Температура при місячних: чи може бути підвищення до 37 і вище?

Вважається нормою, якщо підвищується температура при місячних. Під час менструації організм відчуває стрес (через значної крововтрати). Таке явище може викликати зниження працездатності і стомлюваність. Підвищення температури до 37 ° С в кінці денної активності (під час місячних) — це ознака втоми.

1 Основні причини зміни показників

Гінекологи виділяють наступні причини підвищення температури тіла під час місячних:

 1. Інфекція. Під час менструального циклу шийка матки розкривається. При цьому репродуктивна система не захищена. Так як в маткову порожнину легко можуть проникнути інфекції, в цей період не рекомендується купатися у водоймах і займатися сексом. Особливу увагу під час місячних рекомендується приділяти особистої гігієни.
 2. Розлади травлення. Рідко місячні можуть спровокувати запор і пронос. Подібні симптоми проявляються через вживання незвичній для шлунка їжі, що може привести до запалення шлунка.
 3. Гінекологічні захворювання. Під час місячних імунітет і резистентні системи слабшають, сприяючи загострення хронічних або активації прихованих хвороб. Основною ознакою таких явищ є ріжучі або тягнуть болі в області яєчників.
 4. Вагітність. Висока температура під час місячних і сильні болі можуть бути спровоковані вагітністю. Якщо тест на вагітність дасть позитивний результат, необхідно терміново звернутися до гінеколога. Лікар повинен підтвердити / спростувати наявність позаматкової вагітності або аномального припинення розвитку плода.
 5. Клімакс. У жінки спостерігається рясне потовиділення в нічний час (уві сні) і підвищення температури під час місячних.

Базальна температура сприяє виявленню початку критичних днів або наявності овуляції. Нижчий показник встановлюється, коли жінка довго спить. Температуру потрібно вимірювати лежачи в ліжку, після сну. Для цього градусник ставлять в рот. БТ в організмі жінки відіграє роль індикатора стану здоров’я. За такої температури можна дізнатися наявність запалення в організмі, гормональних і репродуктивних відхилень.

Нормою БТ є 36,9-37,2 ° С. При нормальному стані базальна температура піднімається до 37 ° С з початком овуляції і залишається на такому рівні до настання менструації. За 1-2 дні до місячних вона опускається. Потім температура продовжує падати, а в кінці менструального періоду доходить до норми.

2 БТ і менструальний цикл

Рідко під час виділень показник БТ не опускається, а піднімається. Це проявляється на тлі різних факторів. При ендометриті або ендоміометрит базальна температура підвищується (з першого дня менструації) до 37,5 ° С, а загальна температура тіла залишається нормальною.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини відсутності менструації
 • Причини чорних виділень при менструації
 • Чи йде менструація при позаматкової вагітності і ознаки патології
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Якщо в період овуляції діагностується підвищена базальна температура, а з останнього дня виділення — знижена, це симптом загибелі зародка на ранній стадії (переривання вагітності).

Якщо з початку і до кінця циклу температура тіла висока, тоді запалені придатки.

В такому випадку необхідно терміново звернутися за допомогою до гінеколога. Ознакою запалення труб або шийки матки може бути різке підвищення базальної температури в останні дні виділень (якщо місячні тривають 4-6 днів).

Причини незначного підвищення температури в менструальний період і після місячних:

 1. Температура 37 ° С перед циклом і під час місячних пов’язана з втомою і швидкою стомлюваністю жіночого організму. Особливо таке явище спостерігається ввечері. При цьому жінка втрачає апетит.
 2. Сильне і різке підвищення температури, яке супроводжується болями в животі, вказує на розвиток запального процесу. У таких випадках потрібна допомога лікаря. Попередньо гінеколог виявляє причину розвитку патології. Пацієнтка повинна пройти лабораторну діагностику. Антибактеріальне лікування призначають з урахуванням особливостей жіночого організму.

Жінки, які планують вагітність, особливу увагу повинні приділяти базальної температури. Цей показник вимірюють, щоб визначити:

 • репродуктивні функції;
 • овуляцію.

Для точного визначення функціональності жіночого організму необхідно вимірювати БТ протягом декількох місяців. У менструального циклу є дві фази — фолікулярна і лютеиновая. Перехід від однієї фази до іншої можна визначити за рівнем коливання базальної температури. Є певний час, коли незахищений секс безпечний. Ці дні можна обчислити за допомогою вимірювання БТ. Для цього необхідно зрозуміти, за яким принципом і як проходять критичні дні.

3 Правила визначення базальної температури

Процедуру необхідно проводити щодня (в певний час). Вимірювання можна проводити раніше, але не пізніше, обраного часу. Медики виділяють 3 типи вимірювання БТ:

 • через рот;
 • через пряму кишку;
 • через піхву.

Протягом години після пробудження показники базальних температур мінливі. Заміри необхідно робити відразу після сну. Ректальні або вагінальні вимірювання проводять в перші 5 хвилин після сну, а температура в ротовій порожнині змінюється через 3 хвилини після пробудження.

Гінекологи рекомендують вимірювати БТ термометром на ртутної основі. Він здатний визначити найменші зміни температури. Для точного відстеження результатів необхідний графік. До початку менструального циклу температура падає. Якщо значення показника при овуляції не змінюється і на період місячних, це ознака вагітності.

Кращий час для замірів БТ — 6-8 годин ранку. Сон повинен бути спокійним і розміреним (не менше 4-8 годин). Менструальний цикл триває 28 днів. У перший день або за день до закінчення місячних показники БТ падають до 36 ° С. Якщо під час овуляції температура почала підніматися (до 37 ° С), це ознака дозрівання яйцеклітини.

Допомога лікаря необхідна в наступних випадках:

 • підвищена температура на весь менструальний період;
 • відсутність овуляції;
 • низька температура протягом усього менструального циклу;
 • висока температура в 2-й частині циклу (негативний результат тесту на вагітність);
 • короткий (менше 20 днів) або довгий менструальний цикл (місяць);
 • показники БТ вище норми на протязі місяців.

Пацієнтка повинна пройти гінекологічний огляд, УЗД, здати аналізи крові, сечі і калу. При необхідності проводиться додаткове обстеження. Якщо температура підвищилася незначно, але не виходить за межі норми, при цьому додаткові ознаки не проявляються (крім нездужання і слабкість), тоді рекомендується:

 1. Перегляд раціону в дні настання місячних. В меню включають рослинну їжу, фрукти і овочі. Рекомендується відмовитися від смаженої, гострої і агресивною їжі. Не можна вживати алкоголь.
 2. Відмова від кави. Цей напій можна замінити слабким зеленим або чорним чаєм.
 3. Активний спосіб життя швидко підніме настрій і зніме втому.
 4. Повноцінний сон (8 годин).
 5. Не рекомендується відвідувати сауну, лазню та тренажерні зали.

Гінекологи дозволяють приймати теплий душ. Категорично заборонено приймати гарячі водні процедури. Щоб підняти загальний тонус організму, перед місячними приймають настойку китайського лимонника або елеутерококу.

Ссылка на основную публикацию