Теплиці для вирощування овочів круглий рік

Багато російські громадяни дуже успішно ведуть сільськогосподарський бізнес, який передбачає одну або кілька теплиць. Такі конструкції, споруджені відповідно до технічних нормативів і стандартів, дозволяють цілий рік вирощувати в них зелень, різні овочі, ягоди і навіть фрукти. Суб’єкти підприємницької діяльності, що мають теплиці, без проблем укладають договори з торговими точками і овочевими базами, куди оптовими партіями здають плоди своєї праці.

Якими недоліками і перевагами володіє тепличний бізнес?

Суб’єкти підприємницької діяльності, які, замислюючись над тим, як можна в селі заробити гроші, вирішили в теплицях вирощувати овочі на продаж, можуть на практиці оцінити всі переваги цього бізнес-напрямки:

 • дуже просто вирішувати різні питання організаційного плану;
 • мінімальні витрати, пов’язані з організацією тепличного бізнесу;
 • всі овочі, зелень і інші культурні рослини, вирощувані в теплицях, відповідають всім нормам екологічної безпеки, так як бізнесмен не використовує шкідливих для здоров’я людей хімікатів, що прискорюють їх зростання і дозрівання;
 • тепличні рослини схильні до захворювань менше, ніж грунтові;
 • можливість отримувати максимальний прибуток (як показує практика, вже через 12 місяців після посадки насіння або саджанців підприємці зможуть повністю окупити всі понесені витрати);
 • на вирощені овочі завжди спостерігається споживчий попит;
 • бізнесмен самостійно формує цінову політику;
 • частина врожаю суб’єкт підприємницької діяльності може залишати для особистого споживання і т.д.

Що стосується недоліків тепличного бізнесу, то тут варто виділити кілька моментів, які можуть засмутити підприємця:

 • якщо бізнесмен не домовиться з оптовиками, йому доведеться самостійно вирішувати питання, пов’язані з навантаженням і розвантаженням овочів, а також їх транспортуванням до пункту прийому;
 • в літню пору року при реалізації овочів оптовими партіями часто доводиться знижувати вартість, так як суб’єкту підприємницької діяльності необхідно орієнтуватися на встановлені в цьому бізнес-секторі ціни;
 • якщо теплиця буде використовуватися і в зимову пору року, то суб’єкту підприємницької діяльності необхідно оплачувати електричну енергію, яка необхідна для обігріву та штучного освітлення.

Порада: в зимовий період на тепличну продукцію спостерігається підвищений споживчий попит, тому бізнесмени можуть її продавати за завищеними цінами. Якщо підприємці не знають, як заробити багато грошей, то їм варто отримати консультацію у людей, які не перший рік перебувають в тепличному бізнесі.

З чого потрібно починати тепличний бізнес?

Прийнявши рішення відкрити тепличний бізнес, російським громадянам необхідно почати з технічного оснащення своєї присадибної території. Якщо підприємець-початківець своєму розпорядженні вільних коштів, він може придбати готові теплиці або замовити дані конструкції у виробника, давши йому потрібні параметри. У тому випадку, коли суб’єкт підприємницької діяльності прагне мінімізувати стартові витрати, йому рекомендується самостійно побудувати необхідну кількість теплиць.

З яких матеріалів можна побудувати теплицю?

Якщо підприємець-початківець має відповідні навички, він може без допомоги сторонніх фахівців виконати весь спектр робіт, пов’язаних з будівництвом теплиць. Для цих конструкцій можна використовувати різну сировину, в широкому асортименті представлена ??на вітчизняному ринку. Найчастіше теплиці споруджують з наступних матеріалів:

 1. Теплиці з поліетилену. Цей матеріал можна назвати бюджетним, так як він має найнижчу вартість, а саме цінова політика є вирішальним фактором для багатьох людей, які роблять вибір саме на його користь. Поліетиленова плівка протягом багатьох десятиліть використовується при будівництві теплиць. Людей не бентежить навіть той факт, що вона гірше всіх інших матеріалів пропускає промені сонячного світла. Варто відзначити, що поліетилен має досить обмеженим терміном корисного використання, який за сприятливих умов може досягати 3-х років. Якщо суб’єкт підприємницької діяльності вирішить при будівництві теплиці використовувати саме плівку, то її потрібно укладати не менш ніж в 2 шари. В цьому випадку утворюється між шарами повітряний прошарок буде виступати в якості утеплювача, що дозволить трохи оптимізувати витрати на обігріві конструкції в зимовий час.
 2. Теплиці зі скла. Цей матеріал можна назвати універсальним, він ідеально підходить для теплиць. Скло відмінно пропускає денне світло, завдяки чому суб’єкту підприємницької діяльності не доведеться постійно включати джерела штучного освітлення. Скло відрізняє від інших матеріалів високий рівень екологічної безпеки, максимально тривалий термін корисного використання, демократична ціна. Щоб засклена теплиця довго не потребувала ремонту, бізнесменам рекомендується використовувати для скління гартоване скло, товщина якого перевищує 6 мм. Варто зазначити, що цей матеріал має високу теплопровідність, через що у власника теплиці виникне необхідність в додатковому обігріві конструкції.
 3. Теплиці з полікарбонату. Цей матеріал вже досить давно з’явився на вітчизняному ринку і за цей час зміг на практиці підтвердити заявлені виробником характеристики. Полікарбонат активно використовується при будівництві теплиць, так як він дуже простий в монтажі, має легку вагу, є відмінним теплоізолятором і не вимогливий в технічному обслуговуванні. Єдиним його недоліком є ??схильність до впливу ультрафіолетових випромінювань і температурних коливань.

