Технологія виготовлення тротуарної плитки своїми руками

Сьогодні виробництво на дому є перспективним бізнесом в Росії. Наприклад, такий вид діяльності, як виробництво піноблоків в домашніх умовах, не вимагає величезних витрат, в тому числі і на оренду приміщення, а будь-які інструкції, в тому числі і за технологією виготовлення лего-цегли, ви можете легко знайти в інтернеті.

Як правило, виробництво в домашніх умовах має на увазі розташування в окремій кімнаті квартири або, наприклад, на дачі або в гаражі. Все залежить від того, що ви збираєтеся робити. Якщо ваш вибір припав на виготовлення тротуарної плитки, гараж — ідеальне рішення.

Виробництво тротуарної плитки в домашніх умовах

Бізнес по виготовленню тротуарної плитки в домашніх умовах досить рентабельний і не вимагає величезних витрат. Все, що вам знадобиться, це приміщення (ідеально — гараж), деякий міні-обладнання для домашнього бізнесу (зокрема, верстати та форми), сировина та розуміння різниці між ІП і ТОВ, адже свою діяльність вам потрібно буде зареєструвати. Інструкція по виготовленню продукції досить проста. Потрібно тільки правильно діяти по кожному кроці.

Технологія виготовлення тротуарної плитки своїми руками

Найпростіша і найбільш затребувана на ринку тротуарна плитка робиться з бетонної суміші за допомогою спеціальних форм, які теж можна закупити. Практично все, що потрібно, це навчитися правильно готувати суміш і правильно витримувати її в формах. Весь процес проходить в кілька етапів:

 • підготовка форми;
 • приготування суміші для майбутньої плитки;
 • формування плитки;
 • витримка протягом доби в формах для плитки;
 • розпалубка плитки;
 • упаковка.

підготовка форми

Як правило, в виготовленні тротуарної плитки використовують металеві, пластикові, поліуретанові і гумові форми. Бетон в них можна заливати як попередньо змастивши їх спеціальним складом, так і без змазування. Для змащування форм використовують імульсол, але якщо ж ви збираєтеся обійтися без нього, попередньо варто обробити форми антистатиком.

Порада: мастило для форми не повинна містити нафтопродукти, так як вони можуть її пошкодити. Шар мастила повинен бути тонким, в іншому випадку на поверхні готового виробу можуть залишатися непотрібні пори.

Приготування бетонної суміші для виготовлення тротуарної плитки

Найпростіше і правильніше виготовити суміш для виробництва тротуарної плитки по ГОСТу. Для цього необхідно вибрати пісок не менше другого модуля крупності і невеликий гранітний щебінь (розміром фракції в 0,5-0,1) або відсів, взяті в пропорції 1: 1. Крім цього, потрібно буде вибрати пластифікатор і пігменти для фарбування вашої тротуарної плитки.

Для підвищення якості, міцності і зносостійкості можна додавати поліпропіленові, поліамідні і інші волокна. Що ж стосується цементу, піску і щебеню, то їх змішують в наступній пропорції: на одну частину цементу доводиться 2 частини суміші щебеню і піску. Поліпропіленове і скловолокно, як правило, вводять разом з водою, а полиамидное додають у вже готову суміш.

формування плитки

Як правило, формують і ущільнюють плитку на спеціальному вибростоле. Найкраще при цьому використовувати пошарове виготовлення. Так щільність і якість плитки збільшаться, а пігмент при бажанні можна заощадити, уклавши його тільки в один лицьовий шар.

Спочатку в форму закладають лицьовий шар і ущільнюють його протягом 40 секунд. Далі укладається другий шар без пігменту і ущільнюється ще 20 секунд.

Порада: бетон не завжди може вийти еталонної якості, тому інколи доводиться вибирати час ущільнення самим, і це буде найкращим варіантом.

витримування виробів

Деякі виробники тротуарної плитки намагаються витримувати готові вироби з використанням додаткового підвищення температури, однак на ділі в цьому немає потреби, і тротуарній плитці цілком достатньо 15-17 градусів. Складати ж готові вироби потрібно в 3-9 рядів, в залежності від їх форми і товщини.

розпалублення

Розпалублення готових виробів з форм відбувається, як правило, на спеціальному вибівочном столі. Зазвичай перед розпалубкою рекомендують форму з виробом піддати 2-3-хвилинному підігріву в гарячій воді, але іноді необхідності в цьому немає. Однак потрібно зазначити, що розпалубка без підігріву може привести до деформації і псування продукції.

упаковка

Після розпалубки плитку укладають на піддони і пов’язують пакувальної стрічкою. Після цього її бажано накрити поліетиленовою плівкою. Після 7 діб (взимку близько 28 діб) витримки вона буде готова до використання.

Устаткування для виробництва тротуарної плитки вібропресуванням

Отже, обладнання для виготовлення тротуарної плитки не вимагає величезних вкладень, і його кількість цілком прийнятно для покупки з невеликим стартовим капіталом. Все, що знадобиться для роботи на перших порах і згодом, це:

 • 2 набивальних вібростола з віброблоки;
 • розпалубної вибростол без вібратора;
 • вибростол без скіпа примусової дії;
 • форми металеві, пластикові або гумові.

