв’язку» в одному з вибраних форматів (монобрендовий магазин, мобільний модуль). Для розвитку власного бізнесу по франшизі необхідний капітал від 500 тис. Рублів.

FastShine

FastShine пропонує послуги автомийки, які можна замовляти в будь-яку точку міста через мобільний додаток. За 7 років своєї діяльності компанії вдалося здійснити справжній прорив у сфері автомийного бізнесу, отримати ряд нагород (як інноваційний вид надання послуг), а також активізувати діяльність мережі більш ніж в 100 містах Росії, країн СНД і Євросоюзу. Купуючи франшизу FastShine в 2017 році, партнер автоматично підключається до загальної системи і отримує замовлення з перших днів відкриття. Мінімальні інвестиції для розвитку власної справи складають 259 тис. Рублів.

ТОП-3 франшиз до 1 мільйона рублів

Інвестицій розміром близько 1 млн. Рублів досить для відкриття великого проекту. Як показала практика, на початку 2017 року Росії почали розвиватися компанії, які входять в категорію «Здоров’я і спорт». Лідерство залишається за досвідченими гравцями ринку франшиз.

«33 пінгвіна»

Це відома мережа з продажу морозива з натуральних і якісних інгредієнтів. Домогтися успіхів компанії вдалося за рахунок широкого асортименту, суворого контролю якості і високого сервісу у всіх торгових точках. Для відкриття бізнесу під ім’ям відомої мережі «33 пінгвіна» необхідно вкласти мінімум 690 тис. Рублів.

«Інвітро»

Це незалежна лабораторія, яка успішно функціонує в більш ніж 50 країнах. Засновники компанії добре знають, як створити франшизу свого бізнесу, і готові поділитися секретами успіху. Компанія пропонує відкрити бізнес в двох форматах — «Стандарт» і «Городок». Франчайзі при підписанні контракту отримує всебічну допомогу, яка дає можливість працювати в перспективній і прибутковій сфері. Мінімальні вкладення становлять 830 тис. Рублів.

«Хеликс»

Це лабораторія, яка проводить медичні аналізи за міжнародними стандартами. Головні комплекси розташовані в Москві, Санкт-Петербурзі і Єкатеринбурзі. Франчайзі може відкрити діагностичний центр в своєму місті або невелику лабораторію (для маленьких міст). Франчайзер надає індивідуальну програму розвитку кожного партнера, що дозволяє протягом 1-1,5 року окупити вкладення. Мінімальні інвестиції для франшизи Хеликс в 2017 році становлять 700 тис. Рублів.

Рейтинг франшиз по галузям

Найприбутковішими нішами в 2017 році залишаються франшизи громадського харчування та рітейлу.

ТОП-3 франшиз в роздрібній торгівлі

Мережі рітейлу значно додали обертів в 2017 році. При цьому особливу увагу вони приділяють моделі франчайзингу як ефективного методу відкрити ряд нових торгових точок і при цьому не вкладати свої власні кошти. Найприбутковішими франшизами в 2017 році можна назвати:

FixPrice

FixPrice — роздрібні магазини, в яких всі товари продаються за однією фіксованою ціною — 45 рублів. Партнер компанії отримує не тільки доступ до унікальної концепції мережі, але і все налагоджені технології, які роблять цей бізнес прибутковим. Франшиза Fix Price — це готовий бізнес, який для відкриття вимагає інвестиції від 4-6 млн. Рублів.

«Пятерочка»

«Пятерочка» — це федеральна мережу універсамів, які орієнтовані на швидкі покупки. Компанія характеризується низькими демократичними цінами, збалансованим асортиментом необхідної продукції повсякденного попиту, крокової доступністю. Ціна паушального платежу і початкові інвестиції варіюються в межах 7-15 млн. Рублів.

«Аскона»

«Аскона» дає можливість стати офіційним представником мережі в своєму місті, відкривши салон товарів для сну. Купуючи франшизу «Аскона» в 2017 році, партнер отримує можливість працювати за налагодженою моделі, яка не раз показала свою ефективність, і мультибрендовий магазин, який працює у всіх цінових сегментах. Він може продавати найвідомішу продукцію для сну від популярних торгових марок. Вкладення, необхідні для старту, складають 900-6500 тис. Рублів.

Франшизи з продажу товарів для дітей

У 2017 році активізуються продажу дитячих товарів. Кількість відомих мереж (міжнародних і національних) в даному сегменті за рік зросла на 30%. Лідерами даної області є наступні.

«Бебі-клуб»

«Бебі-клуб» — це ігровий простір, в якому діти під час ігор можуть розвивати свій інтелект, мова, мислення, засвоювати нові знання, реалізовуватися в творчості. При укладанні договору, крім консалтингової підтримки, кожен партнер отримує особистого куратора, присутнього на всіх етапах запуску і реалізації проекту в 2017 році. Вартість франшизи і реалізації бізнес-плану становить 3-8 млн. Рублів.

«Сема»

«Сема» — це мережа, що розвиваються центрів. Компанія робить упор на створення комплексів розвиваючих занять для малюків від 9 місяців до 7 років. Відкрите установа може працювати в одному з форматів — «сімейний клуб», «міні-сад», «цілодобові групи», «група для нетривалого перебування дітей» або «група продовженого дня». Вартість франчайзингового пакету в 2017 році становить 1-4 млн. Рублів.

«Оранжевий слон»

Це студія дитячої творчості та розвитку, яка отримала визнання в 27 країнах. Набори даної компанії — це безліч захоплюючих ідей для розвитку і проведення дозвілля дітей від 2 до 12 років. Мережа запрошує до співпраці партнерів, готових представляти у своєму місті дану торговельну марку в форматі брендового магазину — студії (20-40 м?) Або острівця (6-12 м?). Рівень початкових інвестицій — 295-500 тис. Рублів.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Кількість франчайзингових пропозицій в 2017 році в Росії досить велика, охоплює всі напрямки вітчизняного ринку. Щоб вибрати дійсно професійну і прибуткову компанію, яка допоможе окупити інвестиції франчайзі і розвиватися, потрібно відштовхуватися від різних параметрів. До них відносяться динаміка зростання мережі, економічні показники, розмір інвестицій, присутність на ринку, активізація і підтримка франчайзингових точок. Відштовхуючись від цих критеріїв, ми склали рейтинг за підсумками початку 2017 року, який допоможе виділити перспективні напрямки і компанії для співпраці.

Ссылка на основную публикацию