Токсикоз на ранніх термінах вагітності

Токсикозом (гестозом) називається патологічний стан, яке притаманне вагітним. Воно характеризується інтоксикацією шкідливими речовинами, які виробляються в крові матері на момент внутрішньоутробного розвитку плода. Розвиток токсикозу зумовлює появу безлічі симптомів, більшість з яких є постійними: важка дисфункція центральної нервової системи, серцево-судинні захворювання і порушення метаболізму. У 70% випадків ці прояви припиняються тільки після народження дитини.

Причини виникнення

Токсикоз визнаний одним з найбільш неприємних відчуттів вагітності. Він спостерігається в першому триместрі вагітності — тобто протягом 12 тижнів з моменту запліднення яйцеклітини. Погане самопочуття робить нестерпним навіть думка про їжу.

Важко з упевненістю стверджувати, чому вагітність ускладнюється цим ранковим нездужанням — це не під силу навіть медикам. Проте, існує кілька наукових гіпотез.

 1. Нервово-рефлекторна теорія.

Акушери вважають, що зміни в організмі, які призводять до утворення великої кількості токсину, за великим рахунком відбуваються через перебудову нервової системи. У тому числі і хімічних реакцій головного мозок — він направляє свою діяльність на те, щоб захистити жінку від потенційної небезпеки. Саме тому вона стає дуже чутливою до найменших подразників. Як результат цього — виникає токсикоз. У деяких випадках ранкова нудота виникає від психоемоційного стану жінки. Нездужання є результатом певного самогіпнозу. Вагітна знає, що нудота і блювота — звичайне явище при її стані, і отримує його.

 1. Неправильне чергування праці і відпочинку; недостатній сон, перевтома.
 2. Порушення режиму харчування, його незбалансованість або повна відсутність.
 3. Наявність шкідливих звичок.

прояви токсикозу

Жінка може озвучувати скарги на загальну слабкість, сонливість, дратівливість, депресію, поганий стан здоров’я, підвищене слиновиділення, втрату апетиту, зміна смаку. Крім того, виникають і такі патологічні прояви:

 • Блювота протягом всього дня.
 • Анорексія різної форми (в залежності від частоти позивів і обсягу блювотних мас).
 • Сухість епітелію.
 • Жага.
 • Жовта шкіра.
 • Зниження артеріального тиску.
 • Зниження частоти серцевих скорочень.
 • Підвищення температури тіла.
 • Непритомність.
 • Відсутність сечі, незважаючи на вживання рідини в колишньому режимі.

У рідкісних випадках ранній токсикоз супроводжується дерматитом (ураженням шкірного покриву), астмою вагітних (через зміни реактивної здатності бронхів), остеомаляцією (розм’якшенням кісток), тетанією (спазмами м’язів).

Ссылка на основную публикацию