Тест на овуляцію позитивний: коли зачаття?

Якщо результат тесту на овуляцію позитивний, коли зачаття — питання відносне. Позитивний результат тесту не гарантує, що ви відразу завагітніє, але дійсно подвоює ваші шанси на наближення до мрії стати батьками.

Відомо, що овуляція — процес виходу дозрілої яйцеклітини з фолікула в фаллопієву трубу жінки. І якщо один з найміцніших, витривалих і життєздатних сперматозоїдів буде чекати цю яйцеклітину, то така зустріч цілком може увінчатися вагітністю.

Овуляція — цілком знайоме слово для сімейних пар, які намагаються завагітніти. Саме в період овуляції фертильність жінки доходить до максимальної точки, а це значить, що настає найсприятливіший час для зачаття дитини.

1 Як визначити наступ потрібного дня?

Жінки часто самі відчувають прихід овуляції. Ні, це зовсім не означає, що вони мають екстрасенсорними здібностями, просто є ряд ознак, які дозволяють визначити цей стан. Існує 6 основних симптомів для виявлення овуляції:

 1. Зміна виділень. У звичайному стані цервікальна слиз жінки часто має липку і густу структуру або ж взагалі відсутній. З приходом овуляції виділення стають рясними.
 2. Сексуальний потяг. Дослідження показують, що в цей період фертильність жінки значно збільшується, вона починає проявляти сильне сексуальне бажання до свого партнера. Це відбувається за пару днів до настання овуляції і є відмінним часом для зачаття. Існує навіть перелік поз, які будуть найефективнішими для зачаття.
 3. Підвищення температури тіла. І хоч збільшення температури буде незначним (декілька десятих градусів), все ж вона може доставити невеликий дискомфорт. Виною всьому прогестерон — гормон, концентрація якого посилюється відразу після настання овуляції. Орієнтуючись на цю ознаку, ви можете скористатися моментом для зачаття.
 4. Зміна положення шийки матки. В період овуляції шийка стає вологою, м’якою і більш відкритою.
 5. Хворобливість молочних залоз. В період овуляції організм як ніби готується до потенційної вагітності. Саме тому багато хто може відчувати набухання грудей, що призводить до хворобливих відчуттів.
 6. Болі внизу живота. Жінки часто відзначають неприємні відчуття внизу живота. Характер такого болю односторонній, тобто болить з того боку, з якою і відбувається овуляція.

2 Чим допомагає тест?

Не можна думати, що якщо у вас є хоч один з перерахованих вище симптомів, то можна бути впевненою, що наступила овуляція. Як температура, так і рясні виділення можуть бути симптоматикою абсолютно іншого процесу в вашому організмі. Потрібно бути чуйними до себе, обов’язково вести календар, щоб приблизно знати, коли вона повинна настати.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що потрібно знати, розраховуючи день зачаття малюка?
 • Які відчуття випробовує жінка при овуляції
 • Чи може аптечний тест на овуляцію показати вагітність?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Жінки, які мають чітку мету завагітніти, все ж віддають перевагу тесту на овуляцію. Тест на «гормон вагітності» — унікальне пристосування. Він дозволяє максимально точно визначити сприятливі дні для зачаття. Якщо говорити, що всі симптоми — справа відносне, то точність аптечного тесту складає 95-98%. Принцип роботи цього пристрою дуже простий. Після критичних днів починає формуватися нова яйцеклітина. Коли вона максимально дозріває, то починає впливати на гормони. Саме на них і реагують тести. Якщо в сечі буде виявлений лютеїнізуючого гормону, то результат аналізу сечі буде показувати, що тест на овуляцію позитивний. Це означає, що настав саме той час, коли зачаття малюка найбільше можливо.

Варто відзначити, що тест на овуляцію лікарі рекомендують регулярно проводити жінкам з діагнозом безпліддя. Якщо пацієнтка проходить стимуляцію яєчників, а овуляція все одно не виникає, то лікар призначає їй інші препарати.

З якої б причини ви не проводили цей тест, підберіть той, який буде вам найбільше зручний, так як розрізняють кілька видів таких тестів.

3 Види діагностичних матеріалів

Тести на овуляцію практично не відрізняються від тестів на вагітність, вони теж реагують на наявність гормону в сечі. Хоча є й такі, які відзначають зміну складу слини.

