Тюльпани: посадка і догляд у відкритому грунті і в теплиці

Тюльпани — одні з багатьох квітів, які дуже улюблені в народі. Це вісники наближення теплого літа. Їх поява в продажу завжди пов’язане з хорошим настроєм, одним з найдобріших свят — Днем 8 Березня. Сьогодні ми поговоримо про те, як вирощувати тюльпани, в чому полягає посадка і догляд у відкритому грунті, в теплиці. Ці квіти легко піддаються тій, що вигнала. Їх цвітіння можна спланувати, а, значить, до весняного свята можна отримати красиві свіжі букети.

Вирощування тюльпанів на власній ділянці і продаж їх у весняні місяці — це бізнес, який практично не вимагає вкладень. Вивчивши агротехніку, можна домогтися того, що на вашій ділянці з’являться рідкісні і красиві сорти цих квітів. На ринку зараз затребувані саме такі екземпляри. Вони приваблюють покупців своєю незвичністю.

З чого почати вирощування тюльпанів?

Вирощування тюльпанів можна організувати на дачі, в селі, в приватному будинку, якщо дозволяє ділянку землі. Щоб отримати весняні квіти, догляд за ними починають ще в вересні попереднього року. Саме в цей час відбувається посадка цибулин в землю. Літня спека повинна закінчитися, а температура ґрунту опуститися до 9 градусів. Ділянка на дачі під тюльпани готують з розрахунком, що родючий шар повинен бути не менше 30 см. Грунт повинна бути пухкої, добре вбирати воду. Готують її ще з весни. Вносити в землю можна тільки перепрілий гній. Тюльпани добре реагують на додавання будь-яких органічних добрив. Підживлення мінеральними добривами починають навесні, коли над землею з’являються перші паростки. Подальший догляд за рослинами на дачі полягає в боротьбі з хворобами і шкідниками.

Це найпростіший і з незначними витратами спосіб, як можна вирощувати тюльпани на дачі. Але він і доходу принесе не так багато. Вигідніше вирощувати тюльпани в теплиці. Догляд за ними там особливий. Щоб квіти розпустилися до святкового дня 8 Березня, потрібно дотримуватися певну технологію. Називаю її — «вигонка».

Вигонка квітів в теплиці

Для початку, потрібно правильно підготувати посадковий матеріал. Його можна відібрати від рослин, вирощених в звичайних умовах на дачі. Такі цибулини потрібно починати формувати на другий-третій день після розпускання. Головки обламують. Це дає можливість цибулин зберегти в собі більше корисних речовин. Зверніть увагу, що зривати бутони не можна. Потрібно дочекатися саме моменту цвітіння. Грунт для майбутнього посадкового матеріалу повинна бути збагачена кальцієм, магнієм і азотом.

Кінець червня — початок липня, саме час викопувати цибулини із землі на дачі. На цьому етапі починається підготовка і догляд за ними. Для вигонки відбираються найкрупніші екземпляри округлої форми. Ідеальний розмір — це 3,5 см. Якщо вирощування планується в приміщенні з штучним освітленням, то підійдуть цибулини від 4 см. Посадка завжди проводиться без лушпиння. Це дає можливість поживним речовинам краще проникати в рослину. Крім цього, на очищеному тільце завжди можна помітити сліди хвороби і пошкоджень.

Після збору посадкового матеріалу його доведеться деякий час зберігати на дачі. Робити це потрібно теж правильно і догляд за рослинами на цій стадії необхідний. У період спокою в цибулині накопичуються активні речовини, формується майбутнє рослина. Під час цього важливо створити правильний температурний режим. У ящики цибулини укладають двома рядами і їх поміщають в приміщення зі зниженою температурою. Такий вплив гарантує дружне проростання квітів. Температурний режим дотримуються в межах 17-20 градусів. За інших умов розвиток тюльпанів сповільнюється.

Посадка в теплиці починається тільки після обробки розчином марганцівки або гарячою водою. Якщо посадити рослини в серпні-вересні, то квіти можна отримати вже до Новорічних свят. Вигонка тюльпанів в теплиці на продаж до 8 березня починається в жовтні.

Для облаштування грядок підійдуть ящики, горщики та інші ємності, в які можна насипати грунт. Кожен сезон завантажується свіжа субстанція. Грунт можна удобрювати гноєм, а ось тирса, пісок, перліт, торф — ці компоненти додадуть їй легкість і водопроникність. Шар землі в ящику повинен бути не менше 10 см. Посадка робиться на глибину 4 см, відстань між цибулинами — 1,5 см. Подальший догляд полягає в рясному поливі в темному прохолодному приміщенні.

Час утримання рослин в таких умовах залежить від кінцевої мети, до якої дати квіти повинні розпуститися. Ще повинен враховуватися сорт рослини. В середньому цей термін становить 16-22 тижні. Про готовність рослин перейти до наступного етапу говорить наявність паростка, що не менше 5 см.

Найважливіше в тому, щоб налагодити вирощування тюльпанів в теплиці вміти правильно розрахувати час висадки на продаж. Щоб зрізати тюльпани 7 березня, закласти цибулини потрібно 26 жовтня. Розрахунок простий — від кінцевої дати віднімається 21 день на зростання і цвітіння, 16 тижнів на утримання в прохолодному приміщенні.

Щоб квіти дійшли до покупця в свіжому вигляді, є певні секрети зрізання квітів. Під час зберігання їм також потрібно буде організувати належний догляд. Зрізають квіти на стадії, коли бутон тільки трохи забарвлений. Занурюють їх у холодну воду. Температура її не повинна перевищувати 4 градусів. Можна помістити майбутні букети в холодильник, але там повинна бути температура не вище 1 градуса. Складають квіти в картонні або пластикові ящики.

Цибулини після вигонки можна посадити на майбутній рік у відкритий грунт. Вони зможуть прикрашати ваш сад весь сезон. Для повторного вирощування в теплиці їх зазвичай не використовують. Посадка проводиться тільки свіжим сильним матеріалом.

Скільки можна заробити?

На завершення хочеться привести трохи цифр. Витрати на догляд, облаштування в теплиці і закупівлю цибулин відносно невеликі. На одну квітку товарного виду припадає близько 20 рублів. Перед святами 8 Марта на оптовому ринку ці квіти купують по 40 рублів. Кінцевого покупця їх продають не менше, ніж 70 рублів за один бутон.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Організувати продаж в роздріб підприємець може самостійно. У передсвяткові дні торговельні місця на квіткових ринках значно розширюються. Такий шлях буде набагато вигідніше, ніж реалізація врожаю перекупникам-оптовикам.

Ссылка на основную публикацию