Порада: якщо підприємець вирішив самостійно будувати теплицю, йому попередньо потрібно скласти креслення на підставі проведених обчислень. Він може сам зробити проект, а може завантажити його з тематичних веб-ресурсів, на яких схеми будівництва теплиць представлені в асортименті. Якщо суб’єкт підприємницької діяльності планує вирощувати плодові і екзотичні рослини, то йому потрібно звести великі теплиці, при конструюванні яких рекомендується скористатися послугами професіоналів.

Що потрібно зробити, щоб теплиця функціонувала цілий рік?

Щоб теплиця для вирощування полуниці, зелені, квітів або овочевих культур приносила дохід не тільки в теплу пору року, підприємець повинен подбати про її обігріві. Для цього найчастіше використовується технологічний метод опалення:

 • калорифером;
 • буржуйкою;
 • інфрачервоним обігрівачем;
 • газовим опаленням, яке передбачає оснащення гріють судинами;
 • котлами, які можуть працювати на різних видах палива;
 • паровим опаленням, яке підключено до інженерних комунікацій, проведеним в житловому будинку.

Порада: якщо підприємці візьмуть рішення застосувати технологічну методику обігріву теплиці, то їм слід врахувати один важливий момент — генерується тепло буде розподілятися по конструкції нерівномірно.

Для обігріву теплиць може бути задіяна і біологічна методика, яка передбачає використання природних матеріалів в якості джерел тепла. В даному випадку мова йде про гній (він змішується з компостом або соломою в пропорції 1: 1):

 • свинячому;
 • коров’ячому;
 • кінському.

Щоб приготувати суміш, з змішаного компосту з гноєм потрібно сформувати купи, які слід полити підігрітою водою. Через 3 дні від куп почне виходити тепло. Тепер цю суміш (не товще 40 см) можна укласти на дно теплиці і присипати шаром грунту. Як тільки земля досить прогріється, підприємець зможе висадити в неї саджанці та насіння. Фахівці в сільськогосподарській сфері відзначають, що така методика обігріву теплиць істотно збільшує врожайність.

Кінський гній Здатний забезпечити температуру в грунті, що досягає +35 градусів Температурний режим буде підтримуватися в цьому діапазоні протягом 3 місяців
свинячий гній Температура піднімається до +15 градусів Температурний режим буде підтримуватися в заданому діапазоні протягом 2 місяців
коров’ячий гній Забезпечує температуру в грунті, що досягає +20 градусів Температурний режим буде підтримуватися протягом 3 місяців

Але не тільки про обігрів теплиць варто замислюватися підприємцям-початківцям. В обов’язковому порядку в ці конструкції потрібно провести інженерні комунікації, зокрема, воду (створюється система поливу), каналізацію (слив) і електрику.

Досвідчені аграрії рекомендують початківцям суб’єктам підприємницької діяльності починати цей бізнес з одного теплиці, яка має не надто великі розміри (наприклад, 5м х 20м). Якщо у них не виникне ніяких проблем на старті, в процесі догляду, збирання та реалізації врожаю, їм можна задуматися про розширення. Також зі слів фахівців можна зробити висновок, що якщо тепличний бізнес буде розвиватися в м’яких кліматичних умовах, то підприємці зможуть отримати максимальний прибуток.

Теплиці для вирощування овочів круглий рік

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності бажає отримати багатий врожай зі своєї теплиці, йому ще перед посадкою насіння і розсади потрібно дізнатися про всі тонкощі вирощування обраних культур:

 • про температурний режим, при якому можлива висадка в теплицю;
 • про правила і особливості висадки рослин і насіння;
 • про необхідність використання того чи іншого добрива;
 • про правила і необхідності пересадки рослин;
 • про захист розсади від ультрафіолетових випромінювань;
 • про частоту поливу і терміни збору врожаю і т.д.