Асортимент тестів на визначення овуляції сьогодні досить великий, але все ж прийнято розрізняти 4 основні види:

 1. Електронні тести. Дивно, але в овуляційний період змінюється навіть малюнок кристалізації слини. До речі, ці тести вважаються найбільш точними. Зовні вони нагадують тюбик губної помади. Тест проводиться наступним чином. На лінзу потрібно помістити невелику кількість слини. Після цього слід подивитися на візерунок, який буде відображатися. Розшифрувати результат ви зможете за допомогою інструкції, де все чітко розписано. Вартість такого тесту значно вище, ніж на тести інших видів, але і результат він показує найточніший. Цей тест багаторазовий у використанні.
 2. Тест смужки. Якщо ви хоч раз робили тест на вагітність, то принцип роботи цього механізму вас не здивує. На вигляд це тонка смужка, на якій знаходиться спеціальний реактив. Смужку необхідно опустити не кілька днів в ємність з сечею (приблизно 20-30 секунд). Якщо ви бачите 2 смужки, то тест на овуляцію позитивний. Плюсом даного тесту є його низька ціна, проте вони вважаються неточними в своїх свідченнях.
 3. Тест-планшети (тест-касети). Вважаються одними з найбільш зручних способів визначення овуляционного періоду. В середині пластикового корпусу розташована смужка. Завдяки такій конструкції цей тест не потрібно опускати в спеціальну ємність, адже вона не завжди буває під рукою, особливо якщо ви перебуваєте поза домом. Потрібно направити струмінь на футляр. Досить навіть краплі сечі. Але важливо, щоб вона потрапила в спеціальне віконце. Після цього чекайте результат. Цей вид тесту дорожче, ніж попередній, але це обумовлено кількістю тест-смужок в одній упаковці. Зазвичай в одній коробці їх 5. Це дуже зручно, так як вам не потрібно щодня бігати в аптеку за новим тестом.
 4. Струменеві тести. Це тести нового покоління, які сьогодні є найбільш надійними і максимально точними. Відмінні їх риси — це висока чутливість і гігієнічність. Тест-касета захована під ковпачком, що забезпечує її чистоту. Для використання тесту слід зняти ковпачок і направити кінець тест-касети під струмінь сечі. Після цього слід закрити ковпачок і очікувати результат, який буде відомий через 3-5 хв.

4 Інструкція по застосуванню

Постійно проводити тест на овуляцію дурне, та й досить дороге задоволення. Варто визначити приблизний час, коли проводити його буде доцільно. Для цього потрібно поспостерігати за своїм менструальним циклом. Він вираховується з дня закінчення попередніх місячних до дня початку наступних, після цього від його довжини потрібно відняти 17. Наприклад, довжина циклу 30 днів. 30-17 = 13. З цього випливає, що вже на 13-й день менструального циклу можна провести тестування.

На жаль, якщо місячні не регулярні, то обчислювати буде складніше. Для цього вам потрібно вибрати найкоротший цикл, який був за 6 місяців. Якщо у вас є подібна проблема, то потрібно обов’язково вести календар циклу.

Тест необхідно проводити 2 рази на день, це дозволить не пропустити пік овуляції. Гінекологи стверджують, що робити це краще з 10.00 до 20.00.

Щоб тест був максимально точним, слід дотримуватися деяких правил:

 • не використовувати для тестування першу ранкову сечу;
 • проводити тест слід кожен день в один і той же час;
 • потрібно обмежити себе у вживанні великої кількості рідини за 1-3 години до дослідження;
 • слід утриматися від сечовипускання за 2 години до процедури.

Також уважно читайте інструкцію з використання тесту перед його застосуванням. Найкраще проконсультуватися зі своїм гінекологом, який допоможе вам підібрати найбільш комфортний для вас тест на овуляцію.

Деякі жінки навіть використовують такі тести як засіб контрацепції. Вважається, що коли в організмі найбільш низький рівень «гормонів вагітності», що ризик завагітніти зводиться до мінімуму. Але такий засіб захисту гінекологи відхиляють, так як:

 • вони не дають 100% гарантії, що зачаття не відбудеться;
 • ви не захистите себе від венеричних захворювань, що дуже небезпечно для здоров’я.

Декому дуже кортить спланувати навіть стать дитини. Але в цьому питанні гарантій дати ніхто не може і тесту для визначення майбутньої підлоги малюка не існує.

Ссылка на основную публикацию