Темперування шоколаду: особености технологічного процесу

З якою метою Темперуючі шоколад? Дана процедура необхідна для того, щоб шоколад став більш досконалим, ідеальним. Складно знайти людину, яка б не любила подібне ласощі, яке не тільки дуже смачне, але і корисне. Однак мало хто знає, як правильно поводитися з даними кондитерським виробом. Наприклад, як потрібно правильно розтоплювати плиточную солодкість, щоб вийшла ідеальна начинка, фігурки або стружка, призначена ля прикраси десертів.

Що таке темперування

Перш ніж дізнатися, як темперувати шоколад в домашніх умовах, для чого і навіщо Темперуючі шоколад, варто розібратися з суттю маніпуляції. Темперований шоколад — це той продукт, який піддався процесу кристалізації. Якщо говорити простими словами, то кристалізація для шоколаду — це особливий процес нагріву і подальшого охолодження, де враховується конкретна температура плавлення. Що стосується темперирования шоколаду, то кристалізація необхідна для того, щоб продукт зміг придбати міцну форму. Коли виріб плавитися, а потім охолоджується до конкретної температури, він виходить глянцевим, твердим, але в той же час досить крихким.

Стадія кристалізації неймовірно важлива, її сенс полягає в тому, що продукт плавиться, охолоджується і знову нагрівається. Спочатку його необхідно нагріти до температури сорока п’яти градусів, потім охолодити до двадцяти п’яти градусів, а потім знову підвищити температурні показники. По закінченню процесу кристалізації, хороший продукт повинен мати певну температуру. Для цього варто знати, який краще використовувати шоколадний продукт. Підсумкова температура білого шоколаду становить 28 градусів, чорного 32, а молочного — в межах 29-30 градусів.

Використання машини для темперування

Існує кілька основних способів, що дозволяють виконати дану маніпуляцію. На промисловому виробництві, в ресторанах використовується машина для темперування шоколаду, що досить зручно і практично. Темперуючі машина виконує всі етапи самостійно, якісно.

Переваги і смаки шоколаду Boucheron

Щодо такої маніпуляції можна сказати, що цей продукт поміщають в відповідне обладнання, де на нього впливають високі температури, але нагрів здійснюється досить повільно, потім відбувається охолодження і нагрівання. Завдяки такій процедурі, підсумковий продукт виходить набагато смачніше, але для цього слід дотримуватися правильної температури зберігання шоколаду.

Однак не у всіх є можливість користуватися будинку машиною темперують. Саме тому, господині просто зобов’язані дізнатися, як проходить темперування шоколаду в домашніх умовах, щоб можна було уникнути появи кристалів. Дана маніпуляція можливо в мікрохвильовій печі (НВЧ-піч), на водяній бані. Що стосується правил темперирования шоколаду відео, докладно все покаже і пояснить.

Процедура в домашніх умовах

Відмінний варіант для маніпуляції в домашніх умовах — мармурова дошка, так як подібний камінь для темперування шоколаду є дуже вдалим, практичним. Необхідно взяти 2/3 всього виробу, який був розплавлений в мікрохвильовці, в духовці і на бані парової. Його температура повинна бути в межах 40-45 градусів.

Потім його виливають на мармурову дошку, активно розмішують спеціальним шпателем, щоб температура опустилася до двадцяти семи градусів. З цією метою вам знадобиться спеціальний термометр. Отриману масу потрібно перелити до залишилася 1/3 частини, ретельно розмішати. Якщо все правильно зробили, то через три хвилини плитка застигне при двадцяти градусах.

Одним з найбільш економних, доступних і простих варіантів є парова лазня, пароварка. Процес темперування подібним способом дуже легкий і зрозумілий. Для початку потрібно підібрати якісний продукт, подрібнити його в нержавіючу і суху ємність, помістити над тією каструлею, в якій є кипляча вода. Важлива умова, ємність не повинна стикатися з поверхнею води.

