тиболону: інструкція із застосування, що це таке?

Інструкція по застосуванню тиболону регламентує всі правила і особливості використання даного лікарського засобу. Не кожна жінка відчуває на собі всі неприємні наслідки клімаксу, але для деяких приходить нелегка пора, і тоді лікар, вислухавши всі скарги, вирішує, який краще призначити препарат, щоб підтримати виснажений жіночий організм.

1 Що являє собою препарат?

На озброєнні у медиків синтетичний препарат тиболону, який незамінний в період природної і хірургічної менопаузи. Дуже ефективний цей препарат для профілактики від остеопорозу при естрогенної недостатності.

Ліки відмінно стимулює слизову піхви, полегшує симптоми, викликаних клімаксом, усуває дратівливість і неспокій, які часто супроводжують менопаузу, не дає розвиватися остеопорозу.

Таблетки фасуються по 28 штук, кожна — по 2,5 мг.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Як знизити тестостерон у жінок без гормонів народними засобами
 • Інструкція застосування препарату Фемостон 2/10
 • Які гормональні препарати призначають при клімаксі, огляд сучасних ліків
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Як приймати медикамент?

Прийом таблеток під час курсу лікування відрізняється тим, що, як рекомендує інструкція із застосування тиболону, використовувати їх потрібно в суворій послідовності:

 1. Починається лікування з таблетки, взятої з верхнього ряду, позначеного рамкою. Приймається таблетка, позначена саме тим днем, коли почався курс терапії.
 2. Наступні таблетки потрібно використовувати по одній в день, беручи з упаковки тільки в тому напрямку, який позначено стрілкою. Так по одній потрібно пити, поки таблетки н закінчаться.
 3. Приймати всередину потрібно не розжовуючи, і взяти за правило — в один і той же час кожен день.

Жінки відзначають, що стан набагато покращується вже через кілька тижнів. Але не можна припиняти лікування, тому що тільки тривале лікування зможе по-справжньому допомогти, а цей термін становить не менше 3 місяців. Така рекомендована доза може бути використана і більш тривалий термін.

Клімакс настає тоді, коли гормони не виробляються організмом у належній кількості, тому вчені шукають вихід з допомогою замісної гормональної терапії. Тиболон в цьому випадку є самим надійним і безпечним препаратом. Цей синтетичний стероїд має такі властивості:

 • андрогенні;
 • естрогенні;
 • гестагенні.

Ліки з’явилося на ринку більше 20 років тому і активно продається більш ніж в 70 країнах світу. Спочатку його прописували для лікування остеопорозу, але потім було відмічено, що жінки у віці старше 50 років, які використовували ліки, відчували себе набагато краще. Тому, спираючись на такі фармалогігіческіе властивості, ліки було переведено і зареєстровано вже в якості препарату, який допомагає при лікуванні клімактеричного синдрому.

Різного ступеня тяжкості клімактеричні симптоми можуть спостерігатися майже у 75% жінок, а 25% з них дуже важко переносять це період, страждаючи від різних проявів.

Цей непростий період включає кілька стадій:

 1. Пременопауза, яка бере свій початок ще за кілька років до того часу, коли трапиться остання менструація, а її закінчення відбувається в постменопаузі.
 2. Менопауза. Той час, коли сталася остання менструація.
 3. Постменопауза. Настає через рік, її тривалість — до кінця життя.

Перший етап відбувається приблизно в 46 років, коли починає поступово падати вироблення статевих гормонів, і овуляція стає неможливою. В першу чергу знижується рівень гестагенів, які регулюють місячні. Тому менструація порушується. Коли організму перестає вистачати естрогенів, можуть виникати гарячі припливи, велика пітливість, часті і сильні головні болі, поганий сон, дратівливість. При цьому починаються проблеми з серцем, судинами, травним трактм. Багато хто починає стрімко набирати вагу.

Другий етап починається в середньому в 52-53 роки. Це час, коли рівень фолікулостимулюючого гормону починає рух вгору. Яєчники починають зменшуватися в розмірах, зморщується. У 60-річних жінок яєчники важать в 2 рази менше, ніж у молодих.

Всі ці симптоми зазвичай тривають після менопаузи протягом 5 років, а потім проходять. Їм на зміну приходять сухість і неприємні відчуття в піхві, при сечовипусканні відзначається хворобливість.

Починаються патології в кістках і судинах, можуть розвиватися атеросклероз, інфаркт, гіпертонія. Найчастіше в цей час виникають інсульт і цукровий діабет. Кістки в цьому віці більш тендітні, а тому переломи трапляються частіше. Якщо зміни відбулися в м’язах тазового дна, то може статися опущення, а потім і випадання як матки, так і піхви, а це веде до нетримання сечі при різкому напрузі.

Найяскравіші прояви клімаксу, які найбільше турбують жінку, це:

 • припливи: в цей короткий, але дуже неприємне час відбувається відчуття жару, може почервоніти шкіра в області обличчя, шиї, грудей;
 • серцебиття, при якому відбуваються перебої в ритмі серця, задишка;
 • потовиділення, особливо в нічний час;
 • зміна слизової оболонки піхви, вона стає тонкою і сухою, що відбивається на відсутності сексуального бажання, виникають болі під час статевих контактів;
 • поява слабкості і ознобу;
 • мінливий настрій, особливо часто з’являються роздратування, занепокоєння;
 • поганий сон вночі, сонливість вдень.

Ось тут і приходить на допомогу тиболону завдяки своїм метаболитам, які впливають на самі різні органи і тканини. Потрапляючи всередину організму жінки, він утворює метаболіти, які нагадують стероїдні рецептори, такі як естроген, прогестерон і в більш слабкій формі андроген.

Різного виду метаболіти в кожному органі і в тканинах концентруються в потрібних кількостях. А кісткова тканина і піхву отримують позитивний ефект, рівний естрогенів.
В ендометрії таблетки проявлять свої властивості як гестаген.

Нерідко в період клімаксу можуть виникати болі в грудях. Але в молочній залозі тиболону здатний зробити потужне пригнічення сульфатази і деякі інші позитивні ефекти, що призведе до того, що процес перетворення естрону сульфату в естрон, а потім в естрадіол буде неможливий.

Такі унікальні якості тиболону дозволили виділити його в особливий клас медикаментів, які успішно регулюють естрогенную активність.

Тиболон відмінно погашає припливи або ефективно їх послаблює, знімає відчуття неспокою, усуває головний біль, психологічну нестабільність в поведінці.

Приливи жару стають менше, а тому поліпшується настрій, сон стає більш міцним. Це відбувається з тієї причини, що діюча речовина препарату впливає на бета-ендорфіни, підвищуючи їх концентрацію.

На стан піхви тиболону впливає через його естрогенного дії. Ліки допомагають дозріванню клітин, що зменшує сухість піхви, а жіноча сексуальність починає підвищуватися разом із сексуальними фантазіями і оргазмом.
Ліки змінює рівень гормонів, завдяки чому поліпшується якість життя у всіх аспектах, підвищується настрій.

У цей період у жінок може виникати маткова кровотеча, але тиболону викликає кровотечі вдвічі менше, ніж інші препарати, і в основному в ранньому постменопаузальному періоді, і саме з цієї причини ліки не слід приймати тим пацієнткам, які відчувають менопаузу менше року.

На кісткову тканину ліки впливає завдяки естрогенної активності, що підвищує мінеральну щільність кісток в шийці стегна і поперековому відділі хребта.

3 Побічні ефекти і протипоказання

Можуть виникати і деякі негативні явища після прийому ліків:

 • болю в спині, кінцівках;
 • вагінальні кровотечі;
 • збільшення маси тіла;
 • посилено можуть рости волосся на обличчі;
 • з’являться запаморочення і головні болі.

Не рекомендований препарат тим жінкам, які мають тромбози, кровотечі при непоставленого діагнозі, пухлини, особливо гормонозалежні.

Ссылка на основную публикацию