Тягне низ живота і коричневі виділення в середині циклу, після місячних, при вагітності

Коли тягне низ живота і коричневі виділення з’явилися, необхідна консультація фахівця. Коричневі виділення у жінок виникають в силу різних причин. Подібні симптоми можуть і не бути ознаками якого-небудь захворювання.

1 Причини, які не відносяться до захворювань

Найбільш поширеною причиною коричневих виділень є розлад менструального циклу, пов’язане зі зменшенням менструальної крововтрати (гіпоменорея). У період статевого дозрівання у дівчаток мізерні коричневі виділення є симптомами настання менструації. Відбувається це внаслідок того, що статева система ще не зовсім дозріла і концентрація гормонів в крові недостатньо висока. У жінок вони пов’язані з природними віковими змінами в організмі, що відбуваються через згасання гормональної функції яєчників. Даний стан може супроводжувати тягне біль внизу живота.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Причини виникнення і лікування болючою овуляції
  • Яка базальна температура після овуляції і ознаки запліднення
  • Проблеми з гінекології: чому не виходить завагітніти в овуляцію?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Коричневі виділення і болі перед початком місячних для жінок є звичними, зазвичай вони не викликають особливого занепокоєння. Безпечні такі виділення і при прийомі оральних гормональних контрацептивів. Не варто панікувати, якщо даний симптом виник в результаті зміни клімату, перенесеного стресу, різкої втрати ваги, фізичної перевтоми. Іноді поява незначних темних виділень в середині циклу пов’язано з процесом овуляції через розриву фолікула, що теж є нормою.

Причиною коричневих виділень можуть бути отримані при інтимній близькості мікропошкодження слизової через недостатнє виділення мастила. Тягнути низ живота може після перших сексуальних контактів. Такі болі також супроводжуються темними кривавими виділеннями.

Якщо подібні виділення спостерігаються у жінки тривалий час і супроводжуються болем, слід негайно звернутися до медустанови. Нерідко їх присутність вказує на гінекологічні захворювання, які потребують детального діагностики та ефективного, своєчасного лікування.

2 Небезпечний симптом

У гінекологічній практиці патологічні виділення у жінок зустрічаються досить часто. Вони свідчать про тих чи інших захворюваннях жіночої статевої сфери.

Коричневі виділення і болі внизу живота можуть бути одним із симптомів ендометріозу. Ця хвороба являє собою доброякісне захворювання, при якому клітини внутрішнього слизового шару матки (ендометрія) розростаються за її межами. Найбільш поширений генітальний ендометріоз, при якому ендометріоїдна тканина може спостерігатися в різних відділах статевої системи: на шийці матки, у піхві, в маткових трубах, яєчниках, очеревині. Дане захворювання частіше зустрічається у жінок в дітородному віці.

Виділення можуть з’являтися за тиждень до покладеної менструації і тривати після неї. При ендометріозі місячні більш тривалі і рясні. Болі внизу живота — частий супутник захворювання. Вони можуть бути різними: від слабких до гострих. Дана патологія нерідко супроводжується диспареунией — хворобливими відчуттями при статевої близькості. Ендометріоз дуже небезпечний тим, що виявити його можна, тільки якщо використовувати апаратні та лабораторні дослідження. Вилікувати це захворювання досить складно. Необхідно пам’ятати: якщо цю патологію своєчасно не лікувати, клітини ендометрія можуть зазнати злоякісне переродження.

Не варто плутати ендометріоз з ендометритом — запаленням, що зачіпають тільки слизову оболонку матки, яке виникає в результаті впливу хвороботворних мікроорганізмів. Ознаки гострого ендометриту можуть проявлятися через нетривалий час (близько 4-х днів) після занесення інфекції. У хворих з’являється слабкість, болі внизу живота і виділення коричневого кольору, які можуть піти в будь-який період менструального циклу. Ендометрит — це не так страшно, як ендометріоз. Дану патологію простіше виявити і вилікувати.