Коли виріб дійде до потрібної кондиції, розплавиться, укутайте дану ємність в щільне рушник. Після цього можете додати до нього твердий продукт. Ретельно розмішайте, щоб вийшла зазначена вище температура. Щоб не допустити дурну помилку, важливо обзавестися спеціальним термометром кулінарним, так як звичайний ртутний заборонено використовувати!
Переваги та особливості друку на шоколаді

Ще один спосіб — виконати перераховані маніпуляції в мікрохвильовці. Що стосується подібного питання, то мікрохвильова піч відмінна альтернатива парової лазні. Важливо дотримуватися всі етапи:

  1. Плитку необхідно натерти на тертці, отриману стружку відправляють в скляну або пластикову ємність, потім відправляють в мікрохвильову піч.
  2. Вибираєте мощность 1000 W, щоб вдало розтопити стружку. Кожні п’ятнадцять секунд необхідно перевіряти виріб, щоб нічого не перегрілися.
  3. Коли вся стружка практично розплавиться, потрібно вилучити ємність з печі мікрохвильовій.
  4. Отриману масу ретельно розмішайте, щоб консистенція стала однорідною і красивою. На цій стадії додається шматочок твердого та холодного вироби, потім остудити суміш до потрібної вам температури.

Завдяки такому способу обробки виробу, підсумковий продукт набуває глянцевий і шикарний блиск, гладку структуру. Така солодкість відмінно тане в роті і приносить багато задоволення. На жаль, дуже складно виконати маніпуляцію в домашніх умовах з самого першого разу.

Перевірити потрібну кондицію можна так: візьміть пергамент, намажте на нього виріб, залиште на п’ять хвилин, потім постарайтеся відокремити його. Якщо все пройшло вдало, він залишається блискучим, а не бурим, ви все зробили правильно!

Це важливо! Слід запам’ятати терміни зберігання шоколадних виробів: молочний- 1 рік 4 місяці, білий — 1 рік, а чорний — рівно 2 роки.

Крім перерахованих методів існують спеціальні пристрої, що значно полегшують проведення подібної маніпуляції.

Особлива побутова техніка

Серед побутової техніки, призначеної для кухні, є ванна для темперування шоколаду. Як би дивно не звучало назву, але такий електричний прилад дозволить провести маніпуляцію швидко і правильно, дотримуючись правильних температурних показників. Кондитер самостійно вибирає і встановлює конкретний режим, а шоколадна маса доступна йому весь час.

Даний прилад має ряд вагомих переваг, так як його не потрібно плавити в мікрохвильовці або на паровій бані, тому зводиться контакт з парою, вологою до нуля. Вам потрібно просто натиснути на відповідну кнопку, розташовану на панелі приладу, потім очікувати готовий результат. Обсяги ванни досить різноманітні, це може бути півтора літра або 13,7 літрів, все залежить від мети приладу.

Цікаві факти і історія шоколаду Оленка

Крім плюсів є і недоліки. Основний мінус такої ванни — висока вартість, тому вона не кожному припаде до кишені.

Можна використовувати спеціальну ємність для темперування шоколаду. В основному її варто використовувати в промисловому виробництві. Ємність вертікальния, вона створена для процесу темперування в тонких шарах крему, шоколаду, фонтану і глазурі. Прилад складається з труби поворотній і камери вертикальної. Продукт поміщається у внутрішню ємність, між ванними весь простір заповнюють водою.

Робота з подібною ємністю має перелік вагомих переваг: охолоджується за допомогою води, доступне і просте обслуговування, є автоматизований процес, матеріал ємності — сталь вищої якості, є різна продуктивність, обігрів за допомогою пари.

Підводячи підсумки вищесказаного, варто зауважити, що така маніпуляція дуже важлива, вона дозволяє поліпшити не тільки смакові якості ласощів, а й значно удосконалити його зовнішній вигляд.

Ссылка на основную публикацию