Типи і види кавових капсул, багаторазові, економія на капсулах

Капсули для кавоварок і кавових машин — це спеціальні ємності з кришкою, в яких знаходиться попередньо обсмажений, перемелений і пресований кави. Можу сказати, що широкі рекламні компанії зробили цю техніку досить затребуваною і інтерес до самих капсул теж зріс. Таке фасування гігієнічна, зберігає початкові властивості сировини, гарантує легкість і швидкість приготування напою.

матеріали виготовлення

Сучасні матеріали, що використовуються для виготовлення капсул, абсолютно нешкідливі. Вони інертні і не здатні вступити в реакцію з продуктом. Ще одна приємність — ємності легко піддаються переробці і не шкодять навколишньому середовищу.

На ринку представлено кілька типів стаканчиків:

 • на основі алюмінієвої фольги — варіант, який використовують більшість фірм-виробників;
 • полімерні / пластикові — харчовий пластик екологічно безпечний. Він не має неприємного запаху і не здатний вбирати запах кавового сировини;
 • комбіновані — основа складена полімерними матеріалами, алюмінієвою фольгою, присутні добавки целюлози.

Щоб запустити процес, ємність з кавою вставляється в спеціальний відсік.
Огляд капсульних кавоварок
Хитрий механізм проколює її з двох сторін, після чого подається гаряча вода під тиском. У чашку потрапляє готову каву. Одноразові відразу підлягають утилізації, багаторазові задіюються повторно.

Плюси і мінуси капсульних систем

Сама сіль в тому, що капсули позбавляють нас такої проблеми, як людський фактор. Користувач ніяк не може вплинути на властивості напою, тим самим зіпсувавши його.

переваги:

 • якщо говорити про багаторазових стаканчиках, їх головний козир — економічність. Користувач отримує можливість експериментів. Наприклад, можна створити власний купаж кількох сортів кави і заварити його в той же момент. Є сумісність з кавовими різних виробників;
 • переваги одноразових аналогів в тому, що ємність закривається герметичною кришкою. Це дає всі передумови до збереження смаку та аромату напою. Всім відомо, що головні вороги меленої кави — повітря і світло, здатні спотворити його властивості. Порційні монодозі гарантовано і надійно захищені, термін придатності триває ніяк не менше року.

мінуси:

 • одноразові ємності прив’язані до певної моделі кавомашини. Кожен виробник випускає свій власний продукт, що відрізняється формою і розміром. У них висока вартість. Можна говорити про те, що ціна капсульної чашечки кави удвічі дорожча за звичайну, приготовленої простий кавоваркою;
 • багаторазові стаканчики не завжди забезпечують належний смак і аромат напою.

Види одноразових капсул

Великі гравці ринку ведуть серйозну боротьбу за споживача і кожен бренд пропонує придбати капсули для кавоварок саме у нього. Найбільш розкрученими є продукти від Tassimo, Nespresso, Lavazza, DolceGusto, Squesito.
Типи і види капсул

Nespresso

Призначені для кавоварок і кавоварок Nespresso. Виробник — повсюдно відома компанія Нестле. Бренд першим відгукнувся на розробку цього продукту, що робить його затребуваним близько трьох десятиліть поспіль.

У фасування реалізовано 16 сортів кави. Фортеця оцінюється за десятибальною шкалою. За типом зерна превалює арабіка, є купажі з домішкою робусти, вибір гарячих напоїв і чай. Капсули виконуються на основі м’якого харчового полімеру. Навздогін виробник пропонує зручні системи зберігання.

В цілому, асортимент такий:

 • еспресо — призначений для маленької чашки 40 мл. Бренд пропонує сім сортів. Є улюблений італійцями ристретто, міцність якого складає всі 10 балів;
 • лунго — м’якший, але насичена кава. Наливається в чашку 110 мл;
 • еспресо — три елітних сорти «pure orgin». Це справжні ласощі для гурманів. Виробник зібрав колумбійську, південноіндійського, бразильську арабіку в одному флаконі;
 • кава без кофеїну — можна взяти один вид лунго або два види еспресо;
 • гарячий шоколад;
 • чай на гірських травах.

Середня вартість упаковки на 10 шт. становить 320 р.

Dolce Gusto

Підходять для капсульних кавоварок Dolce Gusto (Krups) і Delonghi. Це продукт бренду Nescafe. Можна сказати, що перед нами бюджетний варіант Nespresso. Відомий нюанс в тому, що наповнення фасування становить 6 г, замість належних за мінімуму 7.
Кофемашина з функцією капучино Delonghi

Матеріал — харчовий пластик. Виробник забезпечує досить широкий асортимент, — на даний момент в Росії є близько 20 смаків.

У купажі превалює арабіка з різним ступенем додавання робусти. Примітно, що найбільша порція напою на капсулах Dolce Gusto розрахована на 300 мл (лінійка прелюдії). Бренд випустив лімітовані капсули з 100% бразильської арабікою.