Після того, як на земельній ділянці була зведена теплиця, суб’єкт підприємницької діяльності повинен підібрати грунт, що підходить для тих культур, які він планує вирощувати. Також варто закупити добрива, щоб рослини не відчували в них нестачі на всіх фазах свого розвитку. Після висадки насіння або розсади підприємець повинен забезпечити їм постійний догляд. В цей час вкрай важливо уважно стежити за температурним режимом в теплиці, а також забезпечити рослинам необхідну кількість світла (недолік можна компенсувати за рахунок освітлювальних приладів). Якщо суб’єкт підприємницької діяльності має в своєму розпорядженні вільні кошти, він може найняти на роботу досвідченого садівника, який буде стежити за рослинами аж до збору врожаю.

Теплиця для вирощування огірків круглий рік

Якщо бізнесмен планує збирати великі врожаї, які буде здавати в торгові точки, заклади громадського харчування та інші приймальні пункти, йому слід зареєструватися в якості індивідуального підприємця. Державна реєстрація та отримання статусу ІП дозволять бізнесменові співпрацювати з будь-якими комерційними структурами, яким необхідні документи на кожну партію товару.

Для отримання статусу ІП російським громадянам потрібно звернутися до державного реєстратора і передати йому заяву встановленого зразка. З собою у фізичних осіб повинні бути особисті документи, необхідні для ідентифікації особи (ідентифікаційний податковий номер, цивільний паспорт). В обов’язковому порядку майбутній підприємець повинен заплатити держмито, а платіжну квитанцію слід передати реєстратору.

Ідеї ??для тепличного бізнесу

Росіяни, що відкривають тепличний бізнес, можуть розглядати в якості ідей різні варіанти. Вони можуть вирощувати як одну овочеву культуру, так і засадити теплицю різними рослинами. Кожна бізнес-ідея має свої переваги і недоліки, тому суб’єктам підприємницької діяльності потрібно уважно вивчити кожну і прийняти зважене рішення.

вирощування зелені

Початківцям підприємцям варто перший раз засадити теплицю зеленню, яка проста у вирощуванні, на неї завжди є споживчий попит, а її цінова політика дозволяє отримувати досить пристойний дохід. Посаджена в теплицях зелень може прекрасно рости при температурі +18 градусів. Їй цілком достатньо природного освітлення, тільки в зимовий час підприємцю доведеться досвечивать по кілька годин на добу. Найкраще вирощувати зелену цибулю, петрушку, кріп, салат, щавель. Підприємець може зробити посадочні ящики, які прекрасно стануть в кілька ярусів (таким чином вдасться в кілька разів збільшити врожайність). Якщо бізнесмен все зробить правильно, то за рік він зможе знімати до 10 врожаїв, тому вирощування зелені в домашніх умовах можна віднести до категорії рентабельних напрямків.

вирощування квітів

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності бажає отримувати максимально можливий прибуток з своїх теплиць, йому слід почати вирощувати квіти. Як показує практика, все понесені витрати при відкритті бізнесу можна буде окупити за кілька місяців. Перед тим, як почати розвиватися в цій бізнес-сфері, підприємцю потрібно з’ясувати, на яку саме квіткову продукцію в його регіоні спостерігається попит. Іноді вигідніше буде займатися розведенням кімнатних квітів, які прекрасно ростуть в теплицях. Що стосується зрізу (квіти, які використовуються при складанні букетів), то його недоліком є ??швидке в’янення. Для отримання прибутку з таких квітів підприємцю необхідно мати постійні канали збуту.

вирощування овочів

Овочі круглий рік користуються попитом, тому їх вирощування цілком можна розглядати як ідею тепличного бізнесу. Перед тим, як засадити теплицю розсадою, суб’єкту підприємницької діяльності потрібно правильно обладнати цю конструкцію. Важливо створити для рослин комфортні умови, достатня кількість світла, правильно розташувати грядки і наповнити їх родючим грунтом.

Бізнес-план, який може застосувати на практиці підприємець

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності прагне досягти певних висот у цьому бізнес-напрямку, йому в першу чергу слід визначитися з асортиментом рослин, які будуть вирощуватися в теплиці круглий рік. Йому варто розглядати саме ті культури, на які завжди є споживчий попит. Наприклад, огірки, помідори, зелень, капуста, часник, болгарський перець, баклажани і т.д.

