Тонка настройка 7 чакр — енергетики тіла свідомості

Енергія є основою нашого життя, без якої неможливе існування. Навколо нас знаходиться різна енергія — сонячна, зоряна, енергія рослинного світу, водна і повітряна стихії.

Людина черпає енергію з навколишнього простору, зберігаючи її в чакри. У цій статті розглянемо тему: тонка настройка 7 чакр — енергетики тіла свідомості. Розберемо принцип функціонування чакр, метод активації і наповнення за допомогою медитативної техніки.

Чакрова система людини

Щоб зрозуміти, з чим ми будемо мати справу, потрібно розібратися в будові енергетичних тіл людини. Струнку енергетичну систему можна знайти в ведичному вченні — там детально описано будову енергетичних тел людини, основні і другорядні енергетичні канали і чакри.

Прийнято вважати, що основних чакр в енергетичному тілі сім, проте, їх набагато більше. Тема сьогоднішньої статті — настройка семи основних чакр людини. Чакри в перекладі з санскриту позначають «вихори, завихрення». Вони невидимі звичайним зором, так як являють собою енергетичне утворення.

Саме в них накопичується отримана з навколишнього простору енергія, тобто, чакри є акумуляторами енергії. Якщо чакри працюють добре, людина здоровий і повний сил. Якщо якась чакра «вийшла з ладу» (заблокувалася), людина починає хворіти. Хвороба з’являється саме в тому органі, за який відповідає певна чакра.

Крім хвороби, у людини з’являються і інші проблеми — в плані реалізації себе в суспільстві, в спілкуванні з людьми, матеріальної та особистої сфері. Благополуччя (матеріальне і духовне) людини повністю залежить від гармонійного стану чакрова стовпа.

Як свідомість впливає на енергетику? Точно так же, як мозок дає імпульси до дії органів почуттів і тіла. Свідомість визначає стан нашої енергетики, повністю контролює її. Думка визначає, чи будемо ми щасливі і здорові, чи не будемо. Схему управління свідомістю нашого тіла можна визначити так:

свідомість — енергетика — тіло

Ми звикли думати, що наше фізичне тіло є основним визначальним фактором у житті. Однак це не вірно: саме свідомість формує енергетичне поле, яке впливає на наше фізичне тіло. Змінивши свідомість і енергетику, можна домогтися змін і в фізичному тілі. Офіційна медицина пропонує наповнювати фізичне тіло харчовими добавками, щоб воно було міцним і здоровим. Ведична практика пропонує інший шлях — зміна свідомості для зміни стану фізичного тіла.

За що відповідають чакри

Розглянемо, за що відповідає кожна з семи основних чакр в енергетичному тілі людини.

Назва чакр і колірне відповідність:

 • муладхара — червоний колір;
 • свадхістана — помаранчевий колір;
 • маніпура — жовтий колір;
 • анахата — зелений колір;
 • вішудха — блакитний колір;
 • аджна — синій (індиго);
 • сахасрара — бузковий колір.

Муладхара

Маладхара є кореневої чакрою, що відкриває чакрова стовп. Розташована вона біля основи хребта і іноді називається копчиковой чакрой. Від її роботи залежить здоров’я кісткової системи, функціональність нирок і товстого кишечника, зуби, хребет. Проблема в чакри виражається і в психологічному аспекті — людину мучать страхи, невпевненість у власних силах, відірваність від земних проблем, недолік фізичної енергії, зайва вага.

Муладхара є своєрідним насосом, закачувати енергію з ефірного тіла. При правильній роботі чакри людина відчуває радість від життя, він наповнений матеріальними благами, повністю здоровий і задоволений собою. При збої в чакри виходить зворотна картина.

Свадхістана

Ця чакра розташована в центрі живота нижче пупка. У сфері її відповідальності знаходиться репродуктивна функція організму, сексуальність, задоволення від тактильних та інших контактів, натхнення і екстаз. На фізіологічному рівні чакра відповідає за обмін рідинних середовищ організму, статеві органи, селезінку і печінку.

Блокування чакри призводить до зайвої сором’язливості, комплексам в спілкуванні з протилежною статтю, генітальним захворювань і навіть запорів. Функціональність свадхістани багато в чому залежить від роботи кореневої чакри, і при її блокування теж виходить з ладу.

Манипура

Це вольовий центр енергетики людини, що відповідає за здатність домагатися поставленої мети. Розташований він в області сонячного сплетіння. Від діяльності маніпури залежить розподіл життєвої енергії (прани). На фізіологічному рівні маніпура відповідає за тонкий кишечник, селезінку, шлунок. На психічному рівні — за контроль над емоціями, протидія чужої волі і управління людьми. Збій в маніпури призводить до занепаду сил, депресії, порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Анахата

Це серцевий центр, який відповідає за єднання з навколишнім середовищем. Відкрита анахата наповнює людини милосердям, гармонією, любов’ю до всього світу. Блок в чакри призводить до серцево-судинних захворювань, недуг дихальної системи, ненависті, агресії і жорстокості.

вішудха

Горлівка чакра відповідає за комунікації і реалізацію людини як соціальної одиниці. Це успіх в кар’єрі, розвинена інтуїція, творчі здібності. Блок в вішудсі призводить до захворювання щитовидної залози, шкірним недугам, застуд, болів в шийної області. Людина страждає низькою або завищеною самооцінкою, не може гармонійно співіснувати з оточуючими людьми.

аджна

Цей енергетичний центр розташований в центрі чола, його ще називають третім оком. Аджна відповідає за надздібності — інтуїцію, ясновидіння, телепатію. Блокування Аджна призводить до божевілля, шизофренії та інші недуги нервової системи, а так само до втрати зору і слуху. На психологічному рівні чакра призводить до втрати здатності до реалізації цілей, відсутності мотивації і повної дезорганізації.

сахасрара

Цей центр відповідає за зв’язок з вищим розумом, космічними силами і духовним світом. Розташована чакра над верхівкою голови. Блокування призводить до різних нервових розладів, невдач в житті, «мученицького вінця». Людина змушена постійно боротися за місце під сонцем, відчуває себе покинутим і непотрібним.

Налаштування чакр

Тонка настройка 7 чакр — це чищені, гармонізація з допомогою медитації. Успіх в практиці буде залежати від наступних компонентів:

 1. візуалізація світла;
 2. звукова настройка;
 3. ментальний настрій.

Увімкніть відеоролик із записом практики. Дивіться на мандали, що символізують чакри, і вимовляєте мантри:

 1. для муладхари — Лам;
 2. для свадхістани — Вам;
 3. для маніпури — Рам;
 4. для анахати — Йам;
 5. для вішудхи — Хам;
 6. для Аджна — Ом;
 7. для сахасрари — Ом.

Уявна настройка для кожної чакри:

 1. я щасливий;
 2. я впевнений у власних силах;
 3. я — джерело миру і добра;
 4. я люблю все суще;
 5. я вільний у самовираженні;
 6. я відкритий для пізнання істини;
 7. в мені дух божий.

Можете сісти в позу полулотоса з прямим хребтом і медитувати на чакри, можете зручно розташуватися на підстилці лежачи. Слухайте запис, візуалізують колір чакри і співайте мантру певної чакри.

Можна застосувати і простий спосіб налаштування — просто слухати мелодію в запису. Однак перший метод роботи з чакрами більш дієвий. Можна працювати і з камінням, відповідними кожної чакри. Для цього необхідно лягти на спину і попросити когось із домашніх покласти камені на чакри, або самостійно класти камені на чакру при опрацюванні (по одному).

Ссылка на основную публикацию