3 Найбільш поширені гінекологічні патології

Гіперплазія ендометрію — істотне розростання клітин слизової матки, що приводить до збільшення товщини її шару. Сьогодні це досить поширена патологія, яка трапляється у представниць прекрасної статі всіх вікових категорій, але частіше схильні до неї підлітки і жінки зрілого віку. Причина цієї патології полягає в перевищенні гормону естрогену і дефіциту прогестерону. Небезпека захворювання полягає в тому, що доброякісні утворення можуть переродитися в злоякісну ракову пухлину.

Коричневі виділення і біль внизу живота є клінічними симптомами поліпів ендометрія. Поліпом називають патологічне утворення, що складається з тіла і ніжки, за допомогою якої він кріпиться до органу. Вони можуть розташовуватися на внутрішній стінці або шийці матки. Схильні до поліпозу як молоді дівчата, так і жінки похилого віку.

Коричневі виділення і неприємні болі тягне характеру в нижній частині тіла є характерною ознакою міоми матки. Рясні маткові кровотечі відбуваються в разі, коли міома збільшується до великих розмірів. Міома — це новоутворення, яке виникає в м’язовому шарі матки. Вона є однією з найпоширеніших гінекологічної патології. Основною причиною розвитку такої недуги є порушення гормонального балансу. Найбільша кількість випадків захворювання на міому матки доводиться на пізній репродуктивний період.

Такі неприємні симптоми можуть проявлятися при наявності кісти яєчника. Це пухлиноподібнеосвіта (кістозна капсула) у вигляді міхура, заповненого рідиною, що утворюється на поверхні яєчника. З’являється кіста через перезрівання фолікула, який не встигає лопнути. Причина її формування — гормональні порушення (дисбаланс) в організмі жінки. До ознак даної патології відноситься порушення менструального циклу і зменшення кількості менструацій.

Больові відчуття виникають при значному збільшенні розміру кісти. Найчастіше такі утворення є нешкідливими і зникають без будь-яких симптомів, але існують і аномальні, які вимагають лікування або хірургічного втручання. Кіста яєчника може ускладнюватися розривом, нагноєнням.

4 Фізіологічні і патологічні симптоми при вагітності

Незначні болі на ранніх термінах вагітності в більшості випадків мають фізіологічне пояснення. Вони з’являються з-за гормональної перебудови організму.

Після настання вагітності можуть спостерігатися коричневі виділення з піхви. З’являються вони при імплантації плідного яйця в стінку матки. В результаті такого пошкодження слизової оболонки дітородного органу виникають мікротравми судин.

Причиною кров’яних виділень з піхви і хворобливих відчуттів внизу живота, що посилюються в міру розвитку патології, є позаматкова вагітність. Якщо внутрішній крововилив на ранніх термінах незначно, така вагітність може довго залишатися не розпізнаної.

При передчасне відшарування плаценти дані симптоми є основними. Найчастіше при цьому можлива поява кров’яних виділень — від зовсім мізерних до рясних. Якщо кровотеча не зупиняється, необхідно негайно звернутися до лікаря, щоб виключити небезпечний стан для життя матері і плоду.

Якщо жінка охороняється за допомогою внутрішньоматкової спіралі, побічні ефекти у вигляді болі внизу живота і темних виділень можуть статися через її зміщення. При даних симптомах обов’язково потрібна консультація гінеколога і, можливо, видалення спіралі.

Причиною підозрілих симптомів можуть бути запальні стану жіночих статевих органів, викликані захворюваннями і інфекціями, що передаються статевим шляхом.

Відносно гінекологічних захворювань, як і інших патологій, може бути застосовано суворе правило: найкраще лікування — це активна профілактика. Вона дозволяє виявити різні патології на початковому етапі розвитку або зовсім уникнути їх виникнення.

Ссылка на основную публикацию