Після того, як суб’єкт підприємницької діяльності вирішив, що буде вирощувати, йому слід визначитися з методикою. Багато фахівців рекомендують застосовувати в теплицях гідропоніку, завдяки якій вдається мінімізувати витрати, автоматизувати багато процесів і в кінцевому підсумку отримувати багаті врожаї. Незважаючи на видимі переваги, у цієї методики є і недолік. У зв’язку з тим, що кожна рослина знаходиться в окремій ємності з водою, яка періодично насичується поживними речовинами і добривами, плоди набувають водянистий присмак. Багато торгових точки не дуже охоче співпрацюють з постачальниками овочів, вирощених на гідропоніці. Саме тому підприємцю потрібно добре подумати, перш ніж використовувати цю методику.

Як варіант власникам теплиць слід розглянути метод вирощування овочів в грунті або в мобільних грядках. Як показує практика, отриманий таким способом урожай має природні смакові якості і високо цінується споживачами.

Після вирішення всіх технічних питань підприємець повинен знайти місце для теплиці. Якщо він є власником дачного або заміського ділянки, то у нього не виникне ніяких проблем при будівництві теплиць. В іншому випадку доведеться шукати місце, оформляти довгостроковий договір оренди і щомісяця платити за нього гроші. Після цього можна приступати до спорудження конструкцій, що підприємець здатний зробити самостійно, якщо володіє базовими знаннями в будівельній сфері.

Приклад (підприємець орендує землю для тепличного бізнесу):

 • Бізнесмену доведеться платити не менше 32 000 рублей на оренду земельної ділянки (до 150 кв.м.).
 • За облаштування теплиці, що передбачає проведення необхідних інженерних комунікацій, доведеться заплатити 410 000 рублів (разово).
 • Щомісяця підприємцю доведеться платити за електричну енергію 16 000 рублів.
 • Заробітна плата найманих працівників складе 70 000 на місяць.
 • Закупівля розсади — 20 000 рублів.
 • Інші витрати — 15 000 рублів на місяць.
 • Всього витрат: 563 000 рублей.

З них разово потрібно заплатити 410 000 рублей, щомісяця по 153 000 рублей. Планується щомісячний прибуток від 350 000 рублів на місяць. За рік дохід складе 4 200 000 рублів. За рік підприємець понесе витрат на суму 2 246 000 рублей. Чистий дохід за рік — 1 954 000 рублей. Окупляться стартові вкладення приблизно через три місяці.

рекомендації фахівців

Кожен суб’єкт підприємницької діяльності повинен враховувати поради фахівців, завдяки чому зможе успішно розвивати свій бізнес і домагатися високих фінансових результатів:

 1. Якщо підприємець буде підсаджувати до овочів декоративні культури, то йому істотно вдасться поліпшити якість цілорічних посадок. Це вийде зробити завдяки виділеним з рослин (наприклад, матіоли або календули) інсектицидною і фітонцидним речовин.
 2. Якщо теплиця буде використовуватися круглий рік, то суб’єкту підприємницької діяльності потрібно встановити якісне і продуктивне вентиляційне та опалювальне обладнання, освітлювальні прилади.
 3. З деяких овочевих культур підприємці зможуть отримати урожай тільки один раз в році. Це обумовлено тим, що такі культури, як, наприклад, помідори, мають дуже тривалим вегетаційним періодом.
 4. Суб’єкти підприємницької діяльності повинні враховувати правила сумісності. Щоб домогтися максимально високих врожаїв, не слід засаджувати теплиці різноплановими рослинами.
 5. У зимовий час або з приходом весни власники теплиць повинні з великою відповідальністю поставитися до планування площ, виділених для посадки.
 6. Коренева система деяких рослин виділяє речовини, які здатні максимально збільшити врожайність бобових, томатів, картоплі та буряків. В даному випадку мова йде про шпинат, який має свою цільову аудиторію, тому може вирощуватися на продаж.
 7. Посадковий матеріал потрібно купувати тільки у перевірених постачальників, щоб мінімізувати фінансові втрати.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Кожна людина замислюється над тим, як можна заробити гроші, сидячи вдома і при цьому не роблячи величезних стартових вкладень. Вони беруть до уваги різні ідеї, наприклад, в’язання, написання унікального контенту, вирощування рослин на продаж. Якщо російські громадяни прийняли рішення зайнятися тепличним бізнесом, їм необхідно попередньо дізнатися, що буде потрібно для старту. Вкрай важливо провести маркетингові дослідження місцевого ринку, які допоможуть бізнесменам зрозуміти, на які овочеві або ягідні культури спостерігається найбільший споживчий попит. Після цього слід скласти грамотний бізнес-план, в якому повинні відображатися всі організаційні і фінансові аспекти. Якщо початківець суб’єкт підприємницької діяльності буде слідувати розробленої стратегії, у нього є всі шанси досягти високих результатів.

Ссылка на основную публикацию