Тонкощі монтажу вбудованих моделей кавоварок

Підключення вбудованих моделей кавоварок має виконуватися відповідно до рекомендацій виробника. Такий техніці потрібна окрема розетка із заземленням, якщо потрібно — підключення до системи водопроводу. В цілому, все повинно бути проведено з розумом і сьогодні я розповім, які нюанси і тонкощі можуть вас очікувати.

У всіх вбудованих кавоварок є щось спільне

Перш за все, я б рекомендував визначитися з моделлю вбудованої кавомашини ще на етапі планування кухні. Так ви будете точно знати, що і куди поміститься. В іншому випадку будь-які переробки приведуть до маси витрат.

Друге — не нехтуйте читанням керівництва по експлуатації. Всі виробники дають точну інформацію про те, як встановлюється агрегат. Однак, краще довірити сам процес хорошим фахівцям — монтажникам, електрикам і т.п. Можна звернутися в авторизований сервіс для вирішення цього питання.

Зазначу, що цей сегмент кавовій техніки має кілька характерних рис:

 • уніфіковані габарити. Практично всі розміри вбудованих кавоварок ідентичні і розраховані на нішу 450 * 600 мм;
 • єдиний тип обслуговування. Всі прилади такого типу висуваються з ніші на полозах, що потрібно для наповнення бункера для зерна і резервуара для води (якщо ви не хочете підводити водопровід). При цьому, кавомашини досить важкі і важать не менше 20 кг. Це привносить деякі обмеження при монтажі. Занадто висока установка буде незручною;
 • функціональність практично ідентична стоїть окремо техніці. Розумний прилад зможе приготувати еспресо, американо, ристретто, латте, капучино, гаряче молоко, воду. У цю скарбничку можна додати опції самоочищення, регулювання фортеці, температури, обсягу напою, автоматичну діагностику;
 • висока ціна — тут годі було шукати бюджетних варіантів. Можливість інтеграції кавомашини в меблевий профіль завжди коштує грошей. Найдоступніші зернові зразки обійдуться не нижче 40 т.р.

Кращі недорогі кавомашини для будинку
Випускають вбудовуються кавомашини: Siemens, Smeg, Miele, Hotpoint-Ariston. Хотпойнт пропонує класичні автомати без наворотів з вбудованими кавомолки за середньою ціною. Такий прилад можна придбати за ціною близько 40 т.р. Капсульна Miele обійдеться трохи дешевше — за 36 т.р. Преміальні кавомашини притаманні брендам Siemens і Smeg, — їх вартість перевищує 47 т.р.

Монтаж кавомашини в нішу

Монтажні роботи повинні проводитися тільки професіоналами, як я говорив, для цього можна звернутися в авторизований сервісний центр. Якщо установка буде неправильною, це призведе до швидкого ремонту, плюс експлуатація самої кавомашини стане небезпечною.
Про вибір між сервіс — центрами і домашніми майстрами

При установці залиште відкритими вентиляційні щілини пристрою. Вентиляція не повинна бути порушена, інакше утворюється конденсат, який зашкодить не тільки техніку, але і навколишнє меблі. В цілому, навколо техніки слід залишити зазор по 200 см ?. Не варто випускати з уваги якісне кріплення.

Якщо вбудовування проводиться в комбінації з іншими приладами, для кавомашини влаштовують нижню проміжну полицю. З заднього боку деяких моделей можна побачити подвійне роз’ємне з’єднання. Сюди можна підключити підігрівач посуду від рідного бренду.

В експлуатації теж є один нюанс. Якщо техніка буде закрита фасадом, перед її роботою дверцята слід відкрити, інакше всередині накопичаться тепло і волога, що шкідливо для неї самої і меблів. Закривати кавоварку можна тільки після того, як вона охолоне.

Підключення до водопроводу

Почну з того, що підключення води зазвичай є комерційним моделям або вбудовуваних побутовим пристроям, що актуально для нашого випадку. Якщо апарат буде працювати на стаціонарному надходженні води, машина підключається тільки до холодного водопостачання. Необхідно перевірити жорсткість води і поставити фільтр.
Про водопідготовки для кавомашини

У комплект більшості пристроїв не входять всі необхідні аксесуари для самостійного наповнення бака водою. Щоб робота приладу стала практично автономної, необхідно придбати спеціальний набір. По суті, це система трубок і фітингів. Вони акуратно підводяться від раковини до приладу.