Виробництво світиться тротуарної плитки

Мода змінюється з року в рік, в тому числі і ландшафтна. Тому для прикраси дачних і присадибних ділянок придумують все нові «фішки» і конструкції. Однією з таких «фішок» є світиться тротуарна плитка. Крім того, що вона красиво світиться в темряві, вона ще й допомагає не спіткнутися, злегка підсвічуючи доріжку.

Технологія виготовлення незвичайної плитки мало відрізняється від технології виготовлення стандартної. Робиться вона так само пошарово, тільки в лицьовий шар замість пігменту додається люмінесцентне речовина. Також за допомогою верстата їм можна робити малюнки на будь-який смак.

Варто відзначити, що люмінесцентне речовина довговічне настільки, що воно може зруйнуватися вже після того, як зіпсується сам бетон.

Виробництво гумової тротуарної плитки

Гумова тротуарна плитка порівняно недавно увійшла в побут і відмінно зарекомендувала себе як покриття, що перешкоджає ковзанню в будь-який час року.

Тротуарна плитка даного типу може виготовлятися своїми руками з каучукової крихти, яка може бути як натуральної, так і штучною. Найкращими експлуатаційними якостями володіє другий варіант, зате натуральний каучук можна безпечно утилізувати. У домашніх умовах гумову крихту найчастіше отримують з гумових покришок автомобілів.

Ціна обладнання для виробництва гумової тротуарної плитки

Виготовлення тротуарної плитки з гумової крихти істотно відрізняється від звичайної бетонної. Для нього потрібно зовсім інше обладнання, більш дороге. Так, вам знадобляться:

 • пресувальні форми — від 30 тисяч рублів за штуку;
 • вулканічний прес — приблизно 350 тисяч рублів;
 • сировинні змішувачі — близько 150 тисяч рублів;
 • камера для сушки — 100 тисяч рублів.

сировина

Сировину, необхідну для виробництва гумової тротуарної плитки, варто досить небагато. Деякі матеріали можна підготувати своїми руками:

 • гумова крихта — 15-35 тисяч рублів за тонну (можна виготовити самим);
 • поліуретановий клей — 150 рублів / кілограм;
 • барвники — 10 рублів / кілограм.

Тротуарна плитка з пластикових пляшок

Ще один вид незвичайної і практичною тротуарної плитки робиться з пластикових пляшок, поліетиленових пакетів і пластикових ящиків. Незважаючи на порівняно невелику собівартість сировини, вам може знадобитися великий стартовий капітал, адже обладнання коштує досить дорого.

приміщення

Яке б приміщення для виробництва ви не вибрали, вона повинна бути не менше 70-80 кв. м. і мати зручні для доставки і вивезення під’їзні шляхи. Крім того, для підключення дорогого електроустаткування знадобиться 360 В. Для великого виробництва необхідні також склад для сировини і готової продукції та кімната для персоналу.

устаткування

Устаткування для виготовлення пластикової плитки коштує від 900 тисяч рублів до 1,5 мільйонів рублів. Вся лінія складається з:

 • дробарки полімерів;
 • змішувального вузла;
 • формувального вузла.

Форми зазвичай виробляють із пластику, склопластику і гуми.

Вартість тротуарної плитки

Отже, вартість одного кубічного метра тротуарної плитки складає приблизно 3 тисячі рублів. З цієї кількості можна зібрати приблизно 16 квадратних метрів плитки. Продажна вартість плитки становить близько 200-300 рублів за квадратний метр, що актуально для пластикових і бетонних виробів. Гумова ж обійдеться покупцеві на 100-150 рублів дорожче.

Виробництво тротуарної плитки в домашніх умовах — відгуки

Артур:
Раніше у мене був старенький автомобіль і власний гараж. Прийшов час, і я вирішив розлучитися зі своїм авто, на виручені гроші зробити в квартирі ремонт, а після накопичити на новий. Але поки я займався пошуками рішень інтер’єру в інтернеті, натрапив на пропозицію виготовляти в домашніх умовах тротуарну плитку. Я подумав трохи і відправився в гараж придивитися, як би виглядало в ньому моє виробництво. Я прикинув, що краще вкласти гроші у власний бізнес, а доходи вже використовувати на ремонт і покупку новенької машини. Порадившись з дружиною і старшими дітьми, прийняв рішення закупити обладнання, форми, а також цемент і пісок. Перші вироби виходили не зовсім такими, які мені б хотілося. З них я зробив невелику ділянку підлоги в гаражі, куди поставив потім сушильну машину. Але всього через пару партій поганий плитки я навчився робити ідеальну і зі спокійною совістю подав оголошення про продаж і виготовленні на замовлення. Вартість вказував нижче ринкової, тому від покупців не було відбою. Пізніше я купив різні барвники і підвищив вартість продукту. Тепер отримую дохід значно більше, ніж заробітна плата, яка у мене була на основній роботі. І вже подумую про покупку устаткування для гумової плитки і розширенні виробництва.

