Температура тіла при овуляції: як змінюється?

Планування вагітності для багатьох жінок вважається пріоритетним питанням. Температура тіла при овуляції є одним з важливих параметрів, на який слід звернути особливу увагу при підготовці до зачаття дитини. Підвищення даного показника відбувається в організмі жінки ще до затримки місячних. Цьому сприяє значне збільшення рівня прогестерону.

Практика показує, що температура тіла у представниць прекрасної статі завжди знаходиться в залежності від їх менструального циклу. Тому більшість жінок, які планують завести дитину, ведуть власний графік змін вищевказаного показника. Це допомагає їм визначити найбільш підходящий момент для зачаття майбутнього малюка. Також за допомогою виявлення базального показника можна виявити аномалію, при якій жіноча яйцеклітина не дозріває? і настає стадія ановуляции.

1 Початкова стадія дозрівання яйцеклітини

У всіх жінок процес менструації є повністю індивідуальним. Тому і графік базальних температур у кожної представниці прекрасної статі буде виглядати по різному. Однак період овуляції практично завжди настає за 2 тижні до передбачуваної дати наступних критичних днів. Тому менструальний цикл можна розділити на 3 основні фази:

  • фолікулярний період (до овуляції);
  • овуляторний етап (процес овуляції);
  • Лютеїновий проміжок часу (після овуляції).

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Як правильно розрахувати стать дитини по овуляції
  • Як і для чого складається графік базальної температури?
  • Ановуляція — місячні без овуляції
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Гормональний фон дівчата буде абсолютно неоднаковим в різні фази її циклу. На початку процесу дозрівання яйцеклітини, найбільш дієвим гормоном в організмі представниці прекрасної статі є естроген. За допомогою його впливу температура тіла значно знижується. При таких умовах яйцеклітина може повністю дозріти і підготуватися до повноцінного процесу запліднення. У першій фазі циклу середній показник базальної норми не перевищує 36,2-36,6? С. Протягом усього фолікулярного проміжку часу, цей параметр може змінюватися на 0,1 або 0,2? С.

Безпосередньо перед процесом дозрівання яйцеклітини базальна температура в організмі жінки, як правило, підвищується. У деяких особливих випадках спостерігається її незначне зниження. У момент овуляції показник температури коливається в межах від 37,2 до 37,4 ° С Однак важливим є той факт, що при кожному індивідуальному випадку цей параметр може мати відчутні відмінності від норми. На початку кожного менструального циклу в організмі дівчини встановлюється показник нормальної фізіологічної температури. Даний параметр зберігається до початку дозрівання яйцеклітини. В цей день в організмі жінки відбувається значний, не менше ніж на 0,3 ° С, стрибок базальної норми в сторонуповишенія.

Саме в цей момент дозріла яйцеклітина видаляється з фолікула і переміщається в область черевної порожнини. Тут відбувається її зустріч із сперматозоїдом. Життєздатність такої яйцеклітини не перевищує доби, тому для ідеальних умов зачаття бажано, щоб елемент чоловічого сім’я вже до цього знаходився у вищевказаному місці. Безпосередньо в момент найбільш сприятливого час для зачаття середній показник базальної температури у жінки підвищується до рівня 37 ° С.

2 Кінцевий етап овуляції

Підвищений рівень базального параметра у жінки може зберігатися протягом певного проміжку часу. Якщо даний показник піднявся до певного значення в найбільш підходящий для запліднення період, тоді, найімовірніше, до настання менструації він не знизиться. Однак в тому випадку, якщо місячні у дівчини не починаються, а рівень температури після даної затримки не падає нижче 37,1-37,3? С, тоді існує дуже велика ймовірність настання вагітності. На цей факт слід звернути особливу увагу. Якщо після овуляції базальна температура не знижується протягом 17-18 днів, тоді можливість успішно відбувся зачаття в даному циклі дуже велика.

Перепад вищевказаного показника в період між фолікулярної і лютеїнової фазами повинен становити не менше ніж 0,5-0,6 ° С. Фахівці стверджують, що тільки за такої умови можна стверджувати про наявність у жінки процесу дозрівання яйцеклітини. У третій стадії менструального циклу домінуючим гормоном в організмі представниці прекрасної статі є прогестерон. Після овуляції саме дана речовина сприяє підвищенню базального параметра. При таких умовах запліднена яйцеклітина зможе зберегти свою життєздатність. Протягом першого триместру вагітності, в період функціонування жовтого тіла, в організмі жінки буде зберігатися підвищений рівень базальної температури. Після цього настає момент остаточного формування плаценти.

В процесі вимірювання базального параметра слід дотримуватися певних правил. Дані виміри необхідно проводити в один і той же проміжок часу. Бажано проводити даний процес на початку дня і натщесерце. Вимірювати температуру слід в стані повного спокою. Не рекомендується при цьому різко вставати з ліжка, а сон у жінки повинен бути безперервним і повноцінним. Будь-яке найменше порушення вищевказаних правил може значно вплинути на якість вимірюваних показників.

Ссылка на основную публикацию