Раджу звернути увагу на ті набори, де є спеціальні клапани, які регулюють відключення і включення подачі води. Плюс, не варто нехтувати установкою додаткового крана. Його можна відключати під час тривалої відсутності, що більш зручно.

Краще не економити на вартості набору. Всі матеріали повинні бути підібрані на совість. Тільки якісна фурнітура допоможе уникнути маси ризиків і проблем. У цьому плані досить розкручена і надійна система Aqualey.

Додаткові рекомендації:

 • після монтажу залиште доступним водяний запірний вентиль;
 • не зайвим буде попередньо перевірити цілісність шланга для води і його захисної оболонки. Тут не повинно бути надламів або пошкоджень.

Точка підключення водопроводу повинна розташовуватися не далі одного метра від місця розміщення вбудованої кавомашини.

В цілому, загальний алгоритм підключення реалізується в такий спосіб:

 • до кульового крану підводиться гнучкий армований шланг з внутрішнім різьбленням;
 • слід знайти зручне місце для розміщення фільтра або установки для пом’якшення води;
 • після фільтрів підключають кавоварку.

Увага на захист від протікання

Зазначу, що практично всі вбудовані моделі оснащені вбудованою системою водяний захисту від протікання.

Але, це працює лише в наступних випадках:

 • монтаж виконаний у відповідності з усіма правилами та рекомендаціями виробника;
 • якщо в пристрої виявляються ушкодження, своєчасно проводиться ремонт;
 • якщо при тривалій відсутності ви не забуваєте перекривати кран.

Підключення до розетки

Після того, як прилад подружиться з водопроводом, реалізується підключення до електромережі. Кофемашина вимагає заземлення (для цього беруть жовто-зелений провід землі) і автоматичного вимкнення. Підключення може бути трифазним або однофазним, повинна бути централізована електромережу.

Для початку важливо порівняти параметри вашої електромережі, з параметрами, які вказані на табличці кавомашини. Напруга, частота, запобіжники повинні відповідати. Це дозволить уникнути пошкоджень. Добре, якщо проводку перевірить фахівець-електрик.
Проблеми електроживлення кавоварок

Виробники не рекомендують використовувати багатомісні розетки, подовжувачі. І в цьому є резон — це загрожує небезпекою загоряння. Зате установкою стабілізатора краще не нехтувати. Він пом’якшить перепади мережі.

Всі вимикачі та електричні з’єднання повинні перебувати на відстані від пари і води, повинна бути передбачена ретельна ізоляція.

Перед підведенням проводів слід перевірити положення перемикача приладу, — він повинен знаходитися на позиції «0». Автомати на щитку повинні бути вимкнені. Всі вимикачі включаються тільки після того, як підведені всі комунікації. Слід дочекатися повного нагріву пристрою і зварити пару чашок кави для тестової перевірки.

В цілому, підключення до мережі реалізується так:

 • знімаємо весь захисний поліетилен і плівки;
 • вставляємо маленький штекер в роз’єм на задній панелі пристрою;
 • вилку вставляємо в розетку мережі — можливо, через стабілізатор.

Що слід врахувати

При установці кавомашини на занадто великій висоті, вам буде важко наповнювати резервуари для води і кави. Завантаження відбувається зверху, так що доведеться підставляти стілець. Не робіть таких помилок і закладайте висоту не більше 950-1000 мм.

Вибираючи вбудовану модель, слід розуміти, що вона більш доречна в просторій кухні. У скромному приміщенні такий модуль буде займати досить багато місця в порівнянні з окремостоячим пристроєм.

Вартість вбудованої техніки завжди вище, ніж у окремо стоячих. По суті, ви платите тільки за можливість інтеграції моделі в меблевий профіль, а не за унікальні функціональні характеристики. Вибір можна сміливо долучити до іншої побутової техніки, яка буде стояти на кухні.

висновки

Вбудована техніка давно зайняла свою окрему нішу. Це популярний варіант для будинку, що дає хороші можливості по організації робочого простору на кухні і правильного, вивіреного інтер’єру. При виборі раджу не переплачувати за бренд, тому що внутрішня начинка вбудованих кавоварок від Сіменс-мієліт-Нефф-Бош практично ідентична, тоді як останні можна купити на пару тисяч дешевше. Додаткові витрати доречні при наявності додаткових функцій, але подумайте, чи так вони вам потрібні на практиці.

Ссылка на основную публикацию