Тест на вагітність: коли робити і чи може помилятися?

Зачаття і народження дитини — найважливіша подія в житті. При найменшій підозрі, що це сталося, жінка хвилюється, вивчаючи результати тесту на вагітність. Як визначити вагітність без тесту на малих термінах, ні традиційна, ні народна медицина не дає точних відповідей. А знати це хочеться якомога швидше, до візитів до лікаря і проходження УЗД.

Питання, коли тест покаже вагітність, актуальний для жінок, які мріють стати матусями. Варто було з’явитися нудоти вранці, відразу ж стає цікаво, коли можна робити тест на вагітність, покаже він результат до затримки, чи може він помилятися.

принцип тестування

Тести на вагітність на невеликих термінах працюють однаково, встановлюють наявність в крові або сечі хоріонічний гонадотропін — ХГ. Так називають особливий гормон, у жінки він виробляється тільки в такому стані. У чоловіка або здорової жінки в звичайному стані цього гормону немає, або його кількість варіюється від 0 до 5 мед / м. Якщо жінка завагітніла, в організмі відбувається маса змін, починає вироблятися хоріонічний гонадотропін людини, він відображає, як протікає процес. Позитивний тест враховує виникнення ХГЧ. Якщо жінка вагітна, це гормон проявляється приблизно через сім діб після запліднення, його кількість досягає 25 мед / м, далі цей показник зростає. Встановити наявність вагітності при ХГЛ менше 25 мед / м неможливо.

На сам тест наноситься реактив, який є індикатором ХГЧ. Якщо вагітність настала, на тесті з’являться дві смужки. На цьому ж принципі працюють і лабораторні методики, вони дадуть таку ж відповідь, що і тест на вагітність в домашніх умовах.

Підібрати кращий тест на вагітність не так вже й легко, вони бувають різних видів:

  1. Тест смужки. Це найпростіший в застосуванні і найдешевший варіант. У контейнер з сечею поміщається смужка, через кілька секунд вона поміщається на горизонтальну площину. І ще через 5 хвилин ви бачите результат.
  2. Струменеві. Вони дещо відрізняються принципом визначення результату. Знімається ізолюючий ковпачок, і пристрій переноситься під цівку сечі. Вона в свою чергу просочує реактив, через 3 хвилини в віконці видно результат. До плюсів можна віднести те, що прилад дуже гігієнічний, має підвищену чутливість, його можна використовувати не тільки в домашніх умовах. Ціна його вище, ніж у попереднього варіанту.
  3. Планшетні. Це різновид смужок, але вони поміщені в планшет. Пристрій оснащений двома віконцями, в одне з них капають сечу, а в іншому з’являється відповідь. Незручність полягає в тому, що використовувати його треба в домашніх умовах.
  4. З резервуаром. Його відмінність в тому, що є резервуар для сечі, в якому знаходяться реактиви. Результати досить точні, дотримується стерильність, в резервуар поміщається стільки сечі, скільки необхідно для проведення аналізу.
  5. Електронний тест на вагітність. Все частіше жінки застосовують саме його, будучи впевненими в тому, що це найточніший тест на вагітність. Він працює за тією ж схемою, що і решта. Електронний тест на вагітність здатний визначати термін з моменту зачаття, але на дуже ранніх термінах шанс отримати невірний результат високий. Інструкція докладно пояснює, коли тест покаже точний результат, в який час доби краще його робити. Імовірність помилки становить кілька відсотків. Електронний тест на вагітність, який визначає термін, коштує досить дорого.

Який би ви не вибрали тест на вагітність, результат повинен бути однаковим. Самі визначте, в яких випадках зручніше той чи інший метод перевірки, аби вони не помилялися.

Звертайте увагу на термін придатності, вибирайте вироби перевірених фірм. Сильно варіюється ціна приладів. Перед тим як зробити вибір, який провести домашній тест на вагітність, врахуйте всі ці фактори.

Як ним користуватися?

Ви придбали тест на вагітність, але не знаєте, як ним користуватися? Не всі точно знають, в який час доби провести цю процедуру.

Прилад буде показувати найточніші результати, якщо концентрація гормону найбільша.

Виробляти перевірку краще вранці, зменшивши кількість випитої рідини з вечора. Це допомагає виключити помилкові результати. Вранці зберіть першу сечу, опустіть в неї смужку, через 15-20 секунд можна подивитися, дві або одна смужка на тесті на вагітність. Будь-тест на вагітність іноді помиляється, є сенс повторити процедуру через пару днів.

Дуже зручний евітест-плюс. Він включає себе дві тестових смужки. Перед тим як зайнятися тестуванням, вивчіть інструкцію. Тестова смужка поміщається в ранкову сечу до позначки на 3-5 секунд. Через 5 хвилин результати готові. Наявність однієї червоної смужки означає негативний тест при вагітності, якщо з’явилися дві смужки, менструація не наступить. Для підвищення достовірності через 48 годин проводиться 2 перевірка таким же способом.

Кращі строки для перевірки

Кожна жінка хоче знати, на який день тест показує вагітність, покаже він її наступ до затримки місячних. Рівень ХГЛ в сечі починає змінюватися через кілька днів після зачаття, десь через півтора тижні можна зробити перевірку. Може спостерігатися слабка друга смужка на тесті на вагітність, так як рівень гормону ще не високий.

Багатьох жінок, які мають проблеми з репродуктивною функцією, хвилює, чи показує тест позаматкову вагітність. При цій патології відповідь позитивна, зробіть цю перевірку можливо швидше і зверніться до лікаря. На питання, після скількох днів затримки тест покаже вагітність, у гінекологів відповіді один — через 11-14 днів після овуляції. Високочутливий тест можна використовувати на 3-4 дні раніше.

Коли тести помиляються

Іноді відбувається так, що наступила вагітність при негативному тесті. Причин у цього явища кілька:

  1. Жінка не дочекалася оптимального часу, зробила процедуру занадто рано.
  2. Існує загроза викидня.
  3. Тест не показує вагітність тому, що він прострочений або зіпсований.
  4. У жінки є проблеми з менструальним циклом або вона брала сечогінні препарати.
  5. При вагітності, що завмерла ХГЧ припинив вироблення, а при позаматкової можлива слабка смужка на тесті через меншого надходження гормону в сечу.

Навіть хороший тест може помилитися. Саме тому всі лікарі наполягають, що будь-який результат треба перевірити. Якщо тест не показує вагітність, а затримка є — це серйозний привід відвідати лікаря.

Чи відбулося зачаття, жінки дізнаються по-різному. Одні планую її, з нетерпінням чекають зародження нового життя, хвилюються, чи підтвердяться їхні сподівання. Інші жінки можуть помітити ознаки вагітності тільки при ворушіння плода. Зробіть своєчасно тест, правила проведення процедури прописані в інструкції. Дуже важливо звернутися до фахівця якомога раніше, щоб виключити можливі проблеми зі здоров’ям дитини і майбутньої мами. Своєчасне обстеження дозволить прибрати або мінімізувати можливі загрози для розвитку крихти. Наскільки це важливо, все матусі розуміють самі. Як тільки ваш тест показав дві смужки, або у вас виникли сумніви в його достовірності, саме час записатися на прийом до гінеколога.

Ссылка на основную публикацию