Тягне поперек після овуляції (болить): що робити?

Чому довгий час тягне поперек після овуляції? У жіночому організмі постійно відбуваються певні процеси. В середині циклу, наприклад, настає овуляція. У цей період жінка може відчувати різні дискомфортні відчуття. Коли в перші дні менструації представницю прекрасної статі турбують болі внизу живота або в попереку, це не повинно викликати занепокоєння, а ось неприємне відчуття в середині циклу може говорити про що розвивається патології.

Стандартні симптоми при овуляції:

  1. У жінки виникають неприємні і навіть болючі відчуття в тому яєчнику, де в цьому циклі формується жовте тіло.
  2. Груди збільшується і стає хворобливою, з піхви виділяється слиз, яка за кольором і консистенції нагадує яєчний білок.
  3. У багатьох болить поперек, може спостерігатися головний біль, з’являється сонливість.

1 Про що говорять тривалі болі?

Зазвичай, якщо запліднення не настав, такі симптоми тривають день-два і проходять, але якщо болі тривають і далі, а їх характер стає інтенсивніше, то краще проконсультуватися з лікарем. Можливо відбулося запліднення, і ці болі сигналізують про зачаття.

Якщо болить поперек після овуляції — це овуляторний синдром, з ним стикаються не всі представниці прекрасної статі. Він може бути наслідком пологів або якихось гінекологічних захворювань, перенесених раніше.

Якщо неприємні відчуття мають тривалий характер, болить поперек, тягне нижню частину живота, то, може бути, це інфекція статевих або сечових шляхів або якісь захворювання в черевній порожнині, наприклад коліт, розрив кісти, апендицит, цистит або інші запальні процеси. Такі патології потребують лікування, причому в дуже терміновому. Якщо апендицит або кістозне освіту лопне, то це може стати причиною перитоніту, який загрожує летальним результатом. В цьому випадку у жінки піднімається температура, болі стають гострими, з’являється нудота і блювота.

На прийомі у лікаря слід чітко розповісти, скільки тривають больові відчуття, де вони локалізуються, який їхній характер (що тягне або гострий), чи не підніметься при цьому температура, як часто турбують такі симптоми і т. Д.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Причини виникнення і лікування болючою овуляції
  • Яка базальна температура після овуляції і ознаки запліднення
  • Проблеми з гінекології: чому не виходить завагітніти в овуляцію?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Методика лікування

Якщо болі пов’язані з природними процесами в організмі, то в принципі вони вважаються нормою і ніякого лікування не вимагають. Невеликий дискомфорт в поперековому відділі або внизу живота навряд чи говорить про серйозні проблеми зі здоров’ям, але все одно виключати таку можливість не слід. Лікар може виявити ендометріоз, запальні процеси в малому тазі, сальпінгіт, кісту яєчників і інші захворювання, при яких буде боліти поперек.

Ендометріоз — захворювання досить серйозне. При даній патології шар, який вистилає матку, розростається настільки сильно, що переходить на інші органи. Наприклад, він може покривати яєчники або кишечник. Такий процес лікують хірургічним шляхом або ж консервативно, в залежності від ступеня захворювання.

Біль в попереку і внизу живота може виникати при позаматкової вагітності. Подібне явище спостерігається в тому випадку, якщо плодове яйце потрапляє не в матку, а в будь-яке місце в черевній порожнині, наприклад, в фаллопієву трубу і т. П. Таку вагітність треба терміново переривати, інакше вона може розірвати орган, який не пристосований для росту плода. В цьому випадку жінку мучать сильні різкі болі, які можуть віддавати в поперек, з’являються спазми і кров’янисті виділення. Дана ситуація вимагає термінового медичного втручання.

3 Як зняти больовий синдром?

Якщо затяжні болі при або після овуляції є симптомами внутрішніх захворювань, то необхідно обов’язково пройди діагностичне обстеження, проконсультуватися з лікарем і почати лікування. Воно може бути як консервативним, так і хірургічним. У першому випадку лікар призначає протизапальні або гормональні препарати, при інфекціях будуть виписані антибіотики. Рекомендується операбельний втручання при позаматкової вагітності, кістозних процесах в яєчнику і ендометріоз.

Якщо овуляторних болю не є симптомом якогось захворювання або ускладненого стану, то знімати їх можна самостійно, наприклад, приклавши тепло на низ живота або до попереку. Крім того, дозволяється використовувати пляшку з теплою (але не гарячої) водою. Тривалість такої процедури не повинна перевищувати 5-7 хвилин. Тепло зніме спазми, і болі пройдуть. Можна випити ліки, наприклад Но-шпу або будь-яке інше, що усуває спазмолитические болю. Пити аспіріносодержащіх медикаменти не рекомендується.

Багатьом жінкам добре знімає больові відчуття в поперековому відділі легкий масаж. Рухи повинні бути несильними, виконуватися за годинниковою стрілкою. Зручно робити таку процедуру тенісними м’ячиками. Для цього треба покласти в мішечок з тканини 2 вироби, лягти на спину, підкласти мішечок під поперек і «покататися» на них даною галуззю.

Ссылка на основную публикацию