Терміни здачі звітності ТОВ на ССО в 2016

Робота будь-якого суб’єкта підприємництва передбачає здачу певної звітності до податкових органів. Обсяг і терміни подання звітів залежать від виду системи оподаткування, особливостей ведення бізнесу. Практика показує, що переважна більшість юридичних осіб в Росії використовує спрощену систему оподаткування, що передбачає мінімальний обсяг звітності. Але і тут є певні нюанси, які необхідно враховувати, щоб уникнути будь-яких проблем.

Яку звітність здають ТОВ на ССО в 2016 році?

Товариство з обмеженою відповідальністю, що перебуває на спрощеній системі оподаткування, повинно складати наступну звітність:

 • Декларація з ССО;
 • Декларація по земельному податку — при наявності у власності або оренді землі;
 • Декларація з транспортного податку — якщо у компанії є транспортні засоби;
 • Відомості про середньооблікової чисельності працівників;
 • Бухгалтерська звітність;
 • Довідка за формою 2-ПДФО;
 • Розрахунок за формою 6-ПДФО;
 • Звіт 4-ФСС;
 • Звіт РСВ-1;
 • Щомісячний звіт в СЗВ-М.

Для кожного виду звіту передбачений свій порядок і умови здачі. Причому більшість з них повинні здаватися незалежно від факту здійснення підприємницької діяльності. Якщо організація діяльність не веде, то в цьому випадку в податкову і позабюджетні фонди здається так звана, «нульова» звітність. Відразу варто застерегти, що не варто здавати нулевки, якщо за рахунком проходили грошові кошти або проводилася виплата фізичним особам. На даний момент податкова інспекція строго контролює рахунки компаній, і виявлення факту недостовірного декларування може призвести до притягнення до відповідальності.

Крім того, останнім часом у багатьох регіонах стала складатися практика, що у юридичних осіб не приймають нульову звітність у позабюджетні фонди. Якщо податки в ПФР для ІП мають фіксований розмір, то розрахунок внесків до фондів для працівників ТОВ залежить від розміру виплачуваної винагороди. ПФР і ФСС за підтримки податківців вимагають від компаній показувати мінімальну заробітну плату для керівника, вважаючи, що без керівника організація існувати не може, а значить, організація зобов’язана виплачувати йому хоч мінімальну зарплату, з якої і повинні бути сплачені внески, а також податок на доходи фізичних осіб. До речі, в деяких випадках компанії з нульовою звітністю піддавалися перевірці з боку державної інспекції праці, яка за фактом невиплати заробітної плати приваблювала ТОВ до адміністративної відповідальності. Таким чином, повна нульова звітність незабаром може зникнути.

Законодавство також передбачає ведення ряду документів, які подаються до податкових органів на вимогу при виникненні різних питань по звітності. Наприклад, компанії на спрощеній системі повинні вести Книгу обліку доходів і витрат, а якщо вид діяльності передбачає застосування ККТ при ССО, то необхідно вести і Книгу касира-операціоніста.

Конкретний обсяг звітності для конкретного підприємства визначається специфікою і масштабами його діяльності. Наприклад, в юрособу може бути тільки один працівник (коли компанія не веде свою діяльність) — керівник, тоді пакет звітності буде самий мінімальний. А для організації, в штаті якої кілька сотень людей, власний автопарк, безліч об’єктів нерухомого майна, обороти по рахунках складають кілька десятків мільйонів рублів, обсяг різних звітів і декларацій складе кілька сот листів.

ССО звітність за 2016 рік — що здавати?

Робота на спрощеній системі оподаткування передбачає здачу тільки одного звіту — декларації з ССО, яка здається за підсумками календарного року.

У даній декларації відображаються всі доходи і витрати компанії, а також проводиться розрахунок податку з урахуванням авансових платежів.

Крім того, юридичні особи повинні здати за підсумками року і бухгалтерську звітність, до складу якої входить:

 • бухгалтерський баланс;
 • звіт про прибутки і збитки.

Вкрай важливо, щоб дані бухобліку і податкової декларації збігалися. Причому бухгалтерська звітність здається не тільки в податкову службу, але в і органи державної статистики.

Терміни здачі звітності в 2016 році на ССО

Термін здачі звіту за ССО визначено законодавством — до 31 березня року, наступного за звітним. Таким чином, відзвітувати за 2016 рік необхідно буде не пізніше 31 березня 2017 року. Початкового терміну подання звіту немає, але оптимальним є після першого січня, так як необхідно, щоб календарний рік закінчився.

Термін здачі бухгалтерської звітності аналогічний терміну подання податкової.

Інші терміни подання декларації передбачено в разі ліквідації юридичної особи. Якщо порядок закриття ІП в 2016 році є досить простий, то для закриття ТОВ потрібно докласти певних зусиль. З моменту початку процедури ліквідації в податковий орган необхідно представити повідомлення за формою №26.2-8 про припинення діяльності, що обкладається ССО. Дане повідомлення необхідно направити протягом 15 днів з моменту припинення діяльності, тобто з моменту прийняття рішення про ліквідацію. Сама ж декларація по УСН повинна бути подана не пізніше 25 числа місяця, наступного за місяцем припиненням діяльності. При цьому законодавство не містить обмежень щодо термінів подання звітності, наприклад, якщо рішення про ліквідацію прийнято 5 квітня, а компанія вже кілька місяців не веде діяльність, закритий розрахунковий рахунок, то і декларацію з ССО можна здати вже 6 квітня.

Як здати звітність за ССО?

Декларація з УСН здається до підрозділу ФНС за місцем реєстрації юридичної особи, а його філія або відокремлений підрозділ — за місцем знаходження.