Можна отримати:

 • еспресо — 10 видів;
 • кава без кофеїну — один вид еспресо;
 • кава з молоком, капучіно, лате — шість видів (для напою потрібно дві капсули);
 • гарячий шоколад — несквик, в т.ч. зі смаком карамелі, шокочіно, мокка.

Середня вартість упаковки на 16 штук складає 380-420 р. Вихід на чашку виходить 23-24 р.

Tassimo

Машини, призначені для цих капсул, виробляє компанія Bosch, тому фасовку частенько обзивають Бош Тассімо.
Вбудована кавоварка Bosch
Їх легко впізнати по унікальній формі, — за зовнішнім виглядом вони нагадують диски. На кожному міститься штрих-код. Машина зчитує його і готує напій з необхідною витратою води і часу.

Бренд реалізував зовсім іншу технологію заварювання в порівнянні з конкурентами. Кавовий порошок НЕ спресований, що позбавляє від необхідності високого тиску води. Смак і аромат витягується набагато простіше.

У фасування міститься правильне дозування кави — 9 м Капсули доступні в онлайн продажу і в спеціалізованих магазинах.

На нашому ринку є кілька видів смаків:

 • чорна кава — три види;
 • какао — один вид;
 • кава з молоком — три види, в т.ч. латте макіато великого обсягу на кружку 300 мл;
 • чай — чотири види (зелений, ягідний і т.д.);
 • гарячий шоколад;
 • молоко.

З огляду на фасовку, можна сказати, що капсули доступні за хорошою ціною — не більше 360 р за упаковку в 16 штук.

Squesito

Це порівняно свіжа продукція. Однак, багато гурмани змогли оцінити відмінне італійське якість. Наповнення — чисті сорти кави, унікальні суміші арабіки і робусти, рецептура яких тримається в строгому секреті. Фасовка — 6 г, що нижче золотого стандарту. Однак, хороша рецептура кілька покриває недолік грамів.

Є сумісність з кавовими Філіпс, рідними Сквізіто. В основі використаний комбінований матеріал — алюміній і харчовий пластик. Одна капсула доступна за ціною від 35 р. Стандарт упаковки містить 30 штук.

Асортимент невеликий:

 • чотири види чорної кави;
 • кава без кофеїну;
 • гарячий шоколад.

Особливість капсул в тому, що ви зможете знайти чорну каву з 100% робусти. Саме з таких напоїв можна отримати максимальну кількість кофеїну і яскраву характерну гірчинку. Це рішення зустрічається досить рідко. Є купажі на основі 50% робусти / 50% арабіки і 100% арабіка.

Lavazza

Сумісність — рідні кавомашини Лавацца. Тут можна очікувати чашечки справжньої італійської кави з пінкою крему, товщиною 2-3 мм приємного кольору фундука. В цілому — все як треба.
Виробник пропонує більш шести видів еспресо, кілька видів купажів чорної кави. Фасовка невелика — 7.5 м Але ціна на продукт не так сильно кусається. За упаковку в 30 штук доведеться віддати близько 840 р. Середня вартість чашки кави вийде в 28 р. Матеріал — харчовий пластик.

як заощадити

Типові недоліки одноразових капсул, про які я говорив, — це висока вартість і прив’язка до моделей кавоварок.

Однак, можна говорити про якусь інтеграції в цьому сегменті:

 • для капсульних пристроїв від Крупс можна використовувати капсули Дольче Густо і Неспрессо. Придбати і те, і інше — не проблема;
 • на ринку представлені китайські аналоги дорогих брендових капсул Неспрессо. Вони обійдуться на 20% дешевше.

Використання багаторазових капсул як економія

Такі стаканчики широко представлені в продажу і в досить багатому асортименті. Пошукавши, можна підібрати варіант для будь-якої системи. Середня вартість однієї штуки — 140-200 р. Ємність використовується до 30 разів, що робить вигоду очевидною.

Coffeduck — порожні капсули для систем Неспрессо

Популярний продукт пропонує Coffeduck. Ціна п’яти штук — 12 у.о. Алгоритм використання — завантажив в апарат, промив, просушив, насипав кавовий порошок знову. Втім, тут не все так однозначно, як здається. Справа в тому, що вибір фасування залежить від року випуску самої кавомашини. Виробник пропонує ємності чорного і коричневого кольору.

Тут можна сказати наступне:

 • якщо пристрій зроблено до жовтня 2010 року, воно оснащено гладким лотком капсулопріемніка. У ньому стаканчики не мне. Рекомендовано використовувати продукт коричневого кольору;
 • якщо випуск припав після вказаної дати, тут можна побачити ребристе отвір лотка. Це провокує деформацію верхньої частини коричневих багаторазових капсул, — беремо чорні.

Capsulin — універсальний варіант

Другий за популярністю продукт Capsulin зроблений у Франції. Набір з 100 штук вийде близько 500 р. У комплект входить дозатор і листи з самоклеящимися фольгированную кришками. Самі ємності виготовляються на основі високоякісного пластику.

Капсулін дозволяє експериментувати з купажем кави. Але, по суті, це одноразовий варіант. Щоб запустити процес, слід насипати в стаканчик обраний кави, утрамбувати, заклеїти фольгованої наклейкою. Цей варіант працює на всіх типах кавоварок.

