Тягне низ живота, затримка місячних до 10 днів, тест негативний

Багато жінок стикалися з такою ситуацією, коли тягне низ живота, затримка місячних, тест негативний. Причин такого стану може бути кілька. Однак якщо менструація затримується 5 днів і більше, то з’являється привід сходити на консультацію до свого гінеколога.

Коли до порушення менструального циклу приєднується ще і біль внизу живота, що оперізують болі навколо спини та попереку, а також запаморочення, нудота і позиви до блювоти, відправлятися в консультацію варто негайно.

У представниць слабкої статі дуже складний організм. Жінки відчувають будь-які зміни в своєму тілі на рівні підсвідомості. Так і з менструальним циклом. Можна не дивитися в календар, але знати точну дату початку критичних днів. У разі коли тест на вагітність негативний, але менструації так і немає, будь-яка жінка перебуває в сум’ятті: що ж це означає?

1 Менструальний цикл

Будь-яка жінка дітородного віку має раз на місяць менструальні кровотечі, характер і тривалість яких у всіх строго індивідуальні. Як правило, цикл складає від 26 до 35 днів. Перший день є початком місячних.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини відсутності менструації
 • Причини чорних виділень при менструації
 • Чи йде менструація при позаматкової вагітності і ознаки патології
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

При нормальному перебігу менструацій проміжок їх буде циклічним і регулярним.

Затримка другий день і більше можна вважати відсутністю менструальних кровотеч. У разі коли проміжок виходить за нормальні рамки, жінка повинна звернутися до лікаря для з’ясування причини.

Від того, який цикл місячних і наскільки він злагоджений, буде залежати можливість жінки зачати, виносити і народити здорового малюка.

Якщо спостерігається первинна затримка місячних, тягне живіт, це ще не час для паніки. Такий стан може бути цілком нормальним.

Якщо ж нерегулярність кровотеч повторюється час від часу або щомісяця, то причину виявити просто необхідно.

2 Патологічні процеси

Цілком нормально, що перше, про що думає жінка при затримці, — це вагітність. Якщо присутній затримка 2 дні, це не говорить ні про настання вагітності, ні про її відсутності. Тест може ще нічого не показати. Тому прояснити ситуацію допоможе візит до гінеколога і здача аналізів.

Якщо тест для визначення зачаття показав негативний результат, то «пошуки» причини затримки припиняти зарано. Сьогодні тести на вагітність стали більш якісними і чутливими для визначення ХГЧ в сечі жінки. Тобто можна дізнатися результат в перший день затримки менструації. Однак покладатися на підсумок аптечного тесту на всі 100% не варто, помилка можлива. З абсолютною точністю виявити або виключити який настав зачаття може тільки діагностика УЗД і аналіз крові на ХГЧ.

Якщо затримка 6 днів, тягне низ живота, тест негативний, а аналіз на гормон ХГЧ позитивний, зростає ризик наявності позаматкової вагітності.

Вагітність поза маткою — це патологія, при якій плодове яйце імплантується не в маткової порожнини (шар епітелію), а на шляху до неї: в яєчниках, черевній порожнині, маткових трубах.

Патологія позаматкової вагітності має симптоми, які дуже нагадують передменструальні:

 • потягування внизу живота;
 • легке подташнивание;
 • нездужання і загальна слабкість;
 • паморочиться голова.

Ці ознаки мають місце з 3 або 4 дня відсутності менструації за графіком. Тому тест негативний, низ живота ниє, а місячні не наступають. Суцільний безлад для панянок.

Тому гінекологи не рекомендують покладатися на показник тесту з аптеки, яким би сучасним і дорогим він не був. У разі позаматкової вагітності тест негативний, так як рівень ХГЧ не в достатній кількості. Тільки аналіз крові на цей гормон в медичній лабораторії може допомогти діагностувати зачаття.

Позаматкова вагітність може мати свої ознаки, навіть якщо затримка 6 днів, хоча вони, як правило, ті ж самі:

 1. Відчуття нудоти і запаморочення.
 2. Тягне і оперізуючий біль внизу очеревини і в області попереку.
 3. Коричневі виділення, що мажуть характеру на 3 або 4 днів затримки, які нічим не схожі на звичні місячні.

Якщо є один або декількох таких симптомів, то це привід оперативно навідатися до лікаря.

Лікарями визначена залежність між відсутністю менструації і настанням вагітності. Розуміння зв’язку з цим допоможе кожній жінці визначити, коли ж здійснити візит до свого гінеколога.

Отже, відсутність місячних:

 • від 3 до 5 днів говорить про те, що кровотечі можуть ще настати;
 • затримка 6 днів — 10 днів говорить про необхідність проведення тесту на вагітність або аналізу крові на гормон ХГЧ (якщо результат негативний, то можна його переробити через 5 або 7 днів);
 • від 2 до 3 тижнів, говорить про те, що необхідно зробити повтор всіх аналізів (якщо результати все ті ж, то через місяць картина стане ясніше через затримку);
 • від 4 тижнів до 1,5 місяця говорить про те, що у жінки явна аменорея або ж серйозне і вже осложнившееся гінекологічне захворювання.

В останньому випадку, тобто якщо з першого дня передбачуваних місячних пройшла не один тиждень, наявність вагітності — це вже рідкість. Швидше за все, мова йде про хронічну стадії патології. Ось чому важливо відразу, навіть при мінімальній затримці, проводити тест на вагітність. Це дозволить виявити її на ранніх термінах і зберегти здоров’я мамі і плоду.

Якщо ж аптечний і лабораторний тести дали позитивний результат, то негайно вирушайте до гінеколога. Необхідно виключити позаматкову вагітність і провести всебічне обстеження.