Євген:
За професією я будівельник. До того ж я дуже люблю винаходити щось нове, прикрашати і покращувати власну оселю. Мені необхідно було зробити доріжку на дачі і я вирішив не купувати для цього тротуарну плитку і не місити бетон для стандартної заливки з опалубкою. Я виготовив декілька форм з дерева і підручних матеріалів, вирізавши на одній стороні хитромудрий узор. Вибрав найбільш зручний пісок і гравій, а також закупив кілька пакетів цементу. Коли я доробив задумане на дачі і повністю уклав доріжку, до мене зайшла в гості сусідка. Їй так сподобалася моя робота, що вона, не перестаючи захоплюватися, довго намагалася розпитати мене, де я купив таку чудову і оригінальну плитку. Вона не вірила, що її виготовив я сам. Але коли я показав їй форми, які використовував, вона тут же попросила мене допомогти їй послугу і зробити таку саму стежку. За цю роботу я отримав значну суму і задумався, чому б не почати серійне виробництво. Зараз моїй плиткою покладена мало не половина дачного селища, а я потроху купую обладнання і скоро відкрию великий цех.

Володимир:
Моя мама — дуже креативний творча людина. Коли не стало батька, нам з нею дісталася його машина і цілий гараж старих гумових покришок. Одного разу влітку я вирішив прибрати в гаражі і вивести їх на смітник. Але мама мене зупинила, сказавши, що їх можна спробувати пустити в якусь справу. Вона запропонувала перетворити з їх допомогою ділянку і вирізала ножем і ножицями чудового гумового дракона. Я ж поліз в інтернет в пошуках інформації про те, як можна використовувати ці самі покришки. З купи інформації вибрав для себе цікаву і, як мені здалося, рентабельну. А саме — виготовлення тротуарної плитки своїми руками з гумової крихти. Але мене дуже засмутило те, що для такого виробництва потрібно дороге обладнання. Однак я вирішив не здаватися і з усього переліку вибрав, на свою думку, найважливіше — термошкаф і дробарку гуми і став збирати на них гроші, щодня працюючи. Крім того, ми з мамою закупили трохи клею на пробу і кілька металевих форм. У перший час нам вдалося зробити два десятка метрів гумової плитки, витративши на це все шини, які у нас були. Я хотів їх продати і подав оголошення на дошці, однак ми отримали всього пару дзвінків, але плитку так і не продали. Довелося використовувати її для своєї ділянки. Але здаватися я не збирався і вирішив, що варто закупити кольорову гумову крихту. Яким же було моє здивування, коли після подачі оголошення телефон практично не замовкав, і покупці вмить розібрали першу партію. Зараз ми з мамою оформили індивідуальне підприємництво на неї і докуповує останнім дрібне обладнання.

Христина:
Ми з чоловіком прожили душа в душу майже 40 років і не нажили особливо цінного майна крім будиночка і неймовірної кількості сміття у вигляді пластикових ящиків, різних пакетів і пляшок. Любов любов’ю, але нам обом хотілося поліпшити своє фінансове становище. Ми обидва вже стали пенсіонерами, і виплат від держави ледь вистачало на їжу. Спочатку ми хотіли було здавати металобрухт і скляні пляшки, які у нас накопичилися. Але за все це ми виручили б сущі копійки. А пластикове сміття і зовсім нічого не коштував практично. Ми задумалися над тим, що з ним робити: викинути або пустити в хід. Було прийнято рішення відправитися за довідниками і книгами типу «Домашній майстер» в книжковий магазин. В одному з таких довідників ми і знайшли інструкцію з виготовлення пластикової тротуарної плитки. Притому в ньому навіть давали схеми за деякими верстатів, які міг зробити чоловік самостійно. Але перш ніж приступити до роботи, ми обійшли сусідів з питанням про те, чи чули вони про пластикову тротуарній плитці. Ми показували їм фотографії та розповідали про її плюси, після чого більшість сусідів сказало, що готові придбати собі такий продукт. А деякі навіть зробили замовлення. Перша партія вийшла з величезними труднощами і помилками, зате другу вже було не соромно продати замовникам. Оскільки ми з чоловіком небагаті і не прагнемо до особливого багатства, зупинилися на невеликій виробництві на замовлення. І цих грошей нам цілком достатньо, щоб смачно їсти, красиво одягатися і гідно жити.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Міні-бізнес в домашніх умовах стрімко набирає популярність. При цьому він доступний практично кожному, адже не завжди вимагає великих вкладень. Виготовлення тротуарної плитки — бізнес вигідний і легко піддається розвитку і розширенню, навіть якщо ви почнете його у власному гаражі і домашніх умовах. Сировина можна використовувати навіть вторинне, а інструкції по виробництву і приклади назв фірм легко можна знайти в Глобальній мережі.

Ссылка на основную публикацию