Законодавство передбачає такі варіанти подання звітності:

 • безпосередньо на прийомі — керівник або інша особа за дорученням здають паперовий примірник декларації на особистому прийомі у інспектора;
 • поштою — екземпляр декларації направляється до інспекції рекомендованим листом з описом вкладення. У цьому випадку датою здачі звіту визначається дата відправлення листа, позначена поштовим штемпелем;
 • по електронних каналах зв’язку — звітність передається в електронному вигляді за допомогою спеціального програмного забезпечення. В даному випадку програма може бути встановлена ??у самій організації, тоді звітність здається безпосередньо співробітником компанії. Або можна звернутися до спеціалізованої фірми, яка передасть звіт і роздрукує інформацію про відправку, яка і буде служити доказом подання звітності.

Кожен з цих способів здачі звітності ССО має свої переваги і недоліки. Наприклад, відправка звіту поштою дозволяє уникнути черг в податковій, але вимагає витрат на рекомендований лист. Крім того, в деяких ситуаціях, наприклад, при укладенні контракту нерідко необхідно подавати податкову декларацію з відміткою про прийом. В такому випадку необхідно буде звертатися до податкової, щоб вони поставили відповідний штамп.

Відповідальність за звітність на ССО

Якщо податкова декларація не буде представлена ??в зазначений термін, то юридична особа буде піддана адміністративної відповідальності. Причому з 2016 року передбачені серйозні заходи впливу на «забудькуваті» компанії. Перш за все це можливість податківців заблокувати операції по рахунку аж до моменту здачі звіту. На практиці ж зняття обмеження з рахунку може зайняти п’ять-сім робочих днів з дня подання декларації. Блокування рахунку може бути введена не раніше, ніж через десять днів з останньої дати подання звітності.

Заходи адміністративної відповідальності передбачені Податковим кодексом РФ, за несвоєчасну здачу звітності на організацію накладається штраф, розмір якого становить 5 відсотків від суми податку, що підлягає оплаті. Але закон передбачає, що мінімальний розмір штрафу становить 1000 рублів, а максимальний не може бути більше 30 відсотків від суми податку.

Також адміністративної відповідальності може бути підданий керівник або інша посадова особа організації, як правило, бухгалтер. Розмір штрафу становить від 300 до 500 рублів, але накладає його тільки суд за заявою податкових органів. На практиці податківці вкрай рідко виходять в суди з подібними заявами.

Існує відповідальність і за недостовірне декларування, до якого відносяться всі помилки в декларації, які спотворюють розмір податкової бази або суму обчисленого податку. Дані помилки виявляються в ході камеральної перевірки поданої звітності шляхом зіставлення даних в декларації і наявної у податківців інформації, наприклад, виписки по рахунку, зет-звіту касового апарату.

Розмір штрафу в такому випадку залежить від характеру дій платника податків:

 • заниження податкової бази або суми податку, вчинені ненавмисно внаслідок помилкового розрахунку — штраф 20 відсотків від несплаченої суми податку;
 • навмисне перекручування даних, яке призвело до зменшення податку — штраф 40 відсотків від несплаченої суми.

Порада: податківці при виявленні помилок в декларації завжди запитують у платника податків пояснення. Якщо в декларації дійсно допущена похибка, то необхідно представити не тільки пояснення, але і уточнену декларацію. В цьому випадку можна буде уникнути притягнення до відповідальності.

Слід пам’ятати, що крім адміністративної є і кримінальна відповідальність за недостовірне декларування або неподання податкової звітності у встановлені терміни. Стаття 199 Кримінального кодексу РФ передбачає, що не подання податкової звітності або включення в неї завідомо неправдивих відомостей є ухиленням від сплати податків. Відповідальність за вказаною статтею настає, якщо сума податку перевищує шість мільйонів рублів або десять відсотків від суми понад два мільйони протягом трьох років поспіль. Мінімальне покарання в цьому випадку штраф від ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а максимальне — позбавлення волі до шести років.

Важливо відзначити, що, якщо в результаті помилок в розрахунках податкової бази сума податку виявилася завищена, то ТОВ не може бути притягнуто до відповідальності. В цьому випадку потрібно надати уточнену декларацію і офіційний лист з проханням повернути суму надміру сплаченого податку або провести її заліку в рахунок майбутніх податкових платежів.

Передбачена відповідальність і за нездану бухгалтерську звітність. Причому покарати можуть двічі: за нездану звітність в податкові органи і в органи статистики.

Створення власної справи в даний час не потребує серйозних зусиль. Для початку можна отримати стартовий капітал для малого бізнесу від держави, в більшості випадків цих коштів достатньо для реалізації бізнес-ідеї починаючого підприємця. Але, створюючи бізнес, потрібно не тільки вивчити, як відкрити індивідуальне підприємництво або порядок реєстрації ТОВ у 2016 році. Важливо знати і особливості оподаткування тієї чи іншої організаційно-правової форми в різних ситуаціях ведення бізнесу.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Практика показує, що на старті бізнесу нерідко упускається саме питання здачі звітності, початківці ділові люди пропускають терміни здачі звітності, терміни оплати податків, допускають помилки в розрахунках. В результаті цього виникають неприємності, які ускладнюють роботу — штрафи, блокування рахунків і т.д. Тому, плануючи підприємницький процес, завжди необхідно враховувати і специфіку роботи з контрольними органами. Досвідчений бухгалтер або юрист завжди допоможуть в питаннях підготовки і здачі звітності, а й сам власник бізнесу повинен розбиратися в податковому законодавстві, щоб забезпечити повний контроль за всіма процесами в компанії.

Ссылка на основную публикацию