Зауважу, що, з застосуванням фольгованих кришок продукт можна використовувати не один, а до 20 разів. На практиці на широкі перспективи розраховувати важко. Пластик тут так собі і буде деформуватися через подачу води. В ході багаторазового використання вам не вдасться домогтися бажаного смаку і аромату.

Подібні капсули пропонує бренд My Cap. За 10 штук і чотири десятки фольгованих кришок доведеться віддати близько 14 у.о. Цей варіант більш кращий, тому що в основі ємності є безліч дірочок, по периметру передбачений бортик для кращої натяжки фольги. У комплект бренд кладе фірмову пензлик. Ці капсули зможуть дати пристойний смак і аромат кави.

Emohome — варіант для Nespresso і Dolce Gusto

Це справжні багаторазові стаканчики, виконані на основі пристойного харчового пластику. Продукт призначений для капсульних кавоварок Крупс Неспрессо. Обмеження є — він не підходить для пристроїв з автоматичною подачею капсул і кавоварок, які були випущені до 2003 року (дізнатися це можна по серії F896 / 893/897). Для варіння напою на нових пристроях від 2010 р випуску на капсулу потрібно одягнути силіконове кільце, яке входить в комплект.

Xawax

Це невелика упаковка, що складається з трьох багаторазових капсул. Бренд робить стаканчики, які не працюють з машинами, випущеними до 2003 року, на моделях з автоматичною подачею. Вони призначені для пристроїв Крупс Неспрессо від 2010 року випуску (від жовтня).

Щоб узагальнити результати за вибором порожніх стаканчиків для систем Неспрессо, можна подивитися на табличку. Так ви не витратите гроші даремно.

Рік випуску капсульної кавомашини Найменування капсул і колір
До жовтня 2010 р Після жовтня 2010 р До 2003 р
підходять Капсулін Capsulin (коричневі)
Підходять, використовується кільце Підходять, використовуються без кільця Не підходять Emohome (білі)
Не підходять підходять Не підходять Xavax (чорні)
Не підходять підходять Не підходять Coffeduck (чорні)
підходять Не підходять Не підходять Coffeduck (коричневі)

Багаторазові капсули для систем Tassimo

З прикрістю скажу, що такі капсули в основній масі випускають китайці. Їх можна знайти в продажу на відомих ресурсах типу Таобао, Аліекспресс, іноді продукт миготить на ebay. Зовні це прості пластикові контейнери з сітчастою кришкою. Стаканчики сумісні з усіма машинами Тассімо. Для приготування напою, як ви пам’ятаєте, не потрібно високого тиску. Скажу відразу, результат може розчарувати.

Багаторазові капсули для систем Dolce Gusto

Багаторазові стаканчики для капсульних машин Дольче Густо випускає бренд Sealpod. Матеріал виготовлення — нержавіюча сталь і силікон. У базовий комплект входять одна капсула, паперові фільтри 100 штук, дозирующая ложка. Цінник вагою — близько 50 у.о.

Процес приготування напою підпорядковується трьом крокам, що прямо скажемо, незручно. У багаторазовий стаканчик встановлюється металевий тримач з фільтром. Далі — насипається кава, його необхідно утрамбувати. Далі — вставляється металевий перфорований диск (його теж слід притиснути) і, нарешті, силіконова кришка. Перезавантажувати капсули кожен раз клопітно, та й напій виходить далеким від ідеального.

Як перезавантажити капсулу — альтернативні варіанти

Такі виробники, як згаданий вище Sealpod і CM lid пропонують повторно використовувати колишні у вживанні капсули Неспрессо, заклеюючи їх фольгою. Ціна — 9-12 у.о за 100 штук.

У випадку з Sealpod, можна говорити про декілька варіантів вибору:

 • вибір фольгованих кришок. В даному випадку оригінальна ємність (стара капсула Неспрессо) промивається, висушується, заповнюється кави і заклеюється. Так вона стає знову готової до вживання;
 • вибір паперових кришок — те ж саме, але призначене для заварювання чаю;
 • вибір багаторазових капсул для систем Неспрессо. Це металеві ємності з сітчастим дном, що нагадує друшляк. У комплект входять всі ті ж фольговані кришки, металевий товкач для ущільнення кавового порошку.

Чесно кажучи, варіант з кришками досить сумнівний. Рідні капсули Неспрессо досить клопітно мити (як від чаю, так від кави). Другий момент — оригінальна фасування проклеєна паперовою підкладкою, що скорочує тиск води при вторинному застосуванні. У підсумку ви отримаєте підфарбовану воду, а не кава, який можна відразу вилити в раковину.

* CM lid пропонує фольгу для заправки кави для систем Nespresso і інших сумісних капсул.

висновки

Жодна багаторазова капсула не дозволить наблизитися до смаку і аромату напою, який можна отримати від оригінального продукту. Краще не економити, — тут і до ворожки не ходи. Однак, якщо така необхідність все-таки є, не варто мудрувати. Звертайтеся до продукту My Cap, Coffeduck.

Ссылка на основную публикацию