Терміни сплати ПДФО в 2016 році з зарплати

У 2016 році в силу вступили численні поправки до Податкового кодексу. Таким чином, був змінений порядок здачі звіту ВП у податкову службу, так само як і порядок здачі звіту ТОВ. Зміни торкнулися в тому числі і термінів сплати ПДФО (податок на доходи фізичних осіб), податковими агентами якого є організації та індивідуальні підприємці.

Основні правила сплати ПДФО

Коли мова йде про ПДФО, бухгалтер підприємства повинен правильно визначити три дати:

  • отримання співробітником доходу (зарплати, відпускних, лікарняного і т.п.);
  • утримання податку;
  • перерахування податку до бюджету.

Саме на ці терміни будуть звертати увагу співробітники податкової служби, і їх недотримання стане підставою для накладення штрафних санкцій на компанію.

Перелік основних правил по сплаті ПДФО в 2016 році:

  • дата розрахунку податку на дохід фізосіб збігається з фактичною датою його отримання;
  • утримання податку відбувається в день виплати доходу фізичній особі;
  • перерахувати ПДФО до бюджету податковий агент зобов’язаний не пізніше, ніж на наступний день після його утримання, виняток становлять відпускні та лікарняні виплати;
  • з 2016 року термін перерахування податку до бюджету безпосередньо залежить від виду доходу (зарплата, відпускні, дивіденди і т.п.), а не від способу його отримання фізособою (готівкові, банківський платіж), як це було раніше.

ПДФО з зарплати в 2016 році

Незалежно від режиму оподаткування та виду діяльності (дані відомості будь-який бажаючий може отримати, дізнавшись код ОКПО по ІПН), всі організації та індивідуальні підприємства є платниками ПДФО з зарплати співробітників.

дата отримання

Згідно з Трудовим кодексом РФ зарплату співробітникам належить виплачувати як мінімум один раз в півмісяця. Дні видачі встановлюються на кожному окремо взятому підприємстві на підставі колективного або трудового договору.

Більшість вітчизняних компаній оплачує працю персоналу саме два рази на місяць. Перша виплата називається авансом, а друга — остаточним розрахунком. Датою фактичного отримання зарплати вважається останній день місяця, за який нараховано оплату праці. Таким чином, в податковій звітності з ПДФО в якості дати отримання доходу співробітника у вигляді оплати праці необхідно вказувати останнє число кожного місяця.

Дата утримання

За дату утримання приймається день видачі другої половини зарплати (остаточний розрахунок). При розрахунку суми ПДФО складаються виплати за обидві половини місяця.

До тих пір, поки працівник не отримає зарплату в повному обсязі, ПДФО утримувати та перераховувати до бюджету не потрібно, але на дату отримання в звітності це жодним чином не впливає.

Дата перерахування до бюджету

З 2016 року податковий агент зобов’язаний перерахувати ПДФО з зарплати не пізніше, ніж на наступний день після видачі (і, відповідно, утримання) її співробітнику. У день утримання це теж допустимо.

Чи можна оплатити ПДФО заздалегідь?

Податковим кодексом подібні дії заборонені. Фіскальна служба буде розцінювати виплату як «Незбагненне надходження». Винятки можливі, але податковому агенту належить судова процедура для встановлення правильності обчислення ПДФО, якщо перерахування в бюджет здійснено раніше покладеного терміну.

Також нерідко бухгалтери припускаються помилки, сплачуючи податок з авансу. Але згідно з чинним законодавством зарплату не можна вважати отриманої до кінця місяця, а значить, ПДФО з авансу НЕ буде просуммирован з ПДФО з підсумкової зарплати, і буде зафіксована недостача. У такій ситуації податкового агента очікують штрафні санкції в розмірі 20% від відсутньої суми.

Порада: не можна обійти стороною ще одну поширену помилку підприємців, яка стосується неправильного трактування касової дисципліни для ІП на ЕНВД — звільнення від використання контрольно-касового апарата не звільняє від дотримання касової дисципліни.

Приклад правильного вказівки термінів і операцій з ПДФО з зарплати

20 травня 2016 року працівнику було виплачено аванс за першу половину поточного місяця, а 10 червня — залишок зарплати за другу половину травня. Днем отримання доходу у вигляді оплати праці буде вважатися 31 травня, днем ??утримання ПДФО — 10 червня. Перерахувати податок до бюджету необхідно 10 або 13 червня (11 і 12 число — вихідні дні).

Незважаючи на те, що визначити і вказати правильні дати досить просто (так само як розрахувати земельний податок за кадастрової вартості ділянки), помилки в звітності до сих пір залишаються поширеним явищем.

Зміни в порядку сплати податку з лікарняних і відпускних у 2016 році

Відпускні та лікарняні не пов’язані з зарплатою. Податок з них утримують в день отримання доходу готівкою або на банківську карту. З 2016 термін сплати ПДФО з відпускних і лікарняних в бюджет був змінений. Тепер його можна перерахувати не пізніше останнього числа місяця, в якому була проведена видача. Раніше це необхідно було робити безпосередньо в день нарахування лікарняних або відпускних співробітнику.

Яку відповідальність несуть порушники?

Якщо податковий агент утримав ПДФО з працівника, але не перерахував гроші в бюджет, то податкова служба зобов’яже порушника:

  • виплатити решту суми;
  • заплатити штраф в розмірі 20% від відсутньої суми;
  • погасити пені.

Якщо організація або індивідуальний підприємець не тільки не перерахували податок, але ще і не втримали його, то порушнику випишуть штраф за статтею 123 Податкового кодексу РФ і нарахують пені.

Порада: якщо вже мова зайшла про санкції і відповідальності, рекомендуємо також ознайомитися зі штрафами Росспоживнагляду.

Збережіть статтю в 2 кліка:

У 2016 році був змінений порядок сплати ПДФО з зарплати. Поправки до Податкового кодексу торкнулися також лікарняних і відпускних. Щоб уникнути неприємних штрафів, необхідно своєчасно (але не передчасно) утримувати та перераховувати податкові виплати з доходів співробітників.

Ссылка на основную публикацию