Технічний аналіз для початківців трейдерів

Що таке технічний аналіз?

Технічний аналіз — це метод аналізу поточного і майбутнього руху ціни на основі історичних даних, тобто минулого руху котирувань. Передбачити зі 100% упевненістю, куди рушить ціна через певний час неможливо, але виявити деякі закономірності руху ціни все ж реально.

Технічний аналіз — складна і дуже об’ємна частина тієї інформації, яку повинен вивчити трейдер в першу чергу. Без базових знань про технічному аналізі використання навіть найбільш просунутих індикаторів буде приносити збиток.

Багато дилінгові центри Форекс і БО позиціонують торгівлю на фінансових ринках як легке проведення часу, де немає необхідності вдаватися в подробиці складного аналізу графіка. Новачки лякаються, коли бачать книгу на 700 сторінок відомого інвестора Швагера «Технічний аналіз» і думають, що обійдуться без цієї інформації.

Запам’ятайте: технічний аналіз — це фундамент торгівлі на фінансових ринках. Від того, яким він буде (міцним або складеним з окремих незрозумілих «цеглинок»), залежить успіх на біржі.

Основні складові технічного аналізу

Розглянемо докладніше основні елементи технічного аналізу.

типи графіків

Велику частину часу трейдер проводить за графіком валют. Саме з нього він дізнається інформацію про минуле і поточний стан ринку і робить прогноз щодо майбутнього руху ціни.

Існує 3 основних способи відображення цінових котирувань:

  • Лінійний графік — вся інформація про операції відображається у вигляді ламаної лінії, використовувати лінійний графік зручно для виставлення ліній підтримки / опору і візуального аналізу котирувань;
  • Японські свічки — використовується більшістю трейдерів. Японські свічки — дуже інформативний тип графіків, так як відображає не тільки минуле рух ціни, а й раніше технічних індикаторів показує моменти розворотів тренда завдяки постатям, утвореним декількома японськими свічками;
  • Баровий графік — виглядає як вертикальні лінії з рисками справа і зліва, що відображають рівень відкриття і закриття бару. Недолік барів графіка полягає в складності з першого погляду оцінити, виріс ринок за період чи ні.

Кожен з представлених типів барів інформативний по-своєму, тому вибір залишається за трейдером.

Таймфрейме в технічному аналізі

Таймфрейм — це часовий інтервал, який відображає рух ціни за певний проміжок часу. Трейдерами використовуються таймфрейме 1, 5, 15, 30 хвилин, 1, 4 години, 1 день, тиждень, місяць. Практично всі торговельні платформи дозволяють відображати дані таймфрейме, більшість торгових стратегій спирається саме на ці тимчасові інтервали.

Порада: початківцям трейдерам для аналізу цінових котирувань краще використовувати таймфрейме від 4 годин і вище.

Тренд і флет

Отже, обрані таймфрейм і тип графіка, саме час приступати безпосередньо до технічного аналізу котирувань. Що ми бачимо, коли відкриваємо графік? Ціна рухається то вгору, то вниз, то тупцює на одному місці. Ринок може перебувати в двох станах — тренді або флеті. Розрізняють висхідний і спадний тренд.

Висхідний тренд — період, коли ціна рухається вгору, створюючи кілька локальних максимумів, кожен з яких вище попереднього. Для визначення тренда досить провести трендовую лінію через два перших максимуму і чекати моменту, коли ціна торкнеться її. Саме в цей момент потрібно відкривати угоду на покупку.

Спадний тренд — рух ціни, коли утворюється низка локальних мінімумів, кожен з яких нижче попереднього. При sell-тренді також проводиться трендова лінія, але по вершинах мінімумів. Момент торкання ціни трендової лінії можна розцінювати як сигнал на відкриття угоди на продаж.

Трендовая торгівля вважається легшою і прибутковою. Ціна в тренді проходить велика кількість пунктів, спред при тренді мінімальний, що дозволяє трейдерам добре заробити на цьому. Флет — це період, коли ціна не утворює цінових мінімумів і максимумів, залишаючись у вузькому ціновому коридорі. При флете рух затихає, японські свічки стають маленькими, котирування не показують явно вираженого руху.

Більшість трейдерів намагаються уникати періоду флет, але деяким вдається отримати прибуток при консолідації ціни, наприклад, спираючись на рівні підтримки / опору.

Рівні підтримки і опору

Поглянувши на графік, можна помітити точки, в яких ціна різко змінює свій напрямок. Ці точки виникають при досягненні ціною певних областей — рівнів, де розташовуються ордера на покупку або продаж великих гравців. Ціна може по-різному реагувати на дані рівні — або пробивати їх, або відштовхуватися.

Рівні підтримки — області, де ціна припиняла своє спадний рух і різко розгорталася в протилежну сторону. Рівні опору — області, де ціна розгорталася вниз після тривалого висхідного руху. Завдання трейдера — знайти на графіку валютної пари сфері підтримки та опору і чекати, коли ціна знову повернеться до цих рівнів.

Зверніть увагу: чим частіше ціна підходить до рівня, тим вище ймовірність його пробиття. Як то кажуть, якщо часто ломитися в зачинені двері, міцніше вона від цього не стане.

Крім відбою від рівня, трейдер повинен бути готовий до того, що може статися пробій областей підтримки і опору. Пробій рівня — це подолання ціною рівня і закріплення за ним. Визначити пробиття рівня можна за допомогою японських свічок, які при підході до нього стають великими і без довгих тіней.

Фігури технічного аналізу

Технічний аналіз хороший тим, що сигналізує про багатьох ситуаціях на ринку набагато раніше технічних індикаторів. Фігури технічного аналізу — суб’єктивні графічні моделі, утворення яких на графіку може означати зміну тренда або його продовження. Найбільш популярними фігурами технічного аналізу є:

  • Голова / плечі;
  • Подвійна вершина / дно;
  • Потрійна вершина;
  • Прапор, вимпел, трикутник та інші

Початківцям трейдерам складно відразу визначати моделі розвороту або продовження тренда. Їх правильна інтерпретація приходить з досвідом. Технічний аналіз застосовується не тільки на Форекс, його рекомендується вивчити тим, хто не знає, чи реально заробити на бінарних опціонах. ТА працює всюди.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Технічний аналіз повинен вивчити кожен трейдер, який бажає домогтися успіху в трейдингу, незалежно від того, яку торгову стратегію він буде використовувати — індикаторну або безіндікаторную.

Ссылка на основную публикацию