Якщо тест позитивний і аналіз на ХГЧ і УЗД підтвердили наявність вагітності в матці, але через деякий час жінка виявила мазанину або темні виділення, важливо виключити загрозу переривання або викидень. Слід викликати швидку.

Самі ж лікарі говорять про можливу вагітність через 2 або 3 тижні після запліднення, тобто якщо затримка становить приблизно 6 днів. Якщо вона небажана, то на таких термінах її самостійне переривання (екстрена контрацепція або «бабусині рецепти») може сильно нашкодити організму і навіть викликати подальші проблеми із зачаттям і безпліддя.

3 Статевий контакт

Перший статевий акт несе в собі високі шанси на настання вагітності. Так, якщо затримка після першого сексу становить 6 днів і більше, є привід купити аптечний тест і випробувати його.

Якщо статеві зносини сталося вперше, то затримка може бути наслідком стресу або хвилювання. Якщо секс стався в період статевого дозрівання, то відсутність менструації може означати неповне формування циклу. Вагітності може і не бути, а місячні можуть не прийти зважаючи на нестабільну концентрації статевих гормонів в цьому віці.

Затримка менструального циклу є нормальним явищем в період грудного вигодовування. Жінка може жити без циклу до року і більше. Тобто лактація в даному випадку замінює критичні дні. Це закон природи. Після відлучення дитини від грудей, гормони поступово починають вироблятися в належній кількості (естроген замість пролактину) і менструальний цикл нормалізується.

Грудне вигодовування не може захистити на 100% від вагітності, а тому варто підібрати підходящий метод контрацепції (бар’єрний, оральні контрацептиви для годуючих мам). Зачаття через деякі місяці після народження малюка буде сильним стресом і виснаженням для жіночого організму.

4 Тягне живіт як ознаки ПМС

Якщо затримка менструації невелика і супроводжується лише відсутністю кровотечі, без інших ознак, то можна не хвилюватися — це допустиме явище.

На її відсутність можуть впливати перенесені захворювання, стреси і депресія, надмірні фізичні навантаження, акліматизація, голодування або, навпаки, посилене харчування (зміна ваги).

Тимчасове нестійке поведінку циклу може бути наслідком недавнього аборту або скасування оральної контрацепції.

Крім того, на регулярність циклу може впливати проведена кольпоскопія або серйозне гінекологічне захворювання.

Якщо присутні описані вище ситуації при затримці місячних, тягне живіт, це є явною ознакою наближення менструації.

5 Можливі захворювання

Найчастішими причинами виступають:

 • запальні процеси в яєчниках (ці органи — частина ендокринної та репродуктивної систем жіночого організму);
 • порушення роботи залоз внутрішньої секреції, які мають пряме відношення до репродуктивної функції (це призводить до тимчасової або постійної дисфункції яєчників);
 • полікістозних стан (цикл порушується, нелечение призводить до повного безпліддя);
 • онкологічні захворювання статевих органів є причиною порушення менструального циклу.

Однак не завжди відсутність місячних означає проблему з органами репродуктивної системи жінки. Будь-яке переживання, стрес або зміна звичного способу життя може прямо вплинути на регулярність циклу.

6 Болі внизу живота і в попереку

Ниючі і тягнуть болі в області живота, попереку часто є симптомами запального процесу в органах малого таза. Це і служить «відстрочкою» менструації.

Кровотечі можуть затримуватися в випадках:

 • запальних процесів в яєчниках і матковій трубі;
 • запалень придатків;
 • аднексита, який приховано і швидко приймає хронічний характер перебігу;
 • запальних процесів в порожнині матки, наприклад ендометриту (дається взнаки сильним болем внизу живота);
 • вагинита, захворювань піхви (больові відчуття нагадують різі з пульсацією, віддають у поперек);
 • виявлення апоплексії придатків;
 • міоми і кістозних утворень в яєчниках.

Таким чином, поява або загострення будь-якого гінекологічного захворювання не проходить непомітно для циклічності менструацій.

Зараження хворобами, що передаються статевим шляхом: гонорея, кандидоз та інші, може спровокувати болі внизу живота і попереку.

7 Особливості жіночого організму

Описані вище причини відсутності менструації і болю внизу живота можна доповнити ще деякими:

 1. Тривалий курс прийому антибіотиків.
 2. Гістероскопія, колоноскопія або лікування ерозії шийки матки.
 3. Вишкрібання або ускладнення після переривання вагітності (як природного, так і вимушеного).
 4. Звикання організму до нового оральні контрацептиви або його скасування.
 5. Прийом екстреної контрацепції.
 6. Менопауза (жінки 45 або 50-річного віку з рідкісними і мізерними менструаціями і низьким шансом завагітніти).

Будь-які хронічні захворювання можуть провокувати некоректне протягом менструального циклу. Тому його відсутність — сигнал організму про будь-які зміни. Краще їх не ігнорувати, а негайно провести обстеження, щоб виключити будь-яке серйозне і отримати належне лікування.

Жіночий організм, як правило, злагоджено працює. Але відсутність або нерегулярний характер циклу укупі з болями внизу черевної порожнини і попереку — ознаки порушення балансу ендокринної системи. Посилення скорочення самої матки — ознака цього процесу.

Жінка повинна вміти слухати і розуміти, про що говорить їй організм. Своєчасно проведений огляд і діагностика дозволять зберегти здоров’я і без наслідків усунути будь-яку патологію.

Відсутність менструальних виділень є результатом різних явищ в жіночому організмі. Не можна стверджувати, що завжди це небезпечно для здоров’я. Іноді це норма. Однак звернення до лікаря — це вірне рішення проблеми і спокій самої жінки.

Ссылка на основную публикацию