Тест на овуляцію показав слабку (бліду) другу смужку: що це значить?

Якщо тест на овуляцію показав слабку другу смужку, що це може означати? Про це розповість лікар-гінеколог. Дійсно, тести на овуляцію — це великий прогрес в медицині, так як у будь-якої жінки завжди знайдеться особиста причина для звернення до цього методу. Кому-то потрібно дізнатися день виходу яйцеклітини, для того щоб запобігти небажаній вагітності, а іншим, навпаки, запланувати найбільш плідний день в менструальному циклі. Цей метод зручний ще й тим, що дуже простий у використанні, і будь-яка жінка, виконуючи вказівки, написаним в прикладеної інструкції, без зусиль зможе провести тестування самостійно.

1 Загальна інформація

Тест-смужки просочені спеціальним реагентом — речовиною, який нанесений на палички. Реагент при контакті з гормоном, який бере участь в процесі виходу жіночої клітини і міститься в сечі, змінює своє забарвлення. І чим більше гормону буває в сечі, тим темніше забарвлення на смужці.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Коли проводити тест на овуляцію: вибираємо позитивний час для зачаття
 • Які відчуття випробовує жінка при овуляції
 • Чи може аптечний тест на овуляцію показати вагітність?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Гормон цей називається лютеїнізуючим. Завдяки йому яйцеклітина дозріває в фолікулі. А коли настає момент виходу яйцеклітини, відбувається розрив фолікула і викид лютеїнізуючого гормону в кров. Саме на кількість цього гормону і реагує тест-смужка.

Отже, якщо тест на овуляцію показав дві смужки, це буде означати, що зріла яйцеклітина протягом декількох годин покине яєчник, попрямувавши до сперматозоїду. Спочатку смуга номер 2 може бути трохи блідою. Але при повторному тестуванні, з наближенням моменту виходу жіночої клітини, вона стає яскравішим. Коли зафіксований момент виходу жіночої клітини, потрібно перечекати кілька годин, для того щоб дати їй можливість спокійно покинути яєчник. Але не треба забувати, що клітці відведено 24 години на зустріч зі сперматозоїдом. Тому не варто залишати цей момент на останні секунди, тому що для зустрічі клітинам знадобиться кілька годин.

Що означає слабка смужка на тесті на овуляцію? Коли друга смуга ледве видно, це говорить про те, що до моменту виходу яйцеклітини є ще час, тобто тест негативний. Якщо у вас в організмі немає ніяких порушень і немає факторів, які перешкоджають виходу яйцеклітини, то з кожним днем ??друга смужка ставатиме все яскравіше.

Зробили тест на овуляцію — друга смужка бліда, що це означає? Але є деякі причини, через які тест-смужка залишиться світлою, тобто вихід жіночої клітини не відбудеться:

 1. Пацієнтка лікується і приймає гормональні препарати.
 2. Прийом протизаплідних засобів.
 3. Гормональний дисбаланс.
 4. Прострочений або бракований тест.
 5. Правила тестування були дотримані.
 6. Перенесений стрес, депресія.
 7. Поїздка в іншу країну.
 8. Потрібно пам’ятати, що лютеїнізуючого гормону в невеликій кількості завжди присутня в організмі і прояв світлої смужки абсолютно природно. Може статися і так, що яйцеклітина вийшла завчасно, і момент овуляції був упущений.

Для отримання правильного результату, дуже важливо дотримуватися правила, які безпосередньо впливають на якість сечі і відповідно на результат дослідження.

2 Як треба проводити тестування?

Правила проведення дослідження. Дане обстеження проводиться багаторазово, на відміну від тесту на вагітність. Проведення контролю слід почати за 2,5 тижні до передбачуваної менструації, тобто десь за 17 днів. Перший аналіз треба зробити за 3 дня до початку овуляції. Якщо розглядати 28-денний цикл, то овуляція доводиться рівно на середину, на 14 день. Якщо у жінки нерегулярний цикл, то проводити дослідження буде складніше.

Час проведення дослідження повинно бути одним і тим же. Для точної відповіді краще проводити тестування 2 рази в день, вранці і ввечері.
Найкращий час доби — це інтервал з 10.00 до 20.00 годин. Першу порцію урини краще не тестувати.

Якщо пацієнтка приймає гормональні препарати, то результат вийде неправильним.
Слід обмежити споживання рідини, так як вона розбавляє сечу.
Потрібно постаратися утриматися від сечовипускання.

Для проведення дослідження слід набрати в чисту суху ємність сечу. Далі опустити тест позначеної стороною до мітки і почекати секунд 5. Покласти смужку в сторону на 10 хвилин і тільки після цього оцінити результат тестування.

3 Розрахунки циклу

Якщо у жінки регулярно відбуваються місячні, то потрібно врахувати тільки тривалість циклу.
Цикл в 28 днів. Середина — це 14 день, тобто передбачуваний день виходу жіночої клітини. Вичитуємо 3 дні, отримуємо 11. Значить, тестування треба почати на 11-ий день.

Цикли більше 28 днів розраховуються аналогічним чином.
Якщо цикл не стабільний, обчислюють найкоротший цикл, який був у жінки в найближчі місяці. наприклад:

 • цикл в 32 дня тестують з 15-го дня;
 • в 24 дня — тестують з 7-го дня;
 • в 26 днів — тестують з 9-го дня.

Підводячи підсумки, треба сказати, що якщо аналіз показав слабку другу смужку, то це може означати:

 • позитивний результат — низький вміст лютеїнізуючого гормону;
 • негативний результат — до виходу клітини ще є час, або вона відсутня;
 • неякісний тест;
 • невірно проведений тест.

Чи варто робити тестування кожен день? Ніяких обмежень з цього приводу немає. Для безплідних пар щоденне тестування буде навіть корисним. Хотілося б тільки сказати, що якщо пара хоче зачати дитину, то варто заспокоїтися і не мучити себе щоденним тестуванням, так як психологічний спокій може посприяти благополучному заплідненню. А для жінок, бажаючих навпаки запобігти, слід бути вкрай обережною, так як прояв навіть слабкої смужки може ввести в оману.

І не забувайте, що і у абсолютно здорових жінок із стабільним менструальним циклом можуть бути несподівані зрушення. Слабка смужка на тесті повинна насторожити жінку, а яскрава — вкаже тільки на високий рівень гормону ЛГ, тобто на вихід яйцеклітини, який триватиме 24 години. Як тільки пройде цей час, аналіз знову буде показувати негативний результат, зауважте, навіть якщо жінка завагітніє.

У різних виробників тести відрізняються один від одного точністю результатів. Якщо у покупця виникли сумніви з приводу достовірності отриманого аналізу, то варто змінити тест і порівняти отримані результати.

Ссылка на основную публикацию