Тест смужки на визначення овуляції

Тест на овуляцію останнім часом користується все більшим попитом. Просування вже дозрілої яйцеклітини з фолікула жінки прямо в фаллопієву трубу — надзвичайно важлива частина менструального циклу. Яйцеклітина, налаштована на запліднення, рухається в черевну порожнину з яічніков.Вот що представляє собою овуляція. Але навіщо потрібен тест на овуляцію?

Якщо яйцеклітину вже чекає сперматозоїд, то вельми велика ймовірність, що вони з’єднаються. Після цього відбудеться утворення зиготи, яка попрямує до матки і, розвиваючись, перетвориться в дитини. Для того щоб правильно розрахувати «щасливу мить», багато пар набувають зручний і ефективний тест на овуляцію. Вони допомагають визначити найоптимальніший період для успішного зачаття.

1 Вихід яйцеклітини з фолікула

Як відомо, частота овуляції залежить від тривалості циклу. Вона настає приблизно кожні 21-35 днів. Однак ритм овуляций може змінюватися в наступних випадках:

 • після аборту;
 • після пологів;
 • коли тіло жінки налаштовується на передклімактеричний період.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Інструкція по застосуванню тесту на овуляцію
 • Як приймати Дюфастон при плануванні вагітності
 • Чи є аналоги препарату «Дюфастон»?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Овуляція може закінчитися тільки при вагітності і після остаточного завершення менструальної функції.

Під час стресів періодично відбувається додаткова овуляція (особливо, якщо у жінки непостійна статеве життя), і тоді за 1 цикл може відразу дозріти кілька яйцеклітин.

Часом під час овуляції збільшуються виділення і навіть іноді можуть виникнути хворобливі відчуття внизу живота. Однак деякі жінки стають особливо сексуально збудливі.

У сам день овуляції знижується базальна (ректальна) температура, причому на наступний день вона вже підвищується.

Під час регулярних менструацій в яєчниках у кожної жінки дозріває 1 фолікул. Рідше зустрічаються ситуації, коли їх число досягає двох і більше. Поступово в фолікулі утворюються жіночі гормони, які називаються естрогенами. Чим значніше зростає фолікул, тим більша кількість естрогенів виділяють його клітини. Потім починається викид лютеїнізуючого гормону, а потім протягом 1-2 днів відбувається розрив фолікула, і вже готова до зустрічі зі сперматозоїдом яйцеклітина стрімко переміщається в маткову трубу.

Під час розвитку фолікула співвідношення між гормонами змінюється в залежності від ступеня дозрівання яйцеклітини. І якраз на уточнення моменту різкого збільшення в сечі рівня лютеїнізуючого гормону і будується робота сучасних тестів для визначення овуляції.

Визначення конкретного терміну овуляції має велике значення при виборі самого сприятливого моменту для зачаття. Правильно розрахувавши календар овуляції, можна підготуватися до зачаття. А найбільш точно вибрати час, коли має статися запліднення, допоможуть спеціальні тести на овуляцію.

2 Різновиди тестів на овуляцію

Існують наступні тести на визначення овуляції:

 1. Одноразовий тест-смужка. Ця тонка «паличка», просочена реактивом, дуже популярна, оскільки вона продається буквально в будь-якій аптеці і коштує недорого. Тест-смужка проста у використанні, потрібно всього лише опустити її в ємність з сечею на певний час і трохи почекати, як і з традиційним тестом на вагітність. Однак такі одноразові тест-смужки не надто надійні і не завжди показують точний результат.
 2. Планшетний тест. В даному випадку паперова «лінія» з реактивом поміщена в пластмасовий корпус. Для визначення овуляції досить крапнути сечею в спеціальне віконце.
 3. Струменевий тест. Це касета зі зручним знімаються ковпачком, що забезпечує підвищену гігієнічність процедури. Щоб зробити тест, слід прибрати ковпачок, «націлити» касету в струмінь сечі і потім повернути ковпачок на місце. Імена переможців буде видно у віконці.
 4. Багаторазові тести. Вони можуть бути механічні та електронні. Механічний тест нагадує планшетний. Однак його можна використовувати кілька разів, т. К. В наборі є змінні картриджі. Електронний тест на овуляцію має дисплей і USB-роз’єм. В струмінь сечі міститься картридж, який потім відправляється в пристрій, яке демонструє оброблений результат на екрані. Цифровий тест під’єднується до комп’ютера, щоб можна було завантажити дані. До того ж безпосередньо в цей тест можна занести інформацію про цикл. Тоді наступного разу пристрій нагадає про необхідність здійснити чергову перевірку.
 5. Тести, що аналізують слину. Це може бути міні-мікроскоп (розміром і формою схожий на губну помаду), що працює на основі кристалізації слини. Він демонструє «візерунок» солей в слині, вміщеній на лінзу. Розшифровка зображення доступна за допомогою докладної інструкції — це можуть зробити навіть неспеціалісти. Ще бувають пристрої з комп’ютерною обробкою (на вигляд як пудрениці). Для отримання результату варто заповнити слиною особливу поглиблення в корпусі пристрою. Підсумки відобразяться позначеннями на індикаторі або будуть показані на екрані.

3 Використання тестів

Найпопулярніші і відмінно зарекомендували себе тести, які показують, як визначити овуляцію, відносяться до марок Frautest, Eviplan і Clearblue. Frautest виробляє тести трьох типів — це Ovulation, Planning і Ovulation. Перший знадобиться лише при стабільному менструальному циклі. Другий потрібен тим жінкам, у яких іноді бувають «збої». Третій застосовують в тому випадку, якщо менструальний цикл постійно змінює свою тривалість.

Eviplan і Clearblue коштують менше, ніж Frautest, однак за відгуками споживачів достовірність у них приблизно така ж.

І все ж в будь-якому випадку варто акуратно і належним чином використовувати тести для визначення овуляції, щоб отримати достовірні результати. Перш за все необхідно застосовувати препарати строго за інструкцією і ретельно витримувати рівно той час, який там позначено. При використанні медзасоби не слід поспішати.

4 Як відбувається перевірка

Початок перевірки за допомогою тесту рекомендується призначати в залежності від тривалості циклу менструації. За перший день відліку в основному вважають початок менструації. Тривалістю циклу прийнято вважати число днів від першого дня з початку поточного менструації до першого дня наступної менструації. Якщо у жінки цикл починається день в день, то овуляція найчастіше відбувається при такій тривалості циклу на сімнадцятий день. Якщо тривалість менструального циклу складає 28 днів, то придбання тесту слід здійснити на 10 день періоду. Якщо ж тривалість місячного циклу складає 32 дня, то тест необхідно робити на 15 день.

Коли тривалість циклу не завжди одна і та ж, треба вибрати найбільш короткий за останні півроку цикл і з розрахунку цієї тривалості проводити тест, додатково при наявності циклу різної тривалості рекомендується провести тест на овуляцію кілька днів поспіль для визначення моменту виходу дозрілої яйцеклітини з розривається фолікула, тобто моменту овуляції.

Кращий результат тести на овуляцію дають під час їх не одноразового використання, а якщо їх проводити кілька разів на день. Краще це буде зробити двічі — вранці і ввечері — особливо якщо вони підкріплені результатами УЗД. Адже при наявності ультразвукового контролю можна не витрачати тести, а почекати до тих пір, поки фолікул виросте до 18-20 мм і приготується овуліровать.

Перед використанням тесту бажано потерпіти і «накопичити» сечу протягом 4 годин. При цьому треба поменше пити, оскільки через велику кількість рідини концентрація лютеїнізуючого гормону може знизитися.

5 Інструкція по використанню

Найчастіше «дослідження» відбувається наступним чином:

 1. Якщо тест зроблений правильно, то в спеціальному вікні виникне контрольна лінія, з якої треба порівняти тестову смужку. Якщо смужка результату виявиться блідіше, ніж лінія контролю, то це говорить про те, що ще не почався викид лютеїнізуючого гормону. Потрібно буде зробити ще один тест!
 2. Якщо тестова смужка вийшла така ж або трохи темніше, ніж лінія контролю, то гормон вже діє і овуляція наступить протягом півтори доби. Тобто в найближчі пару діб ймовірність завагітніти виявиться максимальною.

Однак потрібно пам’ятати, що подібні тести зможуть показати не наявність овуляції, а лише зміна в динаміці рівня лютеїнізуючого гормону. Його збільшення може початися при нестачі ниркової активності, дисфункції гормональної середовища і деякі інші проблеми зі здоров’ям, а також після припинення прийому деяких медичних препаратів, зміни клімату або при переході на вегетаріанство або сироїдіння. До того ж помилкові позитивні підсумки бувають і під впливом інших гормонів, які не стосуються рівня лютеїнізуючого гормону.

6 Вибір статі майбутньої дитини — хлопчик чи дівчинка?

Жіночий ембріон формується в тому випадку, якщо дозріла яйцеклітина з’єдналася зі сперматозоїдом, який має Х-хромосому. А чоловічий ембріон сформується, якщо сперматозоїд має хромосомою Y. Вчені детально вивчають той факт, що у хромосом «ікс» і «ігрек» є різні «інформаційні дані» в плані того, що в майбутньому вийде програмувати народження дитини певної статі.

Сперматозоїди живуть не більше п’яти діб. При цьому Y-хромосомні живуть всього пару днів, проте швидкість їх руху вище, ніж у тих, хто має X-хромосомою. А сперматозоїди з X-хромосомою можуть мешкати в жінці кілька днів до тих пір, поки не трапиться овуляція. Вони рухаються повільно.

Тому вже зараз тест на овуляцію потрібен не тільки для того, щоб розрахувати найбільш сприятливий для зачаття час. Буває, що таким чином намагаються запланувати народження дитини певної статі. Все це поки не точно, але така теорія є.

Щоб зачати сина, рекомендується виконати наступні рекомендації:

 1. Чи не майте незахищених статевих актів за 4-5 днів до передбачуваного дня овуляції.
 2. Займайтеся сексом, коли тест на овуляцію дасть позитивний результат.
 3. Віддайте перевагу глибоке проникнення, щоб сперматозоїди з чоловічою хромосомою якомога скоріше «добігли» до яйцеклітини.
 4. Слідкуйте, щоб ваш партнер не перегрівався, оскільки це негативно позначиться на чисельності сперматозоїдів з ігрек-хромосомою.

Щоб зачати доньку, необхідно зробити наступне:

 1. Незахищений статевий контакт повинен відбутися за 2-3 діб до ймовірного дня овуляції
 2. Не займайтеся сексом «без захисту» протягом 3 діб після виходу яйцеклітини
 3. Практикуйте неглибоке проникнення

Планування сім’ї — важливий крок, і саме тести на овуляцію дозволять контролювати все, що відбувається, тим самим полегшуючи життя.

Ссылка